Skocz do zawartości

MUGI latajace skrzydelko


mammuth

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...
zamierzam zbudowac mugiego jako szybola

- o ile mugi ladnie smiga z napedem o tyle szybowcowo jest taki sobie , ciezkawy z malo dokladnym profilem.

tylko nie wiem jak sie do tego zabrac..to mój pierwszy model z depronu...

Moj jest z Corex'u - o depron pytaj ....

Jak ktoś jest chętny to mam zgraną w całości pierwszą stronę www o Mugim, tę która była na necie w 2003 roku.
czy w srodku potrzebne sa jakies zeberka?jakies wzmocnienia ?

-Podazaj za instrukcja obslugi - prosciej chyba byc nie moze (skoro ja sobie poradzilem to Ty tez dasz rade)

-przy Corex'ie wystarczy jedno wzmocnienie (struktura tego materialu powoduje duza sztywnosc jednokierunkowa - podluzna - dlatego wymagane jest tylko jedno wzmocnienie poprzeczne)

czy zamiast preta weglowego moge dac sosne?

-mozesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Niestety nie pamiętam, ale była kwota rzędu do 10 PLN za metr kwadratowy (raczej około 5).

 

 

A na zdjęciu ukończony dzisiaj depronowy Mugi. Zanim znalazłem miejsce, gdzie można kupić coroplast - tekpol, zacząłem rzeźbić z depronu. I oto rezultaty:

album_pic.php?pic_id=1187

 

Silnik CF2805 (2840 kV) ze śmigłem 6x4 + pakiet LiPo 3S (850 mAh).

 

Koszty: arkusz depronu 3 mm (Castorama) - 1,99 PLN; pół rolki taśmy - 1,35 PLN; 0,4 m drutu stalowego fi=0,8 - ?; klej polimerowy dragon, listewka od rac po Sylwestrze.

 

Jeszcze nie latał. Przed chwilą zamontowałem całe wyposażenie. Jeszcze tylko problem z wyważeniem - tył jest za ciężki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko problem z wyważeniem - tył jest za ciężki.

No lepiej z tym cos zrob, nawet jakbys mial "kilo" olowiu na dziob napchac - mnie na poczatku tez zbytnio z tylu SG wychodzil - proba oblotu zakonczyla sie ciezka i nieudana walka o nierozbicie :)

Spobuj silnik dac do przodu nieco jezeli da rade - niestety na zdjeciu nie widac dokladnie jakie masz mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.