Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Coś się dalej ruszyło :)

Te plany z parkjets są słabe :P Szczególnie szeroki, kanciasty kadłub w ogóle nieprzypominający 29'tki ;) Drażniło mnie to i prostym sposobem zmieniłem kadłub. Nie jest idealnie, ale już bardziej przypomina oryginał. Dodatkowo zdecydowałem się jednak na lotki i wyciąłem je. Serwo SW mam już zamontowane.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Teraz muszę wygładzić powierzchnię i trochę poodgapiać. Planuję natarcie skrzydła i krawędzie stateczników zrobić z balsy ;) Później pokryję papierem i zobaczymy jak wyjdzie.

Pomyślałem, że głupio latać 'pustym' myśliwcem. Wykroiłem wstępnie rakiety. Na razie 2, ale planuję 6.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tak, jest zmierzwiony ;) Jutro go wyszlifuję, wyszpachluję i wygładzę. W końcu zdecydowałem się na śmigło. Na pierwszego parkjeta myślę, że to dobry wybór. Zobaczę jak będzie latał i czy w ogóle, a przy następnej okazji założę EDF'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecieć poleci na pewno ;) ja jako pierwszego parkjet'a zrobiłem też MIG'a - 29 ale w wersji profilowej i po pierwszym locie się zakochałem w tych konstrukcjach ;) potem był już pełno kadłubowy MIG 25 teraz jest F-22A Raptor a następny chyba F-20 i ten może wersji edf ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie uzbrojenia - bardzo szybko i dokładnie zrobisz rakiety z balsy - korpus z gotowego odcinka okrągłej balsy, stateczniki też z balsy klejone na super glu=około 30min pracyna 2 szt, potem pomalowanie i paski kolorowe z naklejki - konstrukcja głatka, bardzo lekka i sztywna, !. A jak chcesz mieć zbiorniki paliwa to metodą na "małego modelarza" - tu trochę więcej czasu trzeba poświęcić - wręgi z depronu , korpus z kartki bloku technicznego+malowanie.

A efekt jak w moim F-18:

post-10327-0-77554700-1351675572.jpg

post-10327-0-13170400-1351675577.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według motylastego jak pokryjesz depron papierem na wikolu to malujesz czym chcesz ... ja polecam spray z deco color na bazie wody seria eco

http://allegro.pl/deco-color-lakier-akrylowy-na-bazie-wody-promocja-i2722382074.html

polecam bardzo dobrze kryje. Malowałem nim nawet kabinkę z butelki pet i rewelacja szczerze polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli na bazie wody to bym odradzam malowaniana papieru, papier namieknie i bedzie sie marszczył i odklejał. Ja na papier używam najpierw akrylowego podkładu Motipa lub Novol'a( to ten sam srodek w róznych opakowaniach) a potem farby dowolne nawet na rozpuszczalnikach . Papier i podkład zabezpieczą depron przed rozpuszczniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem właśnie o jakimś podkładzie, obawiałem się zniszczenia papieru. W takim razie kupuję ten podkład i tamte farby. Nie chciałbym mieć pomiętego Miga :P

I jeszcze jedno, jakie dać diody na podświetlanie silników? Nigdy nie stosowałem żadnych lampek, więc nie wiem, a tutaj ciekawie można je zastosować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies widziałem podświetlenie pomarańczowa diodą umieszczona za silnikiem ( wewnatrz modelu), dawała taką poświate pomarańczową koloru ognia.

Jesli chcesz zeby było mocne światło użyj diód SUPER FLUX

A wracając do malowania, to dobrze oklej papierem zanim użyjesz podkładu, zeby ci dziur nie wytopił. Podkład dodatkowo wyrówna powierzchnię, po przeszlifowaniu drobniutkim papierem bedzie luksusowo.

Ja tak zamierzam wykończyć swojego Bandita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim temacie o F-22 RAPTOR w poście numer 52 na 3 stronie są linki do tego jak przerobić serwo na włącznik do świateł. Diody jakie ja mam zastosowane to 5 mm 12V o podwyższonej jasności i na podświetlanie silników przychodzą mi takie 4 diody. Taki włącznik z serwa do którego są przylutowane diody mam połączony z regulatorem na kablu "Y" czyli jak wychylasz drążek do gazu diody zaczynają się rozjaśniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.