Skocz do zawartości

F-14


Osa

Rekomendowane odpowiedzi

No i w końcu postanowiłem Go zrobić.

W założeniu model ma mieć zmienną geometrię skrzydeł więc trochę potrwa zanim poleci w górę i mam nadzieję bezpiecznie sprowadzę Go na dół.

Długość:970 mm

Rozpiętość: 1000mm przy rozłożonym płacie, 800 mm przy płacie złożonym.

Silnik 3F BM 2408 lub mocniejszy

Pakiet LI-POL 1200mAh

Serwa: dwa Tower Pro Mini sterolotki

HS-81 MG zmiana geometrii skrzydeł.

Elementy zostały wycięte na ploterze i teraz pozostaje składanie.

No to dzieła:

6fbf46653d762529.jpg

e3ae837068f652e1.jpg

No i jego tył na razie jeszcze nie doklejałem pokryw silników bo trzeba wstawić serwa sterolotek i osie sterów

f0d6887a00124e77.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

też takiego złożyłem, czekam na chwile czasu na obloty. Mój wagowo wyszedł 750g do lotu, jaką ty planujesz wagę. Jeśli moge coś doradzić to przy budowie układu do zmiennej geometrii dobrze wyszlifuj powierzchnie żeby się nie ocierały bo na miniserwie będziesz mial problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko 2 pytania:

Model kupiles czy masz dostep do plotterka ?

Jak rozumiem naped pchajacy (bo nie widze miejsca na tunelowy) ?

 

Model wyciąłem na ploterze mam dostep, to tnę bez opamiętania..

Napęd pchający jak najbardziej.

Sterolotki-- może nie bardzo precycyjnie się wyraziłem sterowanie w układzie delta statecznikiem poziomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po powrocie z działki zabrałem się za stateczniki poziome. Na działce przygotowałem sobie tulejki aluminiowe wycięte z rurki o średnicy 8mm wewnątrz około 6 mm w ilości 4 sztuk oraz pierścienie dystansowe grubości 4 mm z tejże samej rurki. Postanowiłem dać pierścienie aby stateczniki nie ocierały o kadłub. Wykonałem ich 4 sztuki ale póżniej okazało się, że wystarcza tylko dwa.

958a045f231b6083.jpg

Tuleki zostały wklejone w uprzednio przygotowane otwory w kadłubach jak widac są troche za długie ale nie powinno to przeszkadzać. Osie za to będą jakby łożyskowane

c7036d7e14577e47.jpg

Tak to wygląda. Wkleiłem też przygotowane mocowanie beleczki silnika i zalałem ją potem porządnie klejem. Pozostaje to wszystko jeszcze ładnie oszlifować ale to pozostawiam sobie na dzisiejszy wieczór

ce828aa864935db1.jpg

9a747046fdca7fe9.jpg

Po zamontowaniu serw steru wysokości będę mógł wreszczie zamknąć tył kadłuba pokrywami i zająć się statecznikami pionowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stery opadają pod własnym ciężarem. Wszystko chodzi bez oporów. Też się trochę o to bałem szczególnie robiąc te tulejki takie długie ale spoko w poniedziałek powinienem dokupić brakujące serwa i do działań dalszych przystąpię.... We wtorek myślę przyjdą elementy z Artexu i prace powoli nabiorą pędu... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Adam,

 

ty masz zmienna geometrie w tym mysliwcu? Ostatnio widzialem jednego Niemca z prototypem na oblotach mial zmienna geometrie latac mu to nie chcialo bo zle silnik dobral do wagi wziol co mial w szufladzie a nie co powinien, ale geometria mi sie podoba.

jesli sie nie myle Su 25 ma tez zmienna geometrie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsylam do tego, jest instrukcja i plany

http://www.parkjets.com/f14-tomcat.html

 

Widzisz i wszystko jasne..... Ja jednak wybiorę zwykłe szaro-czarne malowanie choć z właśnymi akcentami. Chociaz ten czarny to niczego sobie.....

 

A co do mechaniki to już przyszła paczka z Artexu ale leży sobie na poczcie ja za poźno wróciłem z roboty z resztą przed chwilką.. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i MAM!!! Poleciałem na pocztę prosto z roboty żeby odebrać paczkę z Artexu. W te pędy do domu rozrywam kapoertę i oczom nie wierzę. W życiu bym tego tak nie wyciął a tu proszę:

dd8a221e4c08fa45.jpg

15 minut później miałemm już podstawy sklejone ach ta laserowa dokładność....

 

7f4348ac9348f521.jpg

Miałem straszną chęć skleic wszystko co jest związane z płatami ale o zgrozo zabrakło mi 5 cm rurki węglowej więc mam tylko jedną połówkę skrzydła

 

Tak wygląda rozłożony płat (a właściwie jedna połowa)

 

dba9cef9b9860eb4.jpg

 

A tak złożony

 

e4a7f01b11d4e8a4.jpg

 

Reszta prac w najbliższych dniach (jak kupię rurkę i serwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.