Skocz do zawartości

Gama 2100 Pelikan


piromarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ustaw sobie aby klapy i wysokość wychylały się liniowo, to jest najlepsze ustawienie :)  kup jakieś vario i szukaj termiki, kręć kominy wysoko, to jest latanie:)

Docelowo tak też zamierzam zrobić. To było moje pierwsze w życiu użycie klap. Trochę wiało co też nie sprzyjało takim próbom.

 

A teraz prywata. Panowie ostatnio zrobiłem kilka pulpitów może ktoś reflektuje ?

 

http://pfmrc.eu/index.php/topic/71090-sprzedam-pulpity-pod-nadajniki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo tak też zamierzam zrobić. To było moje pierwsze w życiu użycie klap. Trochę wiało co też nie sprzyjało takim próbom.

 

A teraz prywata. Panowie ostatnio zrobiłem kilka pulpitów może ktoś reflektuje ?

 

http://pfmrc.eu/index.php/topic/71090-sprzedam-pulpity-pod-nadajniki/

Moje tylko sugestie: Najpierw użyj klap na 50 m i zobacz co szybowiec robi przez następne kilka sekund. Zrobi parę pompek jak nie zgasisz go na początku wysokością w dół ale potem już będzie leciał spokojnie. Sprawdź wszystko przy bezwietrznej pogodzie. Wiatr wypatrza spojrzenie na model w locie - Gama potrafi latać ślizgiem z mniej więcej 250 - 300 m bez wiatru 5 min https://www.youtube.com/watch?v=ZTDI-W_a-JM a z mocnym wiatrem niewiele ponad 2 min https://www.youtube.com/watch?v=npqlVqgoJsE&t=3s . Tu jeszcze wiatr umiarkowany  https://www.youtube.com/watch?v=LGrWAP6pf8M .

Nie wypuszczaj klap przed samym lądowaniem tylko na prostej wcześniej jak jest jeszcze wysoko w miarę. Jak ustawiłeś klapy, próbowałeś tych kombinacji różnych? Lądowanie na w filmie całkiem udane, przy tym jak się potrafi nieść Gama to prawie przy nodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znowu popełniłem błąd taki jak ostatnio. Za wolno za nisko i zakrecalem. W związku z tym gama zawaliła się na ziemi z około 3m. Pękło mi skrzydło. Czym to pokleić ? UHU czy CA średni?

Witaj. Sklej klejem do pianek marki STANGER .dostępny w ModeleMax. UHU robi się żółty  .CA -sztywny 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak kleicie magnesy do skrzydeł, aby się trzymały. Moje magnesy są takie mocne, że wyrywa je za każdym razem. Kleilem ca średnim.

Ja wklejam na CA a do tego na magnes naklejam pasek z taśmy zbrojonej również z kropelką CA tak że taśma zachodzi na materiał w którym jest wklejony magnes, aczkolwiek po jakimś roku eksploatacji trzeba poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kleicie magnesy do skrzydeł, aby się trzymały. Moje magnesy są takie mocne, że wyrywa je za każdym razem. Kleilem ca średnim.

Ja kleiłem CA średnim też ( bez żadnych przyspieszaczy ). Tylko zalałem magnesy całe mocno również od góry klejem i lekko przeszlifowałem na równo po całkowitym wyschnięciu. W ten sposób między przyciągającymi się magnesami jest 0,5 mm warstwa CA - przyciągają się ale nie przyklejają się do siebie bezpośrednio. Trzyma jak zabetonowane.

 

post-20664-0-15641000-1519506473.jpg

post-20664-0-35161100-1519506482.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej. Ja odnośnie ładowarki z zestawu.Ładuje wam pakiet?? bo u mnie tylko miga czerwona diota i pakiet rozładowany 

Kup lepiej ładowarkę modelarską, masz możliwość ustalenia prądu ładowania czy wstawienia pakiet w stan do przechowania.

Ja osobiście mam Imax b6 mini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za info juz zakupiłem Ładowarka modelarska - X1 Multi Charger AC plus - 114118 Hitec

Pamiętaj że pakiety lipo trzeba dość specyficznie traktować: nie rozładowywać prądem większym niż zadeklarowany na pakiecie, nie dopuścić do rozładowania poniżej 3,3V na cele (do tego przydatne urządzenie "lipo alarm" kosztuje parę zł) i jeśli nie używane przechowywać w trybie "STORAGE" 3,82V na cele.

Jeśli o tym wszystkim już wiesz to wybacz za przypomnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatury z zestawów RTF mogą mieć mniejszy zasięg niż takie kupowane oddzielnie. Te kupowane oddzielnie bez modelu to tzw. pełno zasięgowe - do większych szybowców jak Gama tylko takie się naddają bo zwykle lata się szybowcami dużymi wysoko a więc i daleko od pilota RC. Daleko latałeś od siebie? Jak kupisz dobrą aparaturę z odbiornikami to będziesz miał ją do wielu modeli a nie tylko do jednego. Ja mam Spektrum DX6i. Jakość wykonania dobra, zasięgu mi nigdy nie utraciła ( pilnuj żeby zawsze latać na bateriach nie rozładowanych w aparaturze ), jest dość droga jak na swoje możliwości i już trochę leciwa ale działa bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatury z zestawów RTF mogą mieć mniejszy zasięg niż takie kupowane oddzielnie. Te kupowane oddzielnie bez modelu to tzw. pełno zasięgowe - do większych szybowców jak Gama tylko takie się naddają bo zwykle lata się szybowcami dużymi wysoko a więc i daleko od pilota RC. Daleko latałeś od siebie? Jak kupisz dobrą aparaturę z odbiornikami to będziesz miał ją do wielu modeli a nie tylko do jednego. Ja mam Spektrum DX6i. Jakość wykonania dobra, zasięgu mi nigdy nie utraciła ( pilnuj żeby zawsze latać na bateriach nie rozładowanych w aparaturze ), jest dość droga jak na swoje możliwości i już trochę leciwa ale działa bezproblemowo.

Baterie zawsze naładowane na maxa akumulatorki nówki sztuki i traci zasięg.Zakupiłem nowe baterie włozyłem i nadal gubi zasięg.Zasięg poprawia sie w momencie gdy złapie za antenę przy odbiorniku.Wiec raczej to wina tej kiepskiej aparatury   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.