Skocz do zawartości

MIG 25 "Foxbat" Park Jet


przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chowane super sprawa ale model chyba trzeba było już zbudować od nowa, następnie wzrost masy więc dodatkowa inwestycja w pakiety już 4s (obecny silnik ma zakres od 2 do 4 s) bo już by wskoczyło szacując około 1,5 kg. Z tym podwoziem już waga przekracza 1 kg gotowego do lotu ... jak się pogoda poprawi i oderwę się od budowy F-22 Raptor'a to odkręcam podwozie w Mig'u ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dziękuje i miło usłyszeć że model się podoba :)

Ano były emocje takie same jakie towarzyszą przy oblocie każdego nowo zbudowanego modelu z jednej strony radość i duma że zaraz coś co się budowało dniami poleci z drugiej strony strach i pełne "portki" że przy wypuszczeniu z ręki coś pójdzie nie tak, kilka sekund lotu i kret złapany i żmudne budowanie i dłubanie diabli wzięli :)

 

W sam raz coś pod pierwszego kreta przy pierwszym oblocie :P

http://www.youtube.com/watch?v=KdhwopvTf18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gratuluję. Piękny model. Ciekawy wątek. Przemku swoją relacją zaraziłeś mnie tym MIG'iem. Plany scaliłem do formatu A0 i dzisiaj wydrukowałem. Tak więc w wolnych chwilach będzie co robić.

 

Nie wiem jak u pozostałych Kolegów Modelarzy, ale u mnie jest kłopot w z wyświetlaniem zdjęć. Widzę odnośniki "Dołączona grafika", ale zdjęcia się nie pojawiają. Startuje ładowanie fotki na środku ekranu i tyle.

Testowałem na różnych przeglądarkach pod XP, Debianem i Ubuntu. Wszędzie tak samo.

Wszelkie sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki za miłe słowa mam nadzieję że pochwalisz się na forum swoim migiem :) a co do zdjęć jutro postaram się to naprawić. Robert ma racje że to kłopot z serwerem hostującym zdjęcia. Jutro sądzę że uda mi się wrzucić zdjęcia od nowa więc obserwuj temat jak jesteś zainteresowany zobaczeniem zdjęć :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prace nad MIGiem 25 trwają. Tempo budowy nie jest oszałamiające,ale i czasu wolnego nie za wiele. Szablony z kartonu wycięte a od nich powycinane elementy z depronu.

 

Zanim skleję kadłub chcę zabrać się za skrzydło. Zastosuję rónież profil Kfm2. Nie znalazłem nigdzie informacji o wymiarach doklejonej części skrzydła tworzącej ten profil. Ze zdjęć wydedukowałem takie wymiary jak na foto.

post-7560-0-56215500-1354970356.jpg

przemo proszę o informację jakie wymiary tego elementu są w Twoim modelu. Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej fajnie że zabrałeś się za budowę tego "byka" i proszę o jakieś zdjęcia z budowy :) a od odnośnie profilu KFm to ściągnij załącznik PDF tam wszystko jest fajnie wytłumaczone odnośnie profilów KFm.

KFm-Family-Airfoils.pdf

 

W profil KFm-2 to drugi stopień wynosi 50% długości cięciwy skrzydła :) A co do wymiarów o wiele się nie pomyliłeś tylko zamiast 15 cm ja mam 15.5 cm a zamiast 5 cm ja mam 6 cm :) Ogólnie wyklej natarcie balsą w tym migu tak nie zrobiłem i lubi się uszkodzić przy lądowaniu, następne moje parkjety mają już oklejone natarcie balsą i bardzo dobrze się to sprawdza. Dobrze wzmocnij SW jest płytowy i przy lądowaniu lubi się złamać lub nawet wywinąć o 180 st czyli ostre końce SW były skierowane do tyłu a jak jeszcze kręciło się śmigło to momentalnie był ścięte :) ... przemyśl lepszy dostęp do serwa SW ja tam często zaglądam jak przy lądowaniu za bardzo ruszę drążkiem na siebie lub niefortunnie trawa o niego zahaczy. Taka przypadłość sterów płytowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje i wskazówki. Zaraz wycinam profil.

Jeśli chodzi o krawędź natarcia to masz na myśli oklejenie paskiem deseczki balsowej (ok. 0.8mm - 1.0mm) czy wklejenie krawędzi natarcia z listewki balsowej i jej zeszlifowanie?

Zdjęć z budowy jako takiej to jest niewiele, bo sama budowa na dobre jeszcze nie ruszyła. Aktualnie kończę wycinanie i przyklejam drobnicę do większych elementów. Oto kilka fotek z tego co do tej pory zrobiłem.

post-7560-0-55703100-1354975951.jpg

post-7560-0-66547000-1354975956.jpg

post-7560-0-82934600-1354975963.jpg

post-7560-0-79161500-1354975972.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze więc na rc groups o KFm

http://www.rcgroups....d.php?t=1117276

 

Odnośnie natarcia to ta druga opcja czyli listewka balsowa i zeszlifowanie ... tutaj tak poglądowo mam jedno zdjęcie jak zrobiłem w F-22 Raptor i sprawdziło się i teraz tak samo robię w JAS-39 Gripen.

post-8897-0-48686700-1354978655.jpg

 

Widać że już jakieś klejenie było :) ładnie wycięte mi jeszcze brakuje dużo do takiej precyzji :) czekam dalej na dalszy postęp prac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.