Skocz do zawartości

Zakupy w Chinach


tomyy29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie mówi o unikaniu odpraw. Wspomniałem o tym - bo jest to problem w tym przypadku - 3 tygodnie na cle?!?!. Paczka Olega utknęła na odprawie. Ja akurat odprawiałem poczta polska - i niezbędne dokumenty wysyłałem na skład celny. Jak w trackingu pojawia sie magiczne clearance, customs, itd to od razu powinna zapalać się lampka.

 

DHL Express ma siedzibę na Wirazowej 57 - terminal Cargo Warszawa Okęcie. I kiedyś jak pracowałem w innej firmie to właśnie tam zawoziłem dokumenty do odprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Vat 23%. Opłata za odprawę zależnie od firmy 10 - 50zl. Cło - zależnie od stawki od 0 do 10% (lub więcej, ale modelarskie rzeczy mają 0%)

 

0% za modelarskie rzeczy - kolejny mit - przestańcie koledzy

Przykładowo - śruby napędowe do modeli ślizgów aluminiowe - 6% , silniki bezszczotkowe 2,7%, zębatki do silników 2,7%.....

Konkretnie np. Kadłuby laminatowe modeli ślizgów - kod 9503007590 - HK - 4,7%

Wartość i kody taryf celnych na stronie UC i przestańcie mieszać.

 

Nie mówię o tym, że nie puszczają bez - ale nie piszcie że 0%

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ciekawy artykuł w temacie

https://pclab.pl/news79335.html

 

"Co ważne, od teraz uniknięcie tego typu płatności będzie dużo trudniejsze niż wcześniej. Ministerstwo Finansów jasno stwierdziło, że powoływanie się na zwolnienie z podatku towarów o wartości do 22 euro jest błędem, bo nie dotyczy produktów importowanych w ramach zamówienia wysyłkowego. Nie ma znaczenia, czy produkt nabyła firma, czy osoba fizyczna. Nie uchroni klienta też oznaczenie paczki jako prezentu, który podnosi wspomniany limit do 45 euro. Tutaj też będziemy musieli zapłacić VAT właśnie ze względu na samo zamówienie wysyłkowe."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.