Skocz do zawartości

Gama 2100 Pelikan


piromarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Albo anteny. Może być zwyczajnie naderwana. Nacisk poprawia styk i jest lepiej.

 

Aparaturę zawsze warto wymienić. Każdemu modelarzowi poleca się zakup najlepszej aparatury na jaką go stać.

To nie tylko zakup na lata i wiele sezonów, ale też bezpieczeństwo i komfort używania modelu.

 

Warto celować w aparaturę z komputerem, czyli większość tych "lepszych". 

Daje to możliwość o wiele lepszej konfiguracji modelu niż standardowa aparatura typu 4 kanały i trymer.

Różnicowe wychylenia sterów, EXPO, Dual Rate, fazy lotu itd.

Można też się pokusić wtedy o modyfikacje posiadanego modelu np. dodanie klap czy hamulców, o których nie pomyślał producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnio kolega modelarz miała taką sytuację że po powiedzmy twardszym lądowaniu zasięg nagle mu spadł do około 10-15 metrów. Co się okazało po oględzinach, antena od odbiornika załamała się przy wyjściu z obudowy i to tak nieszczęśliwie że ekran nie stykał. Finalnie rozebraliśmy odbiornik i dolutowali ekran. Wszystko wróciło do normy. 

A odnośnie nadajnika to Turnigy 9X jest już 8 kanałowa i jak na swoją cenę to ma na prawdę spore możliwości. Można wgrać firmware pisany przez modelarzy który znacznie zwiększa możliwości tej aparatury. Sporo osób z niej korzysta więc jest sporo informacji na temat ustawień na forach. No chyba że sie dysponuje znaczną gotówką to wtedy możan sie rzucić na Futabe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po zmianie radia konieczne na ziemi zrób test zasięgu. W czasie testu model powinien być obracany tak by znaleźć się w różnych położeniach względem nadajnika. Ja miałem taki problem, że range test wypadał dobrze na ziemi, ale przy odpowiednio ustawionym modelu zasięg spadał do kilkunastu metrów. Przekonałem się o tym niestty dopiero w locie, ale udało się wyłądować. W Turnigy jest tylko jedna antena w odbiorniki i przez to jeśli jest mało miejsca w modelu to łatwo ją zasłonić regulatorem albo pakietem. Ja ostatecznie przesiadłem się na nadajnik i odbiornik FrSky. Też zaczynałem od tego oryginalnego Turnigy. Trzeba też sprawdzić jeśli kupowałeś używaną aparaturę czy anteny odbiorniku nie są uszkodzone, trzeba będzie rozkręcić odbiornik i zwierzęć też do środka.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio jest OK wystarczy przejść na RX / TX Frsky_a ( moduł DJT lub XJT + stosowny odbiornik ) i po kłopocie.
Będziesz Pan zadowolony. Użytkuję taki zestaw kilka lat i słowa złego nie powiem.
Na obecna chwilę radio doczekało się również telemetrii na ekranie wraz z  ER9X
Wszystko hula aż miło.
Polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z zasięgiem zgina zakupiłem  

Za to pojawił się problem z failsafe. Ten odbiornik nie ma go . Po zaniku sygnału na wyjściach pozostają ostatnie ustawienia.

Za to ten mały najprawdopodobniej oprócz failsafe ma ppm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym pisałem. Zostawiłem sobie aparaturę Turnigy i kupiłem w 77hobby nadajnik i odbiornik FrSky. Wymieniłem nadajnik w aparaturze i odbiornik w modelu i jest o wiele lepiej. Po pierwsze jest fail safe, jest przycisk range test, który zmniejsza zasięg na czas testu 30 krotnie. Dzięki temu nie trzeba daleko odchodzić od modelu, żeby sprawdzić czy jest zasięg. Jest akustyczna sygnalizacja zasięgu tzn. nadajnik (to nie wymaga żadnej przeróbki w aparaturze) piszczy kiedy zasięg się kończy itp. lata mi się teraz bardziej komfortowo i przestałem się martwić czym, że zrobię komuś krzywdę, bo straciłem zasięg.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odchodziłem do utraty zasięgu. Upewniłem się że mam zasięg i to mi wystarczyło. Nie robiłem jeszcze testu maksymalnego zasiegu, bo aż tak daleko na razie nie latam i nie chciało mi się iść.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Sprawdziłem na szybko na stronie 77hobby i zasięg mojego odbiornika to jakieś 1500 metrów. Jeśli jest 30 krotnie zmniejszany w trybie testu zasięgu to granicą jest 50 metrów.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.