Skocz do zawartości

Zdjęcie

zdjecia silnikow -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
878 odpowiedzi w tym temacie

#1 Janeczek

Janeczek
  • Modelarz
  • 162 postów
  • SkądKrefeldowo -okolice Bielska Bialej
  • Imię:Janek

Napisano 20 maj 2008 - 17:59

Hallo Kris , teraz dopiero zobaczylem ze zadales pytanie -silnik na zdjeciu to stary Morton 5- cio cylindrowy ktory jako original jest juz ciezko kupic ...ale repliki tego silnika sa zawsze na Gieldzie Silnikow w niemczech i szwajcarii (zawsze na jesieni jest takie spotkanie/Gielda) Ceny nie pamietam bo mnie ten motorek nie zainteresowal ...ale wazne jest ze cos takiego mozna kupic ...a jak czlowiek ma szczescie to i original mozna trafic -juz raz widzialem na Ebay USA ...Oczywiscie te repliki sa na "chodzie"
Pozdrawiam Janek
  • 0

#2 Kris_43

Kris_43
  • Modelarz
  • 1 postów

Napisano 06 marzec 2008 - 23:46

Nooo.... Panowie....
ZATKAŁO mnie, przyznaje sie bez bicia.
BUTY MI SPADŁY !!
Na te okazje wyciagnalem z szafy zakurzona (moja ongis ulubiona), pozolkla ksiazke, wydanie drugie, WKŁ 1976.
Jej tytul to "Miniaturowe Silniki Spalinowe" (autor: Wiesław Schier / opiniodawca: Julian Falęcki)
I mam skromne pytanko: zachowaly sie jeszcze takie silniki?
- a jesli tak, to ILE, czy jest jeszcze jakis "na chodzie"?!
I ile taki egzemplarz dzis kosztuje... :)
Pozdro!
- pisze tak jak mlodziez, nagle ODMŁODNIAŁEM!
A juz myslalem, ze sie zestarzalem.... ;-)))
Fotka ponizej:
- heh, nie moge umiescic fotki, czy moglbym prosic Administratora o wlaczenie mi opcji dolaczania fotografii? (byc moze nie potrafie sie jeszcze poslugiwac tym oprogramowaniem)
OK: Przeczytalem porady w zakresie zalaczania zdjec na forum, ale dalej lipa.
Aby obejrzec fote prosze kliknac miniaturke, nie wiem jak to sie u Was robi, to dla mnie too skomplikowane! :(
Dołączona grafika
  • 0

#3 Janeczek

Janeczek
  • Modelarz
  • 162 postów

Napisano 11 grudzień 2007 - 17:17

Aaa...Andrzeju ...teraz zobaczylem ze tu cos napisales ....Tak mam kilka sztuk...
pozdrawiam Janek
PS: daj znac jak Ci sie znudzi.... ;D

Do Tomasza K- ...to nie jest caly moj zbior ,mam wiele innych pieknosci ...niestety nie wszystkie silniki sa na chodzie ale majac tokarke wszystko idzie doprowadzic do stanu uzywalnosci ...ale prawdziwy kolekcjoner tego nie robi ...silnik traci tozsamosc -dusze ...doszedlem do tego teraz, wiele wczesniej probowalem dorabiac czesci ...ale teraz wiem ze lepiej poczekac na originalne czesci -dlatego moje czeste ogloszenia ze je szukam ...Silnik rzedowy mam -Cox 0,8 ccm ale na gieldach idzie kupic rozne cudenka...
Pozdrawiam Janek
PS: ciesze sie ze trafilem znowu na pasjonata silnikow tlokowych -to super dziedzina techniki !!!
Ach to Ty Tomku -teraz wskoczylo mi Twoje zdjecie z nazwiskiem ...pozdrawiam!!!
  • 0

#4 jędrek

jędrek
  • Modelarz
  • 911 postów
  • SkądSłupsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 27 listopad 2007 - 16:25

Witam
A czy taki motorek też masz ?
Dołączona grafika
:D
  • 0

#5 Tomasz_K

Tomasz_K
  • Modelarz
  • 50 postów
  • SkądPoznań
  • Imię:Tomasz

Napisano 17 listopad 2007 - 11:15

Janek, powaliłeś mnie na kolana. Twój zbiór jest niesamowity. Czy te wszystkie cudeńka są na chodzie? Zawsze fascynowały mnie silniczki tłokowe, ich parametry i wytrzymałość natomiast szczytem precyzji i kunsztu wykonawczego buły dla mnie samodzielnie wykonane silniczki rzędowe wielocylindrowe. Tak rzadko można trafić na prawdziwych pasjonatów tej dziedziny.
  • 0

#6 Janeczek

Janeczek
  • Modelarz
  • 162 postów

Napisano 10 listopad 2007 - 16:46

Na EBAY sa Wankle caly czas -nawet pokazal sie teraz Graupnerowski duzy Wankel (37,5 cm)... :shock:
Ceny tych mniejszych Wankli uzywanych 130-200 Euro ...Graupner rozprowadza jeszcze za jakies 300 Euro (dokladnej ceny nie pamietam)...
Tak ze jak sie ktos uprze zeby miec ...to kupi...
Janek
  • 0

#7 Adam P.

Adam P.

Modelasz

• Modelarz
  • 169 postów
  • GG:
  • SkądBydgoszcz
  • Imię:Adam

Napisano 09 listopad 2007 - 23:43

A tak przy okazji, to czy może ktoś wie czy można gdzieś naby taki silniczek Wankla? Napewno albo będą problemy ze znalezieniem, albo będzie wysoka cena :?:

Widzialem kilka razy na allegro, cena..hmm...cos pomiedzy 800 a 1500zl-nie pamietam, byly dosc dawno.
  • 0

#8 Janeczek

Janeczek
  • Modelarz
  • 162 postów

Napisano 19 październik 2007 - 08:40

No... wygrales ! prawie ten sam motor-super klang !
Janek
  • 0

#9 levy

levy
  • Modelarz
  • 4 postów

Napisano 19 październik 2007 - 07:01

Levy - jezdzisz Ferrari ?

nie, camaro z 87
  • 0

#10 Janeczek

Janeczek
  • Modelarz
  • 162 postów

Napisano 18 październik 2007 - 23:29

Hallo -INSTRUKTOR- ta skladanka to czeskie TONO 3,5 ccm .... Pozdrowienia dla Wacia...
Janek :faja:

Lavy - jezdzisz Ferrari ?
  • 0

#11 levy

levy
  • Modelarz
  • 4 postów

Napisano 18 październik 2007 - 20:16

Pozwalam sobie Janku na wstawienie w Twoim wątku Twoich też fotek. Niech nie leżą u mnie "nieużywane", a i inni Koledzy niech to zobaczą. Opis możesz już przekazać samodzielnie :D

Obrazek

no to prawie taki silniczek jak u mnie w aucie
  • 0

#12 instruktor

instruktor

Instruktor

• Modelarz
  • 354 postów
  • SkądKalisz
  • Imię:Szczepan

Napisano 18 październik 2007 - 19:53

Z góry przepraszam za jakosc ale dziś w modelarni uruchomiliśmy a własciwie uruchomił zakochany w silnikach Wacio pewną składankę.Moje pytanie brzmi z jakiego silnika (ów) powstała ,Ale najważniejsze to, ze ślicznie pracuje .
http://img87.imagesh...orektonovg4.jpg
  • 0

#13 Arek Pniewski

Arek Pniewski
  • Modelarz
  • 4 postów
  • SkądGdansk - Mannheim
  • Imię:Arek

Napisano 17 październik 2007 - 21:49

Janku , nie ma sprawy wiem ze nie wszystko mozna miec ....tych starych naprawde jest coraz mniej i coraz trudniej o nie , ale i te nowe za niedlugo beda stare :wink:

ok czekam na zdjecia , no i na spotkanie na nastepnej Gieldzie ... :D

z pozrowieniami
  • 0

#14 Janeczek

Janeczek
  • Modelarz
  • 162 postów

Napisano 15 październik 2007 - 10:25

Witam Arku ,-po tych naszych dwoch Gieldach /pokazach powoli dochodze do siebie(przez te dwie soboty tyle nazbieralo sie Mail-i ,czyszczen silnikow itp. ze teraz dopiero nadrabiam zaleglosci)...
Nie niestety tego silnika nie mam ale to nieszkodzi bo nie musze miec wszystkiego ale najwazniejsze ze paru przedstawicieli tego typu silnika mam i to sa silniki ktore wyszly jako pierwsze -te nowe mnie nie interesuja te z a w s z e -przynajmniej przez kilka dobrych lat bedzie mozna kupic ...a te z lat 80 -tych coraz rzadziej...
Tych Webr 4T mam chyba ze 3 albo 4-ry no i naturalnie inne sterowane walkiem krolewskim i na tym poprzestane...wkrotce przesle Ci zdjecia z Meca no i wstawie pare zdjec na FORUM...
Pozdrawiam Janek 8)
  • 0

#15 Arek Pniewski

Arek Pniewski
  • Modelarz
  • 4 postów
  • SkądGdansk - Mannheim

Napisano 08 październik 2007 - 20:33

...musze dodac male sprostowanie, teraz produkuja silniki z kolami zebatymi sterujace
rozzad ...o ile dobrze pamietam ich pierwsze silniki mialy paski zebate lub lancuszki rozrzadu ale moge sie mylic czy to oni robili.....dawno na ich stronce nie bylem juz chyba z 10 lat ...he he he a archiwum jako takiego nie prowadza.....
  • 0

#16 Arek Pniewski

Arek Pniewski
  • Modelarz
  • 4 postów
  • SkądGdansk - Mannheim

Napisano 08 październik 2007 - 20:25

...A wiec sie nie pomylilem , ze to 4takt z walkiem rozrzadu napedzany paskiem,
piszac Maila do ciebie Janku, bardzo dobry zakup.... czy nabyles go w Lampertheimie jak byles? zaluje ze sie spoznilem na to nasze spotkanie...nadrobimy to w nastepnym roku ....
mysle ze firma Patmax kontynouje ten pomysl Webry
i rozwinela go nawet......takiego "cacka" jak u nich sie produkije jeszcze nie posiadasz w swojej kolekcji ? a moze sie myle ??? :D

z pozdrowieniami

a tu link na stronke Szwejcarskiego producenta, gdzie produkuje sie silniki z rozrzadem napedzanym paskiem..... precyzja Szajcarska jak w zegarkach.... :wink:

http://www.patmax.ch/
  • 0

#17 MASK

MASK
  • Modelarz
  • 926 postów
  • SkądBiłgoraj, Nowy Jork
  • Imię:Marcin

Napisano 29 wrzesień 2007 - 13:21

Jest to zabytek produkowany w pierwszej polowie lat 80.

Dołączona grafika
  • 0

#18 karlem

karlem
  • Modelarz
  • 373 postów
  • SkądPabianice
  • Imię:Karol

Napisano 29 wrzesień 2007 - 08:03

Śliczny :D
  • 0

#19 marcin133

marcin133
  • Modelarz
  • 148 postów
  • SkądNowe

Napisano 29 wrzesień 2007 - 07:39

Wałek rozrządu w głowicy :shock: nie codzienna konstrukcja - Czy takie silniki są produkowane czy to zabytkowy egzemplarz?
  • 0

#20 MASK

MASK
  • Modelarz
  • 926 postów
  • SkądBiłgoraj, Nowy Jork
  • Imię:Marcin

Napisano 29 wrzesień 2007 - 02:13

Postanowilem odswierzyc nieco ten wątek. Oto kolejna ciekawa konstrukcja: Webra T4-40; mój ostatni nabytek.
Silnik jest wykonany w technologii ABC z pierscieniem tłokowym typu L.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych