Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Parę razy, podczas wspólnych lotów i biesiad rozmawialiśmy o potrzebie uruchomienia takiego, łatwo dostępnego miejsca umożliwiającego wzajemną wymianę informacji o "lotniskowych", modelarskich i nie tylko planach, spotkaniach czy osiągnieciach. Słowem, o wszystkim co wiąże się z tym hobby, miejscem i oczywiście, z Nami wszystkimi.

Zatem, zapraszam do aktywnego, nieskrępowanego, spontanicznego udziału w tym temacie.

Dajcie, Koledzy! zdjęcia, filmy, komunikaty. Dzielcie się, moi Mili, przemyśleniami i planami wspólnego latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

bardzo chetnie tylko jak sie dodaje filmy ?

Jureczku,

filmy dodajesz jako aktywny "url" / "odnośnik", np z youtube, vimeo lub innego tego typu portalu.

 

Witam, no i udało się dzisiaj zrobić parę lotów,latały dwie cobry moja i Tomka oraz szybowiec Jarka.Holował Pilatus PC-6.

Zazdroszczę,

mnie przypadła inna przyjemność - zjazd części Rodzinki i wspólny obiad, którego część zobowiązałem się przygotować. Wyszło pysznie...

 

Zapraszamy wszystkich na loty i ognisko noworoczne. Do zobaczenia 1 stycznia 2013 na lotnisku kolo 13

Pogoda ma być super:

Słonecznie

Wschód słońca: 07:34

Zachód słońca: 15:45

Ciśnienie: 1013 hPa

Wiatr: 10 - 18 km/h południowy =&--#62; (mozliwość zafalowania)

Deszcz: 0,0 mm

 

Godz. 7-13 6° Słonecznie

Godz. 13-19 7° Słonecznie

 

http://meteo.icm.edu.pl/um/php/meteorogram_map_um.php?ntype=0u&fdate=2012123100&row=465&col=255&lang=pl

 

Więc może zbierzemy się nieco wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na powyższych obrazkach, niech żałują Ci, którzy nie znaleźli sił aby uczestniczyć w miłym spotkaniu - przypadkowi obserwatorzy / spacerowicze dołączyli do wspólnego toastu.

 

Podobnie jak rok temu, o czym pisałem w temacie DG-303 załozonym przez Janusza - http://pfmrc.eu/index.php?/topic/23213-dg-303-skala-14/, mieliśmy noworoczną falę.

Poniżej log z lotu mojego Dg-303 (ten z wingletami)

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Holowanie, oblot okolic lotniska, ustalenie zasięgu fali i jazda do góry. Później ostre zejście, trochę fikołków, próba lotu na fali w pozycji odwróconej (na plecach) i kontrola dolnej granicy noszeń - wyraźnie zabierało już od 150 m.

Unikany, do niedawna, południowy wiatr staje się powoli naszym ulubionym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie jest,

licząć średnią od "0" do max wysokości we fragmencie holowania wychodzi nawet 12,17 m/s.

Jak sugeruje rozkład temperatur - nad polami, osiedlem i "podstacją" - nosiła termika.

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

A tu temperatury już odwrotnie - im wyżej tym cieplej - to chyba nosi zafalowanie, z wyłaczeniem tego rotora daleko nad parkiem przy podejściu "od zadu" (jak mawiają na południu) do rejonu fali wznoszącej. Tam wysokości ubywało bardzo prędko:

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Kurczę, zamiast ćwiczyć lądowania bez przeciągania (lub zamykać rok w firmie) to ja zajmuję się analizą powietrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

(prawie)autostrada jest do samego Tarnowa, to tylko półtorej godziny jazdy... no, może z małym hakiem.

a prognoza? popatrzmy - dla rejonu Tarnowa:

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

czyli raczej do... rzyci

znacznie poniżej zera, wiatr nie z tej strony (Góra Św. Marcina jest już zarośnięta i - co gorsze - zabudowana) z jakąś zmianą ośrodków ciśnienia.

Tylko Stock ze Sprite'm może pomóc.

Chociaż, Jarek (ma parcie na latanie) z Januszem coś planują (?)

a mnie też nie trzeba dwa razy powtarzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak godosz kolego Reniu pogoda bydzie do rzici a jak by była piykno to forgot by my tam do was przijechali zalotac trocha :)

Tomek,

(prawie)autostrada jest do samego Tarnowa, to tylko półtorej godziny jazdy... no, może z małym hakiem.

a prognoza? popatrzmy - dla rejonu Tarnowa:

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

czyli raczej do... rzyci

 

 

Tak jak godosz kolego Reniu pogoda bydzie do rzici a jak by była piykno to forgot by my tam do was przijechali zalotac trocha :)

 

Pyrsk (to takie śląskie pozdrowienie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele jak ja wam zazdroszcze :( Ja też chce termikeeee i też chce faleeee :(:(

Jaka prognoza na weekend ? Może znów coś bedzie dobrze wiało :)

 

Pozdro

 

Ja pierdziele jak ja wam zazdroszcze :( Ja też chce termikeeee i też chce faleeee :(:(

Jaka prognoza na weekend ? Może znów coś bedzie dobrze wiało :)

 

Pozdro

 

Tomku,narazie prognozy kiepskie,ale jak tylko da się latać to napiszemy.Po ostatnich lotach Marek zrobił fotkę na której widać że zafalowanie było.

post-3237-0-94699200-1357587801_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.