Skocz do zawartości

Mini Funtana - ARF


alchemique

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, wrzucam tutaj wyniki mojej radosnej tworczosci z dzisiejszego wieczora.

Sprawa przedstawia sie nastepujaco:

Mini Funtana 3D ARF

4x Futaba S-3107 micro servo 9g

Regiel GWS 25A

odbiornik FUTABA R156F

batt- FullyMax Li-Pol 11.1V 2250mAh 12C(15C) HighPower

 

To wszystko pozbierane do kupy plus pomoc Bartka przy lutowaniu plus lekki wklad wlasny dalo taki efekt:

49ftbvq.jpg

Silnik - jeszcze bez smigla bo nie zostalo zakupione ;)

44kj969.jpg

I wnetrze - wiem ze troche burdelu sie z tymi kablami porobilo ale byly przekladane z innego modelu a na skracanie nie bylo czasu.

4h7jjag.jpg

 

Teraz powiem troche o wadze :

waga modelu bez batt i bez smigla - 510g - producent przewiduje 525.

waga z batt ale bez smigla - 680 - to jest maxymalna waga jaka jest przewidziana przez producenta z bateria - plus jeszcze waga smigielka co mnie troche smuci.

 

Jak bedzie latac - to sie jutro powinno okazac, na pewno zdam obszerna relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
A co to za silnik? szczotkowy? Aha i ja bym go jakos inaczej zamontowal... tak jak jest teraz moze sie wyrwac... jezeli sie nei wyrwie to sie ten patyk w miejscu trzymania silnika wyrobi i bedzie chodzil na boki...

 

to jest bezszczotka...:/

patyk jest ok i n pewno nie odleci - tam jeszcze sa dwa drewnowkrety ktorych nie ma na zdjeciu wiec jest mocno trzymany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wykonalem oblot - chyba troche zle zamocowalem silnik bowiem do gory go ciagnelo, ale trymer w ruch i wszystko zostalo opanowane.

 

Wlasciwosci tone sa jak na moj gust bardzo dobre, moze dlatego ze jest to moj pierwszy akrobacik a w porownaniu z traktorkiem to roznic jest niebagatelna!

Jesli pogoda dopisze to w sobote polatam, zrobie moze jakis filmik i fotki i wrzuce na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem, widzialem, gratuluje oblotu!:)

Co do silnika to raczej mocowanie sie nie zepsuje, jest to porzadny kawalek drewna, silnik jest wsuniety na wcisk (tak ze go zdjac sie nie da praktycznie gdyz patyk zostal przed zalozeniem utwardzony CA). Pokombinujemy jeszcze z wywazeniem i bedzie super:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samolot sam w sobie nie wyszedl taki ciezki, i 15g mniej niz przewiduje prducent. najgorzej jest z pakietem ktory jest za duzy bo byl przeznaczony do duzego modelu.

Jak na razie nie krece nim wielu akrobacji wiec moge i latac na tym

W miare rozwijania umiejetnosci mozliwe ze zakupie mniejszy.

 

zapomnialem dodac ze latam na smigle 11x4,7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to rzeczywiscie troszke za wysoka -ale ja skorzystalem z oferty "cena dnia" i zaplacilem za nia troszke mniej - model latal bardzo malutko - jedyna wada jaka posiadal bylo malutkie wylamanie jednej ze srub podowzia.

Jednak co dla mnie najwazniejsze to fakt ze jest to arf ponadto calkowicie zlozony - wystarczylo wstawic ino serwa i tyle - a to dla mnie jako dla marnego budowniczego bardzo wazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk jak mowilem tak zrobilem - wybralismy sie dzis o godzinie 11 na lotnisko.

Pogoda zapowiadala sie swietnie - piekne slonce, zero chmur - jednak gdy dojechalismy do Radawca okazalo sie ze wiatr wial niemilosiernie.

To jednak nie zgasilo naszego zapalu i tak oto ja sobie latalem Funtanka a kolega Championem.

Oto i fotki:

Me and my Funtana :)

2ur6p7q.jpg

Teraz w locie :

2.jpg

3.jpg

4.jpg

 

Wszstko szlo bardzo ladnie i gladko , jednak co chwila mialem problemy z regualtorem - czasem zdarzalo mu sie odciac silnik.

Jednak wystarczylo zdjac gaz i dodac jeszcze raz i bylo wszystko ok, jednak podczas (jak sie pozniej okazalo) ostatniego juz startu odcia mi silnik gdy bylem jakies 1,5 m nad ziemia:/

Nie moglem praktycznie nic zrobic bo ani nie mialem predkosci ani wysokosci. Efekt kraksy to wyrwane podwozie. Oto fotka:

5.jpg

 

Fotki moze troszke za duze ale jakos tak wyszlo ;)

Mam nadzieje ze sie podoba.

Jak dobrze pojdzie to za tydzien powtorka z rozrywki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki sam problem z reglerem,ale mój wspaniałomyślny kolega piotr dorobił mu radiator z kawałka jakiegoś aluminium.

był to pasek aluminium zgięty w pół i doczepiony w miejsce starego radiatora(starej aluminiowej blaszki nie zginanej w pół):D:D

Działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 A

 

to juz 2 regiel ktory sie tak wali - mialem wczesniej gwsa takiego samego to nie pracowal mi z innym silnikiem himaxa, sprawdzilem go wiec na malym silniku do depronow - problem tez sie pojawia. Dlatego go wymienilem i jak sie okazalo problem jest ten sam.

3 silniki jeden regiel jeden GWS , jedno gowno!

=)

Zly jestem sam na siebie ze chcialem troche przeoszczedzic i teraz bede musial reperowac modelik. Niby niewiel ale zawsze cos trzeba bedzie robic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to jest na to druga możliwość i to raczej na 99% :)

 

Masz ustawione odcięcie NAGŁE silnika w reglu. Ja w swoim Dynamie 18 tak ustawiłem i mnie drażniło. Kart akodowa zapewniła mi komfort ustawiłem płynne odcięci ei silnik powoli zwalnia aż do odciecia czyli można się przygotować, przy nagłym cięciu nawet n anaładowanym pakiecie jak ostro dałem drąga przy lekko przeciążonym silniku odcinał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.