Skocz do zawartości

DHC 2 Beaver


Wojtek I
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sinik EMAX BT 2820/07 , dla 3s ciąg ok 1700g, a przy 4s 2300g na śmigle 12x6. W RWD mam model 2500g do startu i przy ciągu 1670g kręci całą podstawową akrobację. Więc myślę, że przy lataniu na kołach wystarczy 3s, a ewentualnie przy pływakach (bo to mi się marzy) dam 4s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc myślę, że przy lataniu na kołach wystarczy 3s, a ewentualnie przy pływakach (bo to mi się marzy) dam 4s.

 

Z lądu starczy spokojnie 3S. W moich modelach mam podobny stosunek ciągu do masy i ale z wody to można się zdziwić choć tu wszystko zależy od pływaków. Mam model (taki mały trenerek z depronu 1m rozpiętości), do lotu 450g, silnik 600g ciągu i nie idzie od tej wody się odkleić a redan w środku ciężkości, kąty i rozstaw też niby dobrze. Jedynie co to płaskie dno mają. Ale raczej do Beaverka nie zastosujesz jakiś dziwnych wynalazków, więc stosunek 1:1 przy 4S może starczy. Fakt faktem, że zabawa z pływakami coś w sobie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pomyśleć jakim ładunkiem zamaskować serwa.

 

Beaver to Alaska i Kanada - może jakieś sanie od psich zaprzęgów, skrzynie i pakunki jakiejś ekspedycji. Tam wszystko można spotkać od skrzyń po łosia lub nawet niedźwiedzia.

Wolancik git, nawet o mapie nie zapomniałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanki jak widać są (fajnie wyszedł ten naciągnięty materiał, wygląda przekonująco jak na kawałek balsy). Można jeszcze jako ładunek z jakiejś zamszowej łatki (były kiedyś takie łatki do przyszycia z cienkiej miękkiej skóry) powycinać skóry jakiś upolowanych zwierzaków np. Karibu. Często takie rzeczy wożą tymi samolotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wojtek I

Aż mi dech zapiera jak patrzę na tą misterną pracę. Szczerze gratuluję i ślę pokłony dla Twojego przywiązania do detali w które wkładasz tyle pracy i czasu. Efekt jest powalający!

Jeszcze raz GRATULUJĘ i czekam z niecierpliwością końca projektu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.