Skocz do zawartości

Z czego popychacz sterów


ozokarol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak w temacie, mam problem ponieważ nie wiem z czego zrobić popychacz do sterów: kierunku i wysokości.

Model to SU 26 ze styroduru o rozp. 1.25m.

Serwa mam:

- SW = Corona 2.2kg

- SK = HXT900 1.6kg

 

Myślałem o ... no właśnie, chciałem zastosować rurkę albo pręt węglowy o śr. 2mm lub 2.5mm na snap zatrzaskowy.

Prosiłbym o odpowiedź co będzie najlepsze ( najsztywniejsze i najwytrzymalsze ) w tej cenie. Popychacz miałby ok 60 - 70 cm długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Listewka sosnowa jest wytrzymalsza od węgla? W sumie o takiej opcji w ogóle nie myślałem ... :blink: Bo ewentualnie jeszcze snap M3 metalowy i węgiel 3mm :unsure: Tylko nie jestem pewien tej sosny, bo chciałem jak najlżej i jak najbardziej pusto w środku .... Jeśli jest to pewne to zastosuję tą sosnę :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to na serio mówisz? Robiłeś kiedykolwiek coś takiego?

Karol, absolutnie nie próbuj robić tego typu metod.

A kolega mi powie moze jak dawniej sie robiło kiedy o rurkach weglowych, pretach, baaa nawet o balsie czlowiek slyszal ale nie widział? Właśnie tak. Całość wzmacnialo sie na koncach owijajac dratwą i zapuszczając zywicą. No ale teraz sosna jest pase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe!

No wiecie jak dla mnie modelarstwo zawsze było i będzie sztuką "kombinowania".

Zaczynałem od modelarstwa redukcyjnego, głównie szkutniczego gdzie metoda rób z czegokolwiek żeby efekt końcowy wyglądał jak oryginał tyle tylko pomniejszony x-razy była na porządku dziennym.

 

Ale myślę, że sprawdza się to również w RC tyle tylko, że trzeba wziąć pod uwagę jeszcze aspekt wytrzymałości.

Dlatego myślę, że wspomniane popychacze można zrobić na wiele różnych sposobów - nie tylko węgielki i listewki ale inne różne ustrojstwa. Np pręty stalowe, patyczki od szaszłyków czy nawet plastikowe patyczki od chociażby lizaków. Wszystko jest kwestią kreatywności i pomysłowości.

A z czego najlepiej robić je na dziś dzień... chyba najlepszym materiałem jest właśnie pręt albo rurka węglowa - stosunek masa do wytrzymałość chyba na dzień dzisiejszy najlepsza.

 

Ale powtarzam, motto: "masz łeb i ch..j to kombinuj" (bez urazy drogie Panie, wspomniany przyrząd męski można z powodzeniem zastąpić w tym haśle dowolnym przyrządem kobiecym w przypadku Pań :-) ) jest zawsze żywe w modelarstwie :-) Więc z czego zrobisz daną część jest tylko i wyłącznie kwestją twojej wyobraźni i dostępnych materiałów.

 

Czyż nie tak Panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to na serio mówisz? Robiłeś kiedykolwiek coś takiego? :huh:

Karol, absolutnie nie próbuj robić tego typu metod.

 

Robi się takie popychacze.

 

Jest tego lżejsza wersja, bo stosuje się zamiast sosny balsę klejona z dwóch polówek, a na końcach szprycha rowerowa.

 

 

Kiedyś to ja widziałem "węgiel" tylko na filmach, albo katalogach.

 

Takie popychacze to nic nowego, do tego są tanie i trwałe.

Oczywiście do takiego rozwiązania kadłub musi mieć odpowiednią grubość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.