Skocz do zawartości

Problem z regulatorem HK - przełożenie na silnik


Grzdam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim regulatorem Hobby King 30A UBEC.

Po podłączeniu zasilania, silnik (EMAX BL2215) wygrywa swoją melodyjkę i to by było na tyle. :) Co bym nie robił silnik nie zaczyna chodzić. Jestem pewien, że to regulator, bo wszystko inne wykluczyłem - odbiornik i te 3 konkretne piny w nim działają(podłączone serwo działa, podłączony regulator daje się programować przez nadajnik), kabel od odbiornika do regla działa(sprawdzone miernikiem - ściągnąłem termokurczke z regla), przewody fazowe do silnika działają(sprawdzone jak poprzednie), silnik działa(sprawdzone "nie w prost" - podłączyłem inny silnik i ta sama reakcja).

Pytanie co może z nim być nie tak? Przyznam, że jest szansa, że to wina programowania. Dziś w czasie lotów przez przypadek wszedłem w ten tryb(piki itd.) - nigdy wcześniej tego nie używałem, więc możliwe, że na lotnisku coś poprzestawiałem. Po powrocie poszukałem w manaulu i wróciłem do ustawień farbrycznych - niestety bez zmian.

 

Czy macie może jakiś pomysł jak mógłbym odratować regiel? Przyznam, że jest to tania chińszczyzna, ale mimo wszystko warto, żeby działał. :)

 

EDIT: Oczywiście nie było to pierwsze odpalenie tego zestawu - wcześniej działało.

EDIT2: Dobra, coś mam - między niebieskim, a czerwonym kablem fazowym(obok siebie) miernik oporomierz pokazuje przejście. Nie bezpośrednie - wartoś oporu jest zbyt duża. Być może to połączenie ma istnieć poprzez elektronikę w reglu - tzn. jeśli chodzi o to jest wszystko w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem reset na ustawienia fabryczne(czyli tak jak było kiedy go dostałem(?)) - bez zmian.

Może inaczej jeszcze zapytam - jaka opcja regla mogłaby powodować takie zachowanie?

http://www.rc-electr...uct&prod_id=809

Tutaj są fabryczne(tak jak mam teraz) ustawienia:

Ustawienia fabryczne regulatora:
Hamulec: wyłączony
Detekcja baterii: LiPo automatycznie
Low voltage cutoff threshold: średni (3.0V/65%)
Timing setup: automatyczny
Soft Acceleration Start Up: średni
Governor mode : wyłączony
Frequency : 8kHz
Low voltage cutoff type: stopniowe

 

EDIT: Lipo naładowane, jakby ktoś chciał pytać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D.A.R.O - jutro będę próbować

 

Bubu - drążek zdjęty, EP też na minimum.

Co do zakończenia programowania - przy tym reglu poprzez zjechania wajchą w dół zatwierdza się daną funkcję; dalej potwierdzenie 2x beep i to by było na tyle chyba(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.