Skocz do zawartości

Żyroskop w samolocie


heksodus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kolega Piotr ma ciekawe podejście - z jednej strony namawia do uzywania gyro ale z drugiej to on określa kiedy można je zastosować a kiedy nie - ciekawe.

 

A zdrugiej strony to tak jakby mając w aucie kontrole trakcji uzywać ją tylko na zakrętach.

 

Ja ostatnio wypróbowałem zastosowanie żyro do stabilizacji lotu niewyważonego modelu (przesunięcie z 28% na 43%) - model całkiem pozytywnie latał i lądował a ubyło 1kg masy - myślę że warto.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Piotr ma ciekawe podejście - z jednej strony namawia do uzywania gyro ale z drugiej to on określa kiedy można je zastosować a kiedy nie - ciekawe.

 

A zdrugiej strony to tak jakby mając w aucie kontrole trakcji uzywać ją tylko na zakrętach.

 

Ja ostatnio wypróbowałem zastosowanie żyro do stabilizacji lotu niewyważonego modelu (przesunięcie z 28% na 43%) - model całkiem pozytywnie latał i lądował a ubyło 1kg masy - myślę że warto.

Pozdrawiam

 

 

Ja zachęcam do stosowania gyro dla modeli, które wyraźnie tego potrzebują - np. ciężkie makiety warbirdów. głównie dla wspomagania starów i lądowań. Modele akro i 3D same latają, to po co im takie urządzenia.

 

Twój przykład z wyważeniem modelu i żyro jest b.ciekawy. Dlatego ja do nowo budowanego modelu PZL użyję gyra do oblotu, da mi to czas na kontrę przy ew. nieprzewidzianych reakcjach modelu. Ale po oblocie niepotrzebne dla tego modelu gyra usunę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Ostatni wpis jest z 2014 a to już historia.

Trochę chyba kombinujesz bo na dzień dzisiejszy zamiast żyroskopów lepiej zastosować autopilota. Ten ma w sobie żyroskopy.A takiego już masz.

Działa bez problemu ze spaliną, należy tylko dobrze izolować przed wibracjami.

Może być takie coś.

i-flight-control-anti-vibration-plate-fo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni wpis jest z 2014 a to już historia.

Trochę chyba kombinujesz bo na dzień dzisiejszy zamiast żyroskopów lepiej zastosować autopilota. Ten ma w sobie żyroskopy.A takiego już masz.

Działa bez problemu ze spaliną, należy tylko dobrze izolować przed wibracjami.

Może być takie coś.

i-flight-control-anti-vibration-plate-fo

Temat stary ale mam tez plankton typu halowego czy 1.1 funtana i tam chciałem go wsadzić.

 

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.