Skocz do zawartości

Ultron 3D - Relacja z budowy na bieżąco


Furilion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Tak się przyglądam pozostałym elementom do wycięcia i widzę 2 wręgi kadłuba, które mają być zrobione ze sklejki 3 mm. Niestety nie ma u mnie takiego czegoś ani też w Castoramie nie idzie tego dostać. Mogę zastosować balsę 5mm ? I jeszcze jedno pytanie - z czego oprócz tej sklejki mogę zrobić wręgę silnika (chodzi mi o jakiś łatwo dostępny materiał) ?

 

Teraz druga strona posta :P

Do wycięcia pozostały:

- Górna część kadłuba

- Dolna część kadłuba

- Dwie wręgi kadłuba

- Wręga silnika

- Wszystkie dźwignie (zrobię z tego przeźroczystego krążka co jest na spodzie opakowań z CDkami :D )

- Lotki skrzydeł

- Dźwigary skrzydeł

Tyle, jeszcze troszkę tego jest, ale jak znajdę trochę więcej czasu to szybko pójdzie ;)

 

Pozdrawiam, Eryk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam tak patrzę na model i widzę parę błędów jak na przykład wzmocnienie wręgi silnikowej, jest ono wykonane z sklejki a nie z depronu to miejsce będzie słabe jeżeli zrobisz je tak jak masz je teraz, proponuję zaopatrzyć się w sklejkę 3 mm którą możesz za nabyć w sklepie spożywczym prosząc o skrzynki po owocach, w sklepie który jest naprzeciwko mają ich ogromne ilości, i z pewnością będzie miał je każdy sklep spożywczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagę, chociaż w planach te wzmocnienia nie są ukazane jako, że mają być zrobione z drewna. Rozejrzę się za skrzynkami :P

 

EDIT:

karzdy

 

Wkradł się chochlik ortograficzny :lol: Edytowane przez Furilion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam już poprawiam :D. Ja też buduję właśnie ultrona kadłub mam cały gotowy oraz oklejony jeszcze skrzydła zostały. Mała rada podczas gięcia depronu na natarciu skrzydełka proponuję przykleić taśmę pakową uniemożliwi to złamanie się depronu. Myślę że przeczytałeś lekturę każdego modelarza http://www.motylasty.pl/modelar.html tam z pewnością znajdziesz odpowiedzi na podstawowe pytania. (przepraszam za błędy ortograficzne ale mam dopiero 13 lat a z kolskiego ledwie dostałem 4) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by miło jakbyś uzupełnił profil. Dziękuję.

 

Ja? Jeżeli chodzi o mnie to wydawało mi się, że mam uzupełniony, mógłbyś podpowiedzieć o co konkretnie chodzi ? Dziękuję :)

 

Jakbyś chciał mógłbym wrzucić kilka fotek z budowy :rolleyes:

 

Poproszę :P, na pewno się przyda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzisiaj byłem w trzech spożywczakach.

- W dwóch mieli same plastikowe skrzynki

- W trzecim były drewniane, ale mówili że nie bo nie są właścicielami i inne takie wymówki...(miałem nadzieję, że jeszcze dzisiaj zrobię te wręgi kadłuba, ale nie!)

Jakaś propozycja skąd mogę jeszcze wykombinować sklejkę 3mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czyli tak jak mówisz pozostaje mi modelarski. Ja dotychczas zawsze kupowałem wszystko w abc-rc. Jestem zadowolony z tego sklepu i jego obsługi, a więc i tym razem brakujące rzeczy do modelu będą pochodziły z tego źródła. I tak zamierzałem zakupić tam wzmocnienia,nowe śmigła i materiały na następny model (jak coś zamawiam to zamawiam więcej bo przesyłka kurierska to 19 zł -.-).

Niestety nie znalazłem sosny 3mm, ale jest brzózka i topola:

- http://abc-rc.pl/p/1...strukcyjne.html

- http://abc-rc.pl/p/1...strukcyjne.html

Co lepsze ?

 

PS: Może przy okazji ktoś zaproponuje jakiś prosty odrzutowiec albo kaczkę ? Zastanawiałem się nad TOTO-14 od Motylastego. Co sądzicie? Dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ażurowania. Mają dwa zadania.

 

1 - Zmniejszają masę modelu. W amatorskim wydaniu, to nie ma aż takiego znaczenia i można by je sobie darować. Ale w przypadku modelu wykonywanego na zawody, te kilka gram może decydować o zwycięstwie lub przegranej. Poza tym, mniejsza masa to więcej siły nośnej.

 

2 - Pozwalają przetykać przewody od wyposażenia, między "pokładami" kadłuba.

 

Poza tym, nauczysz się wycinać nożykiem kółka. :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, myślę że te kółka służą do zmniejszenia wagi modelu, ale nie jestem w 100% przekonany :) .

A tutaj obiecywane fotki modelu masz tam pokazane jak zbudować skrzydło bo właśnie ono przetworzyło mi najwięcej problemów :)

Pierwszym krokiem jest wycięcie planów i przełożenie ich na depron najlepiej w planach w niektórych miejscach wyciąć otworki a potem wyrysować ołówkiem gdzie były te otworki zresztą zobaczysz na zdjęciu :D

Ważne jest też jeżeli skrzydła wykonywał byś z podkładu pod panele podłogowe to żeby rowki były ułożone równolegle do krawędzi spływu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Następnie wycinamy całośc

Dołączona grafika

Po tej czynności przyklejamy od zewnętrznej strony taśmę klejącą najlepiej jak najszerszą i najmocniejszą by się nie odkleiła podczas wyginania

Dołączona grafika

Po tej czynności możemy wykonać całą resztę elementów niezbędnych do złożenia skrzydełka

Dołączona grafika

I klejenie

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Chyba w planach jest błąd bo to mniejsze żeberko powinno być jakby większe i ja powiększyłem je o właśnie tak.

Dołączona grafika

Wybacz za jakośc zdjęć ale pod ręką był tylko telefon od taty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o tych "kółkach" :P . A co do tych żeberek to zobaczymy jak się u mnie ułoży ;) . I tak mam już dawno wycięte skrzydła i wycinałem je tak aby rowki były wzdłuż linii gięcia, nawet chyba ktoś mi poradził abym tak zrobił (albo przeczytałem na rcgroups).

Dołączona grafika

Sorry za ten rysunek, ale robiony na szybko w windowsowym paincie :P

 

EDIT:

 

Już prawie wszystko wycięte, niedługo zacznę składać puzzle.

Do wycięcia pozostały:

- Dźwignia steru wysokości

- Dźwignia steru kierunki

- 3 wręgi kadłuba ze sklejki 3mm

- Wzmocnienie dzioba też ze sklejki 3mm

- Takie coś ze sklejki 0,5 mm (w moim przypadku 0,8), co chyba ochrania ogon przed bezpośrednim kontaktem z ziemią przy lądowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.