Skocz do zawartości

I Bitwa o Jeżów Sudecki 21.07.2012 - ZAPROSZENIE


Viader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie zapraszamy wszystkich pilotów ESA na PIERWSZĄ BITWĘ O JEŻÓW SUDECKI, która obędzie się w sobotę 21 lipca na GórzeSzybowcowej w Jeżowie Sudeckim koło Jeleniej Góry. Jednocześnie na Górze odbędzie się Pierwszy Modelarski Piknik Lotniczy, na który zapraszamy nie tylko pilotów ESA ale i wszystkich pasjonatów modelarstwa.

 

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapisy:

 

 

Zgłoszenia proszę wysyłać na adres: jezow2012@wp.pl do dnia 19.07.2012 do godz. 24:00

 

W tytule maila należy podać: Zawody ESA Jeżów Sudecki 2012

 

W treści imię, nazwisko, kategoria (WWI, WWII), kanał.

 

Wpisowe 30zł.

Zawodnicy będą zobowiązani do podpisania oświadczenia o odpowiedzialności za wyrządzone szkody.

 

 

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach organizacyjnych i informacyjnych przy organizacji zawodów zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (t.j.Dz. U. Nr 01 z 2002r., poz.926 z późniejszymi zmianami).

 

 

Góra Szybowcowa położona jest w górach Kaczawskich na terenie gminy Jeżów Sudecki. Znajduje się na niej lotnisko Areoklubu Jeleniogórskiego oraz punkt widokowy na Kotlinę Jeleniogórską, Karkonosze, Rudawy Janowickie. Jest widoczna już z daleka, widać charakterystyczny dla niej hangar więc nie powinniście mieć problemu z trafieniem ;) W Jeżowie Sudeckim będą rozstawione drogowskazy kierujące na miejsce zawodów. Jedną z głównych nagród będzie przelot szybowcem lub samolotem nad kotliną jeleniogórską.

 

Noclegi:

 

Na miejscu : "Szybownik" - Małgorzata Wiśniewska, Jeżów Sudecki - Góra Szybowcowa, tel. 605036522

 

oraz

 

http://www.srebrna-gora.pl/

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Uprzedzając fakty w dniu 19.07.2012 o godz. 24:00 odbierzemy pocztę ze zgłoszeniami i usuniemy adres mailowy zamykając jedyną akceptowalną przez nas drogę rejestracji . Prosimy koleżanki i kolegów o możliwie szybkie podjęcie decyzji w związku z koniecznością zamówienia posiłków itp.

 

 

20120721200958.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna wojenna ruszyła. Nasi zwiadowcy donoszą "Wróg już tu jest i powoli zajmuje miejscowości kotliny Jeleniogórskiej"

Wzywam wszystkich pilotów by stawili się w swoich garnizonach i zgłaszali gotowość do walki !!!

 

W rejonie Jeleniej Góry jest już głośno o mobilizacji sił na Górze Szybowcowej.

 

http://www.jelonka.c...t,article,41062

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane Pilotki i drodzy Piloci :grin:

 

Z zawodów na zawody organizacja jest coraz lepsza i nie jest to wyłącznie zasługa organizatorów ale także Wasza. I to bardzo cieszy.

Organizacja zawodów to nie tylko przygotowanie 300 tasiemek i rozciągnięcie kilku biało-czerwonych taśm wyznaczających poszczególne strefy. To wiele godzin pracy przed zawodami, na poszukiwanie sponsorów, zorganizowanie reklam/plakatów, ubezpieczenie i posiłki, itp, itd. A to wszystko robione jest w ciemno ponieważ ostateczna liczba zawodników znana jest dopiero na 2 dni przed zawodami.

Skoro tak wiele dobrego udało Nam się zrobić, aby usprawnić zawody postarajmy się jeszcze zapisywać wcześniej na zawody. Skoro zapisy ogłaszane są na 2 tygodnie przed zawodami to zacznijmy zapisywać się 2 tygodnie a nie 2 dni przed. Ostateczny termin zostawmy tym, którzy ze względów zawodowych lub rodzinnych czekają do końca.

 

Proszę więc w imieniu swoim i organizatorów o sprawne zapisywanie się na zawody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj coś cieńko z frekfencją.A może by tak nie straszyć terminem zapisów?Z jdnej strony to ułatwia oranizację zawodów,ale potem .......no właśnie!!!!Myślę że wszystko ma swoje plusy i minusy.

Pozdrawiam Wojtek.

 

P.S.A dlaczeo tej listy nie ma na forum ACES?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Jest :) . A tak na marginesie na resztę zawodów w tym sezonie jadę bez rejestracji jeśli każdemu sprawia problem wysłanie maila i czeka do ostatniej chwili taki ma szacunek do pracy organizatora imprezy ...

Jedyną osobą która zgłosiła problem i nie wie czy przyjedzie jest Daniel więc apeluję do kolegów o nie odwlekanie do ostatniej chwili rejestracji bo jest to dla nas spory problem organizacyjny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 10 otwarcie imprezy.

 

Lista zawodników:

 

 

Kategoria WW II:

 

1. Piotr Kubissa 2,4GHz

2. Daniel Piec 2,4GHz

3. Wojciech Krajnik 35 MHz/56 kan

4. Dariusz Stężalski 35 MHz/66 kan

5. Andrzej Stasiak 2,4 GHz

6. Emil Skorzycki 2,4 GHz

7. Rafał Mijal 2,4 GHz

8. Karol Wdowikowski 2,4 GHz

9. Zbigniew Wdowikowski 2,4 GHz

10. Piotr Kwiatek 2,4 GHz

11. Andrzej Hempel 2,4 GHz

12. Marcin Gurtatowski 2,4 GHz

13. Kamil Chipczyński 2,4 GHz

14. Piotr Patronik 2,4 GHz

15. Rafał Wiaderek 2,4 GHz

16. Marcin Olas 2,4GHz

17. Łukasz Sylla 2,4GHz

18. Maciej Barszczewski 2,4 GHz

19. Daniel Skiba 2,4GHz

 

Kategoria WW 1:

 

1. Piotr Kubissa 2,4GHz

2. Wojciech Krajnik 35 MHz/56 kan

3. Emil Skorzycki 2,4 GHz

4. Rafał Mijal 2,4 GHz

5. Karol Wdowikowski 2,4 GHz

6. Michał Wdowikowski 2,4GHz

7. Piotr Kwiatek 2,4 GHz

8. Kamil Chipczyński 2,4 GHz

9. Rafał Wiaderek 2,4 GHz

10. Marcin Olas 2,4GHz

11. Daniel Skiba 2,4GHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawody odbyły się w wakacyjnym tempie, czyli powoli i bezstresowo.

No może raz jeden z kolegów miał stresa jak podczas walki rozpędzony model spadając otarł mu się o pietę... Chwała za wprowadzenie obowiązkowych kasków.

 

Podczas zawodów wiało jak diabli więc padł chyba rekord ilości stref, do którego i ja się walnie przyczyniłem Dołączona grafika no, ale to doświadczenie będzie procentowało w następnych startach Dołączona grafika

 

Dziękujemy organizatorom za przeprowadzenie zawodów i wspaniałą pierwszą nagrodę w postaci przelotu samolotem.

 

Do zobaczenia za rok Dołączona grafika

 

PS. Z góry szybowcowej rozciągają się przepiękne widoki, a znajdujący się kilkadziesiąt metrów od hangaru hotelik i gościniec zaprasza przyjezdnych przyzwoitymi cenami i dobrymi warunkami lokalowymi (sprawdzałem osobiście). Można połączyć latanie ze zwiedzaniem okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Tak jak napisał Piotrek zawody były mega długie na tak niewielu zawodników i początkowo byłem lekko zdenerwowany, ale po chwili zastanowienia przypomniałem sobie, że było to przecież piknik modelarski na którym rozegrane zostały zawody ESA. Dodatkowy plus był taki, że miałem wystarczająco dużo czasu, aby naładować pakiet do Łosia. (we Wrocławiu raz musiałem lecieć KI-61).

Pogoda dopisała poza wiatrem. Wiało jak diabli. Nawet mój Łoś został zaskoczony przy starcie i zanim zdążyłem chwycić aparaturę był już za linią pilotów no i gleba. Tutaj pojawił się kolejny problem, o którym musimy pamiętać przy ew. zmianach regulaminu, ale to już w innym wątku.

 

Ogólnie organizatorzy spisali się dobrze i jak zawsze było miło i przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Jaki wiatr przecież to był zefirek , trzeba być twardym i latać w każdych warunkach . Mam nadzieję że zawody sie podobały wyniki podeśle kolega Marcin kilka zdjęć

Prawdopodobnie materiał o zawodach ukaże się we wrześniowym numerze Skrzydlatej Polski .

 

http://www.jg24.pl/?...piknik_lotniczy

 

 

post-1785-0-61873700-1343034299_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim zawodnikom za przybycie. Bardzo nam było miło się z Wami spotkać kolejny raz!!!

 

Dziękować siłom wyższym, że w sobotę tylko wiało i wcale nie tak strasznie, bo przez ostatnie 2 tygodnie mieliśmy tutaj armagedon w postaci silnych opadów deszczu i mocnego wiatru. Widocznie nie wszyscy rzucili na tacę, gdyż przestało padać, wyszło słońce ale wiatr osłabił się o tylko kilka m/s. Chwilowe podmuchy nie robiły na nas większego wrażenia, gdyż niejednokrotnie trenujemy kombatami w trudniejszych warunkach.

 

Co do długości trwania zawodów z racji małej liczby zawodników postanowiliśmy rozpocząć imprezę godzinę później niż zwykle. Dodatkowym opóźnieniem była konieczność czekania na niektórych zawodników. Po trzecie zawody ESA organizowaliśmy pierwszy raz i już wiemy w których miejscach mamy niedociągnięcia.

 

Już teraz zapraszamy na II Modelarski Piknik Lotniczy. Tym razem zrobimy imprezę dwudniową, euroregionalną z zaprzyjaźnionymi gminami z Czech i Niemiec. W pierwszy dzień rozegramy zawody Aircombat, zrobimy to szybko i sprawnie a drugi dzień przeznaczymy na część piknikową.

 

Jeszcze raz serdecznie Wam dziękujemy i zapraszamy za rok. A tymczasem do zobaczenia za miesiąc na kolejnych zawodach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznac, ze zawody sie udaly... Na wiatr nie narzekam - zawsze to jakies urozmaicenie.

No i lot 'Tabletkiem' bedzie niezapomniany. Pilot niezle wywijal. Jeszcze w drodze powrotnej czulem zoladek :)

 

Wczoraj walczylem z odzyskiwaniem zdjec z karty pamieci - chyba cos z tego bedzie. Jak tylko Ania znajdzie czas na przesianie zdjec i wrzuci na picasse to podamy tutaj linka.

 

Rafal, zapodaj jakims adresem na priv - wyslemy adapter priorytetem super premium...

Dzieki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yay daj spokój z adapterem. Koszty wysłania będą wyższe niż wart jest adapter. Oddasz przy następnym spotkaniu.

 

Kilka fotek i krótka relacja

http://www.jelonka.c...t,article,41184

 

i kilka fotek tu...

 

http://www.jezowsude...lnoci&Itemid=73

 

Marcin Gurtatowski (właściciel adaptera) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Wyniki rywalizacji :

 

1. Rafał Mijal 1498

2. Rafał Wiaderek 1209

3. Piotr Kubissa 1126

 

WW2

 

1. Rafał Wiaderek 1493

2. Kamil Chipczyński 1223

3. Marcin Olas 1178

 

Ponieważ każdy ma inne zdanie podaję wyniki zwycięzców reszta jak Daniel wprowadzi wyniki do CORE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty Kamyczek piszesz? ja na dyplomie miałem miejsce 16!

nie ta lista Ci się napisała(: Weź to skoryguj, bo nie dość że kawy nie było to jeszcze bałagan z wynikami. Impreza była dość udana moim zdaniem, chociaż spóźniłem się na pierwszą rundę, to jednak warto było przejechać z Wrocka do Jeżowa Sudeckiego. Ciekawe skąd ten bałagan na liście się wziął? Czyżby kolejna afera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Oj kolego lista posortowała się po ilości punktów 2 osoby na liście mimo 2 stref miały ich więcej od Ciebie dlatego w porządku wyladowałeś na szarym koniuszku w zasadzie nie robi to w niczym różnicy bo ważny jest wynik punktowy a tu raczej nie zachwyciłeś więc ja bym chciał o takim wyniku i występie szybko zapomnieć a Ty tak czy inaczej byłeś ostatnim sklasyfikowanym zawodnikiem ...Wiec osiemnasty na osiemnastu czy szesnasty na szesnastu tak czy inaczej OSTATNI ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie traktuję latanie jako zabawę i odskocznię, a zawody ESA jako trening latania, bo kiedyś chciałbym budować i latać makietami. Moje modele są dosyć ubogie kolorystycznie ale startuję od dwóch niecałych sezonów i nie mam doświadczenia w modelarstwie kombaciarkim i w ogóle RC. (Postaram się na następne zawody zrobić lepszy model i bardziej kolorowy, na pewno nie kosztem wagi i szybkości) ale jeśli widzę na sam koniec imprezy listę z dyskwalifikacją za dwie zrobione strefy, a na forum mówisz mi o jakimś sortowaniu, to nie bardzo rozumiem o co chodzi, wyjaśnij mi to o czym napisałeś wcześniej, bo nie rozumiem co piszesz, jest to nielogiczne i kupy się niestety nie trzyma(: Ja nie zapominam o swoich osiągach nawet tych najsłabszych, chodzi mi właśnie o te, nie obraź się ale niestety pokrętne słowa: osiemnasty na osiemnastu czy szesnasty na szesnastu, czy te nieścisłości biorą się z niejasnego regulaminu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Listę posortował program w zależności od ilości punktów . Pech chciał że zaliczając marny wynik i jedną strefę masz wynik punktowy gorszy od tych co zaliczyli 2 strefy ale latali znacznie lepiej od Ciebie . I nie ma tu znaczenia czy miałeś kolorowy samolot czy biały , nie ma też znaczenia czy latasz dla zabawy czy liczysz się z wynikiem choć Twoja dociekliwość wskazuje raczej że tzw latanie dla zabawy jest wymówką i usprawiedliwianiem marnego wyniku ... Jako zawodnik i pilot mogę powiedzieć tyle trenuj a lepsze wyniki przyjdą same ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.