Skocz do zawartości

Motoszybowiec i wiatr powyzej 3m/s.


zielinskijanek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakupilem już troche czasu model Sky Hawks RTF (model motoszybowca bd początkujący i ja jestem początkującym), lecz latac moge nim tylko na bezwietrznej pogodzie... Mam wiatromierz który jak pokazuje mi pred. wiatru od 1m/s do 2... Samolotem lata się trudno, ale gdy przekracza 3m/s samolot nie daje rady lecieć pod wiatr niemal Ze się cofa. Więc jak pod wiatr na 80% mocy silnika leci i nie mal że stoi w miejscu, wystarczy lekkie przechylenie i odwracajac się leci na kreta. Czy to jest normalne że takim modelem można latać tylko na bezwietrznej pogodzie? Odnoszę wrażenie jak by samolot wyposażony był w zbyt słaby silnik (czy od tego to zależy?) który nawet na bezwietrznej pogodzie mam problemy z wzbiciem modelu na wyższa wysokość niż te na oko 20-30m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czy jak robisz zwrot to zmniejszasz gaz? Na 80% gazu ten szybowiec nieźle zasuwa w strudze wiatru, tylko Tobie z nieruchomej ziemi wydaje się,że stoi w miejscu lub się nawet cofa. Lecąc z wiatrem również powinien być gaz na te 80%, aby samolot w strudze wiatru miał odpowiednia prędkość. Wtedy z ziemi pewnie będzie widać, że leci jak odrzutowiec, ale tak musi być. Przy zbyt małej prędkości w stosunku do mas powietrza samolot po prostu spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie możesz się wznieść wyżej niż 30m to możesz mieć zbyt słaby akumulator - zdycha niedługo po starcie - inaczej przy zbyt słabym silniku byś się nawet na 3m nie wzniósł.

Jak masz możliwość, pożycz od kogoś porządny akumulator i wtedy się przekonasz.

A tak na marginesie - masz motoszybowiec - silnik ma wynieść model na pewną wysokość (100-300m) a dalej już trzeba latać z silnikiem wyłączonym. Taki model nie służy do latania cały czas z włączonym silnikiem na niewielkiej wysokości, szczególnie przy większym wietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest zestaw RTF wiec nawet na baterie zrobili 'specjalny' dopasowany kojec - jest jak by taka obraczka w ktora wsuwa sie idealnie baterie

A co do wzbijania sie w pion... wydaje mi sie ze jak jest juz na jakiejs tam wysokosci to nie jest w stanie pojsc pod katem 15-20 stopni bo inaczej przechyla sie na bok i spada ostro w dol... dlatego trudno go wzbic, a sam ma tendencje do lecenia do gory (lotki ustawione na 0), wiec musze caly czas korygowac jego lot lotkami ciagnac je w dol, aby jak mowilem nie przekroczyl tej granicy 15-20 stopni w gore. Choc jest to problem tylko gdy jest wlaczony silnik, poniewaz gdy wylacze silnik idealnie sobie szybuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.