Skocz do zawartości

Baza Holowników w kraju - czyli gdzie można się "szarpnąć"


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najwyższy czas pomysł wcielić w życie.

W postach piszcie gdzie w Polsce można się poholować. Ułatwi to nam organizację spotkań i zachęci niezdecydowanych do zbudowania swojego pierwszego szybowca.

 

wzór: Miasto, lotnisko, Pilot, model- nazwa, max. waga szybowca (np. 5kg, 10kg, 20kg), e-mail + ew. telefon

 

Dołączona grafika

 

BAZA HOLOWNIKÓW:

 

1. Nowy Targ 34-400, Aeroklub Nowy Targ, Wojciech "Wojtass" Adamowski, Mentor (elektryk), max. waga szybowca 3.5kg, wojtass małpa redakcja.andegrand.pl

2. Izdebno, Lotnisko modelarskie, pil. Krzysztof "Kryniek" Kilian, Spacewalker 2,6m, 50cm3 szybowce do 6kg e-mail: mk.kiljan@neostrada.pl

3. Izdebno, Koczargi, Lotnisko modelarskie, pil. Krzysztof "Kryniek" Kilian, Pilatus Porter 3,2m, elektryk, szybowce do 20kg (lub 3 x 6kg) mk.kiljan@neostrada.pl

4. Izdebno, Lotnisko modelarskie, pil. Krzysztof "Kryniek" Kilian, Piper Pawnee 3,3m, 116cm3, szybowce do 20kg mk.kiljan@neostrada.pl

5. Izdebno, Lotnisko modelarskie, pil. Krzysztof "Kryniek" Kilian, New Pzl 104 Wilga 80 3,2m, 152cm3, szybowce do 25-30kg mk.kiljan@neostrada.pl

6. Tarnów, pil. Janusz Olszówka, Pilatus 2.5m 55cm3, szybowce do 8kg, e-mail rcpylon@poczta.onet.pl

7. Piła, Bednary, pil. Bartek, Piper Pawnee 120cm3, szybowce do 25kg

8. Gliwice, pil. Roman ".bercik.," traktor KDR85 , szybowce do 12kg

9. Lipowa k/Żywca, pil. Krzysztof "kgmodel" Gęga, Bidule 116 3,0m, 140cm3, szybowce 20 kg +, e-mail: kgmodel@op.pl, tel. 606775486

10. Piła woj. Wielkopolskie, Wilga 2.9m z silnikiem 112ccm holuje szybowce do max 20kg.

11. Nowy Targ 34-400, Aeroklub Nowy Targ, pil Wojciech Adamowski i Jakub Świst, Miss Morava- 50cc, szybowce do 8kg

...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wojtek,

 

Na przykładowej liście nie widzę Waszego holownika MPX Mentor, który teoretycznie może holować szybowce do 3kg.

Należałoby też podawać jakieś namiary na pilotów holowników (za ich zgodą) typu adres mailowy, aby można było się umówić na holowanie + lotnisko/miejsce, na którym najczęściej można pilota spotkać.

Może piszę bez sensu ale mi osobiście bardzo by to ułatwiło życie gdybym miał szybowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Mentor (który ciągnie nawet 4.5kg Discusa 3.73m) ma stare pakiety i raczej nie jest z tego powodu do dyspozycji osób "z zewnątrz". Po drugie to nie mam samochodu więc umawianie się ze mną jest trochę niewygodne :)

 

Oczywiście, że telefon to bardzo dobra sprawa. Sam o niej myślałem ale wolałem się nie wychylać jako pierwszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Extra pomysl!!!

zmienil bym tylko nieznacznie wzor:

miejscowosc z kodem (co by pomylki nie bylo lub z dopiskiem obok...) jako pierwsza latwiej, wyszukac.

nastepnie nazwa modelu, rozpietosc i pojemnosc silnika, ciezko jest okreslic max wage szybowca, zalezy to od wielu czynnikow

nazwa, nick pilota, adres mail i opcja telefon, wiadomo nie kazdy chce go umieszczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej każdy pilot wie ile może pociągnąć. Jeśli ciągnął 10kg to wtedy max 10. Jeśli 3x 10 to znaczy, że 30kg ;) Raczej każdy pilot holówki będzie wiedział o co chodzi. Właśnie pojemność silnika mi nic nie mówi bo jeśli ktoś ciągnie 5kg 26ccm, a inny nie może sobie poradzić 50ccm z 9kg szybowcem? Dlatego został bym przy tym max. kg.

Co do reszty się zgadzam. Ale zacznijcie już dodawać pierwsze bo tak to sobie możemy gadu-gadu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku proszę wpisz namiary na moją flotę.

 

Warszawa

 

mk.kiljan@neostrada.pl

 

1. Spacewalker 2,6m 50cm3 szybowce do 6kg Lotnisko Modelarskie Izdebno

2. Pilatus Porter 3,2m elektryk szybowce do 20kg (lub 3 x 6kg) Lotnisko Modelarskie Izdebno / Lotnisko Modelarskie Koczargi

3. Piper Pawnee 3,3m 116cm3 szybowce do 20kg Lotnisko Modelarskie Izdebno

4. New Pzl 104 Wilga 80 3,2m 152cm3 szybowce do 25-30kg Lotnisko Modelarskie Izdebno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od kilku lat w Tarnowie holujemy szybowce prawie w każdy wekend.Staramy się żeby przynajmniej jeden holownik był do dyspozycji.Obecnie sprawny jest pilatus 2,5m silnik DLE=55,ciągnie szybowce do 8kg.Mamy też na stanie miss morava i piper cub obecnie są remontowane.

kontakt rcpylon@poczta.onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.