Skocz do zawartości

Virus 2.5 E z Mawi


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Góra Siewierska - jak jeszcze Rafał nie byłeś to zdecydowanie warto odwiedzić. Zbocze na wiatr południowy i przy takim kierunku chyba najlepsze miejsce na Śląsku.


Wątek Virusowy, więc wrzucę jeszcze kilka filmów z dzisiejszego latania.
https://youtu.be/mEIq-4MAh68

https://youtu.be/ZVmMn0hqAkA

https://youtu.be/he13Y8xR-uM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki Marcin! Może następnym razem się tam wybiorę, bo też dużo pozytywów o tej hałdzie słyszałem...

 

Przy okazji chciałbym Was o coś spytać. Wstępnie model ustawiłem dosyć podobnie do tego, co proponuje producent i do szybowania jest naprawdę ok, natomiast mam trochę problem z szybszymi beczkami, szczególnie jak robię je pod wiatr. Często w takiej sytuacji robię je dosyć spiralnie. Czy do takich manewrów powinienem stosować bardziej symetryczne wychylenia (obecnie lotki idą różnicowo, mix z klapami niewiele zmienia)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Virus polatał ostatnio w "śląskich górach" w wybornym towarzystwie...

https://youtu.be/GRALX2JEHno

 

To miło, że mieliśmy odwiedziny.

 

Virus dobry na początek przygody.... :)

 

Teraz kolejny krok to typowy model szybowca najlepiej 3m 

No i oczywiście w rozsądnej wadze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesław robi Virusa w dwóch rozpiętościach, opisywany w tym wątku 2500 mm, także większy 3100 mm, opisałem go w wątku https://pfmrc.eu/index.php/topic/76328-virus-31e-mawi-flymodels/?hl=%2Bvirus+%2B3.1. Model lata genialnie w każdych warunkach, zbocze, termika, wiatr i śnieg mu niestraszne. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam nadzieje że się nie obrazicie ale temat wyczyściłem ze zbędnej dyskusji...( posty w archiwum)

Było już milion dwieście tysięcy razy na forum na temat firmy Mawi jej modeli i znamy dobrze postrzeganie pewnych osób na te sprawy.

Kto zainteresowany to bez problemu znajdzie dyskusje (niekoniecznie na poziomie) przeciwników jak i zwolenników tej firmy.

 

Temat ożył dzięki Tomkowi który jest w trakcie latania Virusem i nie psujmy mu faktu że chwali się modelem, daje filmy .

Niech jego relacja nie zaginie znowu w kilkustronicowej bezsensownej paplaninie.

Jego oceny są wg mnie wiarygodne bo gość pisze z praktyki a nie z teorii jak co niektórzy.

Komentarze,uwagi, krytyka na poziomie jak najbardziej wskazana i tego proszę się trzymać.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ,że nie miałeś różnicowości lotek wcześniej ?

Po ustawieniu czujesz jakiś pozytywny efekt ?

 

Różnicowe lotki oczywiście miałem, natomiast chodziło o to, żeby trochę to zmodyfikować (zmniejszyć/zwiększyć wychylenia w jednym kierunku). Ostatecznie jeszcze się tym nie bawiłem, bo były fajne warunki i wrócę do tego jak nie będzie się dało latać na żaglu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Piszę tu, bo chyba byłem szczęśliwym posiadaczem tytułowego Virusa. Nie jestem pewien bo nie wyświetlają mi się wszystkie zdjęcia. Model miał charakterystyczne pokrowce. Model nadal żyje, choć nieco przytył?.

Pozdrawiam wszystkich właścicieli, a zwłaszcza pierwszego?

20180807_181010.jpg

20190601_181058.jpg

581196764_4_644x461_model-szybowca-rc-virus-25e-mawi-calo-laminatowy-sport-i-hobby_rev001.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tomek 77 napisał:

Model miał charakterystyczne pokrowce

Dokładnie tak. Szyte przez moją żonę :)

Jak miło zobaczyć swojego Virusa, myślałem że zaginął na amen...

Dziękuję za pozdrowienia i napisz coś więcej jeśli możesz ,gdzie nabyłeś, jak się nim obecnie lata, ile "przytył" ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozmawiamy o Virusie - oto mój VIRUS 2,5e od Pana Wiesława. Latam nim blisko brzegu Bałtyku. Niestety nie mamy tutaj klifów i innych wzniesień - równo jak okiem sięgnąć. Virus świetnie spisuje się i w tych równinnych warunkach - można nim spokojne "spacerowa" po niebie, bardzo dobry w szukaniu termiki. Można nim również trochę poszaleć - szybka bestyjka.

WhatsApp Image 2021-10-08 at 18.21.40 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-10-08 at 18.21.36.jpeg

WhatsApp Image 2021-10-08 at 18.21.36 (1).jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virusa kupiłem na początku 2018 r. od kolegi z Nowego Sącza. Trafił do mnie w ładnym stanie wizualnym, ale miał przemalowane całe lewe skrzydło i kadłub ( po naprawie). Dostałem do niego dwa nowe serwa do sterów. Dość szybko  okazało się , że serwa w skrzydłach też trzeba wymienić, wysypało się serwo lewej lotki, szczęście że jeszcze na ziemi, w trakcie ustawiania.  Chyba to były te pierwsze zamontowane w nim, więc dostał wszystkie nowe.W silniku Mega wymieniłem  łożyska, a regulator też był ten "oryginalny"? Latałem na pakietach Gens Ace 4S 2300, bo przy ich wadze nie trzeba było nic dokładać. Co do wagi to nie pamiętam dokładnie, ale musiałem dociążyć prawe skrzydło, bo było lżejsze o prawie 40 g. Latałem nim intensywnie dwa sezony i sprzedałem. Byłem bardzo zadowolony z niego i jego osiągów, zwłaszcza że przesiadłem się z pianek i konstrukcyjnych modeli?. Model latał świetnie i dużo mi wybaczał, nie robił żadnych niespodzianek, nawet gdy go znacznie przeciągałem, nie zwalał się na skrzydło ( no może raz, ale potem się już pilnowałem). Najlepiej sobie radziliśmy na zboczu, przy silnym wietrze. Z termiką też nie było najgorzej, ale przy słabych warunkach waga dawała o sobie znać. Z całego serca mogę polecić Virusa jako pierwszy laminat. Nawet trochę żałuję że go sprzedałem?, bo jeszcze nie mam nic lepszego. Z tego co wiem to model nadal żyje? i bywa widywany w okolicach Łososiny Dolnej.   

Pozdrawiam wszystkich zarażonych takim Virusem ( ciężko się z niego wyleczyć ?)

 

 

 

2.jpg

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.