Skocz do zawartości

Christen Eagle 130 % EPP relacja z budowy


przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fajnie że się podoba :) dzisiaj latałem na śmigle 10x5 i jest bajka :) samolot może latać bardzo powoli i spokojnie ale dzięki silnikowi ma też pazur więc można zaszaleć co mi się podoba ... film sądzę wrzucę najpóźniej w niedzielę choć będę się starał zrobić to jutro :) co do pierwszego malowania może i lepsze ale mamy wiosnę a na łąkach dużo się zaczyna robić zielonego i zółtego a że jestem nowicjuszem w sztuce pilotażu wolałem dodać coś czerwonego w razie niefortunnego lądowania co by widać było z daleka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje songo78 Twój model był dla mnie inspiracją przy tworzeniu mojej większej wersji ... no i jest film na dowód że Eagle w moim wykonaniu lata naprawdę :) jeszcze moja sztuka pilotażu kuleje choć na lotkach latam już jakiś miesiąc więc stąd te chaotyczne manewry . Oblot wykonany przy wiejącym wietrze. Oglądnijcie i oceńcie sami. Pozdrawiam. A dodam jeszcze że w przyszłym tygodniu do maszyny zasiądzie pilot co by samolot sam nie latał :)

http-~~-//vimeo.com/41989423

Edytowane przez przemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przemek właśnie skończylem taki sam model i mam jedno pytanie jak wyważyłeś swój model tz. w którym miejscu podparłes górny płat, na planie mam oznaczone sc ale pod kadłubem.Gdy podpieram górny płat w punkcie który jest przedłużeniem sc oznaczonego na planie to wychodzi że jeszcze na dziub musze prawie 250g dołożyć i albo w złym miejsc podpieram albo mam za ciężki ogon a wtedy model idzie na półkę jako nie oblatany eksponat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek właśnie skończylem taki sam model i mam jedno pytanie jak wyważyłeś swój model tz. w którym miejscu podparłes górny płat, na planie mam oznaczone sc ale pod kadłubem.Gdy podpieram górny płat w punkcie który jest przedłużeniem sc oznaczonego na planie to wychodzi że jeszcze na dziub musze prawie 250g dołożyć i albo w złym miejsc podpieram albo mam za ciężki ogon a wtedy model idzie na półkę jako nie oblatany eksponat.

Pozdrawiam.

 

Mój SC to 11 cm od natarcia górnego płata. Czyli zrobiłeś też wersje powiększoną o 30% ? Z czego budowałeś ? Ogólnie pochwal się ... wklej jakieś zdjęcie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek 11cm liczone on szpica plata?

A model jest przedstawiony w dziale Modele sredniej wielkosci.

Pozdrawiam.

 

dokładnie od szpica :)

 

Ładny jak się patrzy od tyłu. Z przodu ta maska i wystający silnik i kółka z guzików... :(

 

A o którym modelu mowa ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał zamiar robić drugiego takiego to wyważ go i spróbuj ulotnić. Tak patrzę po zdjęciach to widzę że pakiet masz pod kabiną pilota ? Nie próbowałeś przesunąć pakiet na sam przód ? No chyba że się mylę to przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tego oklejania jest mi szkoda a z tym dowazeniem to raczej dupa po model bedzie mial prawie 1200gram. Zastanawiam sie nad odchudzeniem samego ogona czyli przeniose serwa do przodu i stateczniki wykonam z samego depronu 6mm.Gdyby tym sposobem ogon zmalal o jakies 50g mysle ze bylo by wtedy ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.