Skocz do zawartości

Odbiorniki dla Turnigy 9X V2 i klonów


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam alternatywnych odbiorników do oryginalnego Turnigy

Dołączona grafika

 

Znalazłem informację, że pasuje HK-T6A-V2

Dołączona grafika

 

Potrzebowałbym jeszcze mniejszego. Wystarczy 3 kanały, jak do ESA.

na allegro jest aukcja, ze niby 3kanałowy od HK działa z Turnigy V2

http://allegro.pl/od...2302000748.html

 

Czy ktoś może potwierdzić tą informację na temat 3kanałowego odbiornika?

 

Edit: Do listy dołącza odbiornik 3kanałowy

Dołączona grafika

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10625__Hobby_King_GT_2_2_4Ghz_Receiver_3Ch.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam ! Może zadam głupie pytanie, ale jak sprawdzić jaką wersję aparatury posiadam ? (a bardziej czy jest to v2). Zakupiłem dokładnie ten zestaw.

 

http://www.abc-rc.pl/TH9X-Turnigy-9X

 

Nie wiem czy można wklejać takie linki, jeśli uznawane jest to za spam, przepraszam i proszę o upomnienie na przyszlość.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Kupiłem w połowie lata, antenę mam w module. Z nadajnika też wystaje coś co przypomina antenę, ale wygląda to jak "dekoracja". Coś jak pozostały w z etapu ewolucji wyrostek robaczkowy, który wciąż mamy, nie wiadom po co ;)

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Kupiłem najmniejszy z tych odbiorników - HK-GT2R. Jesli zworkę do bindowania włożę do kanału 3, to czy do tego wyżej, mogę podpiąć przewód BEC od reglera z podpiętym do niego pakietem czy jakieś inne źródło prądu stałego?

I drugie pytanie czy ten odbiornik binduje się jak oryginalny FLY SKY czyli przyciskiem w module nadawczym, czy za pomocą dołączonego patyczka plastikowego przyciskiem w odbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, wiem już jak bindować. Jeszcze dla pewności chciałbym zapytać, czy po zbindowaniu odbiornik ma tak przypisane kanały jak i inne, czyli pierwszy to lotki, drugi to wysokość, trzeci to regler (gaz) a czwarty zostaje wolny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam pytanie czym różnią (nie licząc ilości dostępnych kanałów) odbiorniki

Turnigy 9X 2.4GHz 8Ch Receiver (V2) vs Hobby King 2.4Ghz Receiver 6Ch V2 ?

RX-9X8Cv2.jpg vs HK-T6A-V2.jpg

 

W mojej teorii wychodzi że oryginał jest lepszy bo ma więcej kanałów ale zastanawia mnie czemu HK jest droższy :/

Czyżby pod jakimś kątem był lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś teraz w sklepie to jest wersja V2. V1 nie kupisz juz nowej. Różnią się np tym, że w V1 antena jest w nadajniku, a w V2 w module od spodu.

 

Chyba jednak nie bardzo:

http://cyber-fly.pl/pl/p/Aparatura-Turnigy-9X-V2-2.4-GHz-9-kanalowa-/3141

 

V2 a antena w aparaturze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czym różnią (nie licząc ilości dostępnych kanałów) odbiorniki

Turnigy 9X 2.4GHz 8Ch Receiver (V2) vs Hobby King 2.4Ghz Receiver 6Ch V2 ?

RX-9X8Cv2.jpg vs HK-T6A-V2.jpg

 

W mojej teorii wychodzi że oryginał jest lepszy bo ma więcej kanałów ale zastanawia mnie czemu HK jest droższy :/

Czyżby pod jakimś kątem był lepszy?

 

Nie wiem., Nie zauważyłem żadnej różnicy podczas normalnego użytkowania. Latam samolotami w promieniu gdzieś około 400-500 metrów i zarówno na Turnigy jak i HK latają tak samo.

Co do różnicy w cenie, to Może HK jest droższe bo jest mniejsze? Poważnie - zajmuje zauważalnie miej miejsca, zwłaszcza na szerokość, co czasem jest bardzo ważne :)

No i jeszcze różnica jest taka, że HK jest w ofercie na HK Europe, a Turnigy "bywa", a i to rzadko raczej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czym różnią (nie licząc ilości dostępnych kanałów) odbiorniki

Turnigy 9X 2.4GHz 8Ch Receiver (V2) vs Hobby King 2.4Ghz Receiver 6Ch V2 ?

vs

 

W mojej teorii wychodzi że oryginał jest lepszy bo ma więcej kanałów ale zastanawia mnie czemu HK jest droższy :/

Czyżby pod jakimś kątem był lepszy?

Zależy do czego, spróbuj tego dużego klca wstawić do modelu ESA. Oprócz kanałów bierzesz pod uwagę rozmiary fizyczne i wagę.

 

Chyba jednak nie bardzo:

http://cyber-fly.pl/...-kanalowa-/3141

 

V2 a antena w aparaturze...

W Turnigy owszem.We Flyskay-u antena jest w module. O nią pytał Kacper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert czytasz w moich myślach - bo właśnie poszukuję odbiornika do ESA. Po ostatniej wizycie na lotnisku i zobaczeniu na żywo jak to wygląda zacząłem poszukiwania modelu i zabawek do niego :-)

TGY też wydaje mi się za duży. Zainteresował mnie ten drugi bo w HK nie mogę znaleźć GT2R który wg mnie byłby idealny :-)

Poszukam używek i w innych miejscach jeszcze.

 

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Tapatalk ~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.