Skocz do zawartości

Uwaga na sklep modelarstwo.otwarte24.pl


malymax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Uczciwy człowiek nie dopuszcza myśli o złodziejstwie innych.

Dużo kupuję w necie i jest to pierwszy przypadek oszusta na jaki trafiłem. Zresztą, miałem zamiar kupić za pobraniem, lecz w mailu zwrotnym od A. Gawlika była policzona normalna przesyłka, co przyjąłem za mój błąd, lub jego niedopatrzenie.

Wydaje mi się, że nie poszkodowani powini się tłumaczyć... Złodziej zawsze znajdzie sposób by coś ukraść!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pragnę poinformować iż po napisaniu kilku niepochlebnych opini o tym Sklepie i jego właścicielu,( przyznaję może trochę zbyt ostrych ale naprawdę nerwy mnie poniosły bo pierwszy raz  miałem kłopoty w sklepie internetowym) Pan Gawlik się odezwał wreszcie do mnie. Po wymianie  paru niezbyt uprzejmych maili nagle po 3 miesiącach otrzymałem zamówiony model.O dziwo naprawdę niezła rzecz za tą cenę. Wycofałem zgłoszenie na Policji i mam nadzieję że Wy również otrzymacie Wasz towar..Być może się " nawrócił " lub  miał pomroczność jasną.

Pozdrawiam kolegów modelarzy .

Wacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Specjalnie zarejestrowałem się na tym forum aby przestrzec o tym sklepie internetowym w/w. Sam jestem ofiarą tego sprzedawcy. Dzwoniłem do faceta to nie odebrał tylko odpisał SMS-em  że "nie może rozmwiać gdyż prowadzi samochód ale o co mi chodzi?". Później mi napisał że go boli gardło :-) i nie może rozmawiać. Jak mu napisałem o co mi chodzi to facet już się nie odezwał. Wię nadal sklep istnieje i naciąga ludzi na kasę. Pierwszy raz coś mi się takiego przydażyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek wysłałem wszystkie możliwości  jakich użyłem   na Twój adres e-mailowy- nie dodałem tylko że można wygrać jego aukcje  na aledrogo z opcją  za pobraniem i jak nie dostaniesz zamówienia -a nie dostaniesz -bo twój adres internetowy zna to, aledrogo umywa ręce - tą drogę też sprawdziłem,I co z tego że wystawisz negatywa - później on jakoś znika ?

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem również bardzo złe doświadczenie z tym "handlowcem" (kontakt z tym gościem był zerowy). Zgłosiłem wniosek na policję o ściganie za próbę wyłudzenia (zakup elementów i niestety zapłaciłem, a przesyłki nie otrzymałem). Po ponad dwóch miesiącach (może więcej, w tym trzy wizyty w komendzie policji) "handlowiec" wykonał do mnie telefon że "...chory byłem..." i dodatkowo mnie opieprzył za donos na policję - arogant zupełny.  Dochodzenie pod nadzorem prokuratury dało pozytywny efekt - odzyskałem zakupione elementy oraz zwrot za towar uszkodzony podczas przesyłki. Warto zgłosić się na policję i dochodzić swego. Krośnieńska policja  dysponuje  szczegółami tej sprawy. Z powyższych informacji wynika, że zarówno policja jak i prokuratura są wobec tego "handlowca" bezsilne. A to Polska właśnie ... za batonik do więźnia ... a ten "handlowiec" naciąga ludzi bezkarnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...  Dochodzenie pod nadzorem prokuratury dało pozytywny efekt...

 

Z powyższych informacji wynika, że zarówno policja jak i prokuratura są wobec tego "handlowca" bezsilne.

No to jak jest w końcu?

 

 

...A to Polska właśnie ... za batonik do więźnia ... a ten "handlowiec" naciąga ludzi bezkarnie...

Naciąga, bo nie ma zdecydowanej reakcji naciąganych. Pan zareagował i efekt był. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek - efekt pozytywny był taki, że odzyskałem zakupiony towar i resztę należności. A brak efektu - to sprawa prokuratury, która mając wiele dowodów od policji (wiem, że prześwietlono całą działalność tego "handlowca") nie podjęła żadnych działań w stosunku do niego (stwierdzono - umarzamy postępowanie), a gość dalej kombinuje. Jedyny sposób to rozprzestrzenić wiadomość wśród nas modelarzy - "DO TEGO SKLEPU WSTĘP WZBRONONY".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie  paru niezbyt uprzejmych maili nagle po 3 miesiącach otrzymałem zamówiony model.O dziwo naprawdę niezła rzecz za tą cenę. Wycofałem zgłoszenie na Policji i mam nadzieję że ...

 

Ktoś cię do tego zmusił? Pytam z ciekawości, bo też miałęm sprawę z oszustwem, lub próbą oszustwa, a po okazaniu się że racja jest moja, musiałem wycofać zgłoszenie, po to, żeby ten kto mnie chciał oszukać nie miał dalszych konsekwencji. 

Z racji zmęczenia wisytami na komendzie, starconym czasie, udowadnianu że nie jestem wielbłądem itp. odwołałem zeznania, 

ale potem na trzeźwo już myśląc doszedłem do wniosku że źle zrobiłem.

 

Na dłuższą metę, w takim przypadku jak Twój, sprawca przekrętów nie ponosi żadnej odpowiedzialności, bo albo klient se odpuści, a ten co nie odpuści, potem odwoła zeznania o oszustwie.

 

Interes kwitnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pozwu zbiorowego - pytałem policjanta prowadzącego postępowanie  - powiedział, że nie ma takiej możliwości. Ścigać można jedynie z powództwa indywidualnego, ale po złożeniu wniosku o ściganie za próbę wyłudzenia (jeżeli kwota została wpłacona na wskazane konto bankowe). Policjant który prowadził to postępowanie specjalizuje się w ściganiu oszustw w internecie (nowe komórki powstałe przy komendach policji). Stwierdził, że wielką szkodą dla sprawy jest niechęć do zgłaszania się na policję przez poszkodowanych. Panowie - do dzieła. Przecież płacimy na tego typu działalność organów ścigania w podatkach.

A teraz antymarketing bezpośredni: sklep funkcjonuje pod nazwą: ABC model hobby w Bytomiu Odrzańskim (na ...otwarte.24 jest umieszczony). Jeszcze raz ostrzegam przed tym "handlowcem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.