Skocz do zawartości

Paliwo samozapłonowe


sebo190
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ewentualnie jako kompromis można użyć oleju Klotz Super Techniplate, który ma w sobie Orginal Techniplate i 20% oleju rycynowego :).

 

A gdyby tylko kupno paliwa do samozapłonów było tak proste jak do żarowych to pewnie już bym jakiegoś spróbował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

kiedys to najprędzej w aptece...

a teraz to tu......http://pfmrc.eu/index.php/topic/34542-jak-to-odpali%C4%87-0-o/page-4

 

 

ale było  tez  tu....Azotyn Amylu 99,9% 100ml (7604147841) 


Nie było ofert kupna

Zakończona o 22:38 dnia 06.03.2019 r.

 

 

 szukaj czegos takiego ,masz tam 2 fiolki  po 0.5 ccm"

" IPP-51 WP " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 2 uruchomilem nie pamietam

Ale wypisze

Mk16 Mk 17 Rytm 2,5KMd 2,5 MVVS 1,5 MVVS 2,5 CESTEKAM 2,5 MARZ 2,5 MK 12b WYSTARCZY?A jeszcze byla JENA 1cm zasysana tłokiem i JENA 2,5 membranowa z głowicą wodną wstawiona do małej motorówki ale tu odnioslem porazke z odpaleniem żemieniem.Bylo tago po kilka sztuk.Wszystkie w modelach na uwięzi.Modelarstwem zajmuje sie od 1985Roku i nigdy nie uzywalem azotanu bądz azotynu amylu a silniki chodzily pięknie.Te 2 zdięcia to 1990rok model żólto czerwony rc to elektron 3 Wojciechowskiego powiększony na MARZ 2,5 cm a ten brzdąc w relaxach i czapce to ja i rodzice moi.I ja Witek nic nie podważam tylko pisze z mojego myslę nie małego doświadczenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie na uzupełnienie informacji i przekierowanie na:

https://pfmrc.eu/index.php/topic/76502-replika-polskiego-silniczka-sim-2b-ambitny-projekt/page-14

gdzie od postu 262 temat paliwa jest dokładnie pokazany przeze mnie. Od 1976 roku brałem i biorę udział w zawodach modeli wyścigowych z silnikiem 2,5 cmsamozapłonowym. A paliwo i wiele innych czynników pozwoliło mi zostać drużynowo razem ze wspaniałymi kolegami trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy 2017 (Bekescsaba) jak i w zeszłym roku drugie miejsce na Mistrzostwach Świata Modeli Latających na Uwięzi (Landres).

Dla przypomnienia:

 

post-16795-0-57296900-1563171665_thumb.jpg

zdecydowanie nie polecam bo to po prostu jest dla zdrowia szkodliwe. Kolega inżynier Olek Gałkowski produkujący ten zajzajer nie żyje...

w Modelarzu Olek zamieścił artykuł o właściwościach azotynu amylu i sposobie jego wytworzenia.

 

post-16795-0-80985700-1563171675_thumb.jpg

aktualny współczesny dodatek produkowany w Polsce bez problemu do nabycia w Krupskim Młynie. Problem tylko w tym że należy kupić cysternę... Ale od czego są koledzy modelarze. Oni są wszędzie...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.