Skocz do zawartości

Lotnisko modelarskie - Kęty


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ech,byłem w 100% świadkiem tego crashu.

Niestety to najprawdziwszy szkolny błąd -model wleciał w słońce i po wyleceniu Seba zobaczył tylko czarną plamę która jakoś leciała...

Model zrobił kilka wahnięć na lewo i prawo ,lekko zadarł po czym prawie pionowo uderzył w ziemię .Ponoć całe wyposażenie nie ucierpiało....pozostaje zakupić tylko nowy model :) .  To niestety dość droga przestroga ! .

 

A dziś fajny dzień na lotnisku. Kolejne kilka lotów i ustawień SU. Dogaduję się z gazem,ustawiam krzywą i regulacja i testy "dymu".

Podgięte podwozie nie rozkracza się i latanie modelem coraz bardziej mnie rajcuje :) .

 

Bardzo podoba mi się podejście Bogdana do latania a w zasadzie do wyuczania konkretnych nawyków. Gość sukcesywnie od kilku dni "uczy " się lądowania z buterrflayem i opanował to do perfekcji -od ciszy do wiaterku .Nie liczę, ale były to dziesiątki startów i lądowań ,zmiana ustawień i na okrągło a lądowania w większości do nogi . I to w piankowym modelu, świetnie latającym ...Takie uparte,w zmiennych warunkach ćwiczenie przynosi naprawdę bardzo dobre efekty i polecam każdemu .

 

I na na koniec ciekawe info  -pojawił się u nas model DLG ... :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo trening ma być sukcesywny. Nie da się zmienić wszystkiego w jednym locie. Bo nic nie będzie wiadomo. Ja poświęcam rok na sprawdzenie jednego lub dwóch rozwiązań. Warto rozumieć co się robi i jak to wpływa na model. Nudne ... ale działa ;) tak trzymać!

 

Fajnie ze silnik przeżył w dżecie. Bo to jakby kosztogenny element. Ja dziś z premedytacja wlatywałem w słońce, ale znacznie wolniej. Ach te termiki. No i czekałem kiedy model sie pojawi w polu widzenia :) miałem więcej szczescia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda wiało a temperatura taka sobie, ale chciałem skorzystać z okazji i przetestować 

latadło na wietrze. Jestem pod wrażeniem i pozytywnie zaskoczony. 
Trochę gimnastyki z filmowaniem było ale udało się coś nakręcić.

 

https://www.youtube.com/watch?v=-d6nb94RWCg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.