Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena turbiny

turbina jet cena silnik odrzutowy samolot plany

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ramzex

Ramzex
  • Modelarz
  • 173 postów
  • GG:
  • SkądSokołów Podlaski
  • Imię:Daniel

Napisano 21 maj 2012 - 15:11

Witam. Latałem już FPV,spalinami,elektrykami i chciałbym spróbowac czegoś innego . A mianowicie turbiny. I tu mam pytanie: Ile kosztuje NAJTANSZA turbina do modelu rc? Potrzebuje czegoś na początek taniego , i w miare skutecznego do małego modelu. Zależy mi na kwocie, bo wiem że jety są drogie, ale piękne ;)
  • 0

#2 piotr jet

piotr jet
  • Modelarz
  • 185 postów
  • Skądczęstochowa aktualnie Gunterode okolice Getyngi
  • Imię:Piotr

Napisano 22 maj 2012 - 14:49

Witam. Latałem już FPV,spalinami,elektrykami i chciałbym spróbowac czegoś innego . A mianowicie turbiny. I tu mam pytanie: Ile kosztuje NAJTANSZA turbina do modelu rc? Potrzebuje czegoś na początek taniego , i w miare skutecznego do małego modelu.

Zależy mi na kwocie, bo wiem że jety są drogie, ale piękne ;)

Witaj
Najpierw MUSISZ określi ciąg jakiego potrzebujesz.
Turbina spalinowa czy EDF?
  • 0

#3 Ramzex

Ramzex
  • Modelarz
  • 173 postów
  • GG:
  • SkądSokołów Podlaski

Napisano 22 maj 2012 - 17:13

Na normalne paliwo rakietowe , normalny jet ;) Ciąg w zasadzie mały, bo ma to być modelik zapoznawczy z jetami więc 3 kg powinno wystarczyć a nawet sporo mniej EDFy mi się znudziły :D
  • 0

#4 utopia

utopia
  • Modelarz
  • 929 postów

Napisano 22 maj 2012 - 18:41

Ktoś podczas pikniku żar powiedział gdy modelarz pyta o koszta turbiny ,paliwa itd to znaczy że to jeszcze nie jest dla niego wcale nie są to złośliwe słowa . Chodzi o pewien poziom reżimu technicznego , dodatkowe kosza obsługi ,przegladów itd.... sam silnik to pikuś
  • 0

#5 madrian

madrian
  • Modelarz
  • 2023 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Adrian

Napisano 22 maj 2012 - 23:23

Wystarczyło spojrzeć w google. Ceny silniczków odrzutowych do modeli są zwykle 4-ro cyfrowe... w $.

Tu masz przykład:
http://www.sitewaves...egory_Code=TURB

Modelarze, którzy nie defekują mamoną ;) zwykle korzystają ze znacznie tańszych napędów EDF. Tyle, że napędy takie są nieco bardziej wymagające - większe prądy, większe regulatory, większe i wydajniejsze pakiety. To też kosztuje, ale "deczko" mniej. ;)

Aczkolwiek, kiedyś w czasach napędów szczotkowych i gumek - popularne były mikrosilniczki rakietowe do modeli latających. Wyglądało jak fajerwerk, podczepiało się pod model dyszą do tyłu, podpalało i wio w górę. Też był to napęd odrzutowy i spalinowy. :)
  • 0

#6 Major

Major
  • Modelarz
  • 195 postów

Napisano 23 maj 2012 - 07:28

Ale kolega nie chce się cofnąć do do lat 80' na silniczek rakietowy, tylko wybrac w XXI na JET-a na paliwo lotnicze. Jest na forum kolega z Garwolina, zapytaj go co moze ci o JET-ach powiedziec. Sam silnik to pikus, dokładnie, wybij sobie odrazu z głowy serwa HS-300 któe pewnie bedziesz chciał wsadzic do tego malego modelu.
  • 0

#7 Ramzex

Ramzex
  • Modelarz
  • 173 postów
  • GG:
  • SkądSokołów Podlaski

Napisano 23 maj 2012 - 12:01

Jak zobaczyłem ceny (znalazłem kilka innych sklepów oczywiście zagraniczne) to nie uwieżyłem... Pewnie jak to huknie to grzybek ognia będzie? Jednak chyba powróce do EDF, ale w większej skali ^^
  • 0

#8 kesto

kesto
  • Modelarz
  • 1369 postów
  • SkądEłk
  • Imię:Krzysztof

Napisano 23 maj 2012 - 12:50

to nie uwieżyłem...

WiaRa czyni cuda, to tak trochę jeśli chodzi o ortografię :) , a w sprawie turbiny, to utopia ma rację B)
  • 0

#9 madrian

madrian
  • Modelarz
  • 2023 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Adrian

Napisano 23 maj 2012 - 21:14

Za to 4 takie, duże latające skrzydło i latasz sam... ;)
Dołączona grafika
  • 2

#10 RomanJ4

RomanJ4
  • Modelarz
  • 2206 postów
  • SkądSkępe
  • Imię:Roman

Napisano 23 maj 2012 - 23:35

Jak zobaczyłem ceny (znalazłem kilka innych sklepów oczywiście zagraniczne) to nie uwieżyłem...

Pewnie jak to huknie to grzybek ognia będzie?

Jednak chyba powróce do EDF, ale w większej skali ^^

http://www.youtube.com/watch?v=OcuHOU0VnC8
  • 0

#11 Major

Major
  • Modelarz
  • 195 postów

Napisano 24 maj 2012 - 07:30

Najszybciej wydane 15-20tys zł u modelarza ;)
  • 0

#12 Konrad_P

Konrad_P
  • Moderatorzy Forum
  • 3279 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Konrad

Napisano 24 maj 2012 - 19:47

No chyba się pomyliłeś bo gość coś wspomina o 20 tys. ale US $ :)
  • 0

#13 utopia

utopia
  • Modelarz
  • 929 postów

Napisano 25 maj 2012 - 05:18

WiaRa czyni cuda, to tak trochę jeśli chodzi o ortografię :) , a w sprawie turbiny, to utopia ma rację B)

to nie ja mam rację - zaufałem opinii tych co na turbinach zjedli zęby swoje i reszty rodziny ;)
  • 0

#14 hius

hius
  • Modelarz
  • 1 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 18:35

http://www.jetpol.home.pl/

Polski producent silników odrzutowych. w porównaniu do cen zagranicznych, u niego można kupić dużo taniej.
Silniki naprawdę dobre.
Polecam kilku modelarzy w Polsce już na nich lata.
  • 0

#15 RobertK

RobertK
  • Modelarz
  • 529 postów
  • SkądGarwolin
  • Imię:Robert

Napisano 22 styczeń 2013 - 19:01

Polski producent silników odrzutowych. w porównaniu do cen zagranicznych, u niego można kupić dużo taniej.
Silniki naprawdę dobre.
Polecam kilku modelarzy w Polsce już na nich lata.

Dużo taniej powiadasz... :rolleyes: A skąd wiesz że są naprawde dobre ,użytkujesz ?
  • 0

#16 utopia

utopia
  • Modelarz
  • 929 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 20:47

Dobre- nie dobre..bez kolejnej wojny może ? Dobre- nie dobre..bez kolejnej wojny może ?
  • 0

#17 RobertK

RobertK
  • Modelarz
  • 529 postów
  • SkądGarwolin
  • Imię:Robert

Napisano 22 styczeń 2013 - 21:06

Dobre- nie dobre..bez kolejnej wojny może ?

Dobre- nie dobre..bez kolejnej wojny może ?

Dlaczego zaraz wojny ???
  • 0

#18 utopia

utopia
  • Modelarz
  • 929 postów

Napisano 23 styczeń 2013 - 06:00

Bo ostatnio brak słońca powoduje jakąś nerwowość u ludzi .Zwyczajnie dmucham na gorące ;) A krajowych turbin nie znam inaczej niż z targów więc tutaj sekundował nikomu nie będę
  • 0

#19 niunio2000

niunio2000
  • Modelarz
  • 38 postów
  • SkądWawa
  • Imię:Marcin

Napisano 23 styczeń 2013 - 10:44

Witam ostatnio robiłem zestawienie cenowe w pracy do projektu kilku modeli turbinowych i mówiac kródko jesli nie ma sie na wejście około 25000zł to i tak jest to kwota uszczuplona to nie ma co zaczynać, ale jesli chcesz zaczać zabawe z jetami to tak jak mówileś to EDF ale nie takimi tanimi chńskimi tylko zachodnimi to powinieneś zmieścić sie w kwocie około 5 do 7 tyś. Jestem własnie w trakcie składanie takiego jeta a dokładnie L-39 ALBATROS ponizej link do tego modelu w tym L-39 jest zamontowana weglowa turbina i dzwiek zblizony do prawdziwej turbiny, taką samą mam u siebie.
Technologia poszła bardzo do przodu i turbiny EDF stają sie cenowo atrakcyjnym zamiennikiem dla tych którzy chcą polatać jetami zmieszczam linka do mojego kolego który głównie intersuje sie jetami http://www.funducted.pl/ pozdrawiam.
http://www.youtube.c...?v=P6E5lMB4vOE.
  • 0

#20 Marcin K.

Marcin K.

<<MURDOCK>>

• Modelarz
  • 3267 postów
  • SkądRogoźno WLKP
  • Imię:Marcin

Napisano 23 styczeń 2013 - 16:46

Wpadnij na Bednary, otwarcie sezonu czy cos. Przyjeżdża ekipa z jetami, porozmawiac popatrzeć :) na stronie aeroklubu poznańskiego znajdziesz kalendarz imprez
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: turbina, jet, cena, silnik, odrzutowy, samolot, plany

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych