Skocz do zawartości

P-40 1:4.8


tomeks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Proponował bym choć obwiązać i za laminować tą węglową rurkę , bo one lubią się rozwarstwiać.

 

Wiem o tym rozwarstwianiu dlatego zrobilem ten specyficzną dwulementową dzwignię, ktora ma zapobiegać rozwarstwianiu. Oczywiscie cienkie płutno nie zaszkodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wstawienie fotek dźwigni - mniej więcej tak sobie to wyobrażałem.Rozwiązanie na pewno lżejsze niż stalowa dźwignia dolutowana do osi napędowej .W moim przypadku bardzo korzystna jak najmniejsza waga na ogonie, ponieważ Zero ma krótki przód kadłuba i jak piszą na zagranicznych forach jest bardzo ciężki do wyważenia - ponoć niektórzy dokładają po 2 kg ołowiu pod maskę aby prawidłowo wyważyć model.Trochę mnie to martwi,dlatego zrezygnowałem z mechanizmu chowania tylnego koła.W przypadku Mustanga chyba nie będzie takich problemów?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Przygotowuje się do budowy skrzydła. Niestety rysunki żeber są równie mało dokładne jak rysunki wręg kadłuba i boję się że wyjdzie z tego abstrakcja. Wskazane było by narysowanie skrzydła od początku tym bardziej że chciałem z tego zrobić skrzydło bardziej przypominające makietę.

Niestety nie udało mi się ustalić jakie Ziroli zastosował profile.

Żebro przy kadłubowe od góry bardzo podobne jest do NACA2415 dolna część noska już niestety jest inna. Żebro na końcówce już znacznie się różni. Jego maksymalna grubość bardziej przesunięta jest do tyłu. Zastanawiam się czy nie zastosować tego NACA2415 przy kadłubie i na końcówce ze zwichrzeniem około 2st. Oryginał miał 2215 root i 2209 tip ale to się raczej nie nadaje.

Co panowie radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.