Skocz do zawartości

Wicherek 25 RC


bojler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Olo i tutaj się z Tobą zgadzam, zacząłem analizować za i przeciw i po przeczytaniu kilku tematów dotyczących pokrywania modeli wybór padł na folię. Górę jednak wzięła folia ze względu na dużą kolorystykę (pomijając łatwość pokrywania).

Postęp technologiczny w modelarstwie jest tak duży że nie ma co kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozwianie moich wątpliwości co do silnika.

Poprzedniego wicherka pokryłem papierem japońskim a obecnego folją. Z porównania stwierdzam że folja jest praktyczniejsza tzn. szybciej się okleja, łatwiej i można to robić w mieszkaniu, nie trzeba się męczyć z farbowaniem a potem łatwiej się ją czyści i naprawia. Jednak model który obecnie wykonuje (RWD-5 z książki W Schiera)zamierzam pokryć japonką, ale to pewnie dlatego że jak patrzę na modele kryte papierem to mi się moje młode lata przypominają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troszeczkę wolniej robię swojego Wicherka, tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Mam również pytanie czy zamiast wklejania dębowych listewek w komorze silnika można to łoże wykonać ze sklejki 10 mm wg wzoru jak na fotce co trochę da obciążenia na przód.

img5037ddd.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

img5036ddd.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć możliwość regulacji kąta ustawienia silnika. Pewnie i tak dużo doważać nie będziesz musiał bo lekko ci wychodzi z tego co widać dojdzie ci jeszcze silnik, pakiet możesz dać bardziej z przodu itp. Takie rozwiązanie jak w oryginalnym projekcie jest bardzo praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię fotki jak to mocowanie silnika wygląda u mnie.

Moja maszyna tylko wymiarami i kształtem przypomina Wicherka a co jest w środku to moja sprawa i na moje możliwości.

Guru Schier nie miałby pretensji że nie trzmałem się planu :D ważniejsze jest to że dalej robimy te Wicherki.

W kadłubie będziesz robił oszkloną kabinę czy tylko ją zakleisz i dasz inny kolor w kształcie tych szyb?

Jakie i z czego planujesz podwozie?

Sprawa z silnikiem,głowicą do góry czy do dołu.

Chodzi mi tu o wygląd i wydech spalin.

Do dołu wygląda wg.mnie ładniej i nie pluje tak spalinami na bok kadłuba.

Nie mam problemów z odpaleniem i silnika mi nie zalewa.

Palisz z palca czy rozrusznikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc po kolei:

Kabina dam inny kolor jako imitację szyb

podwozie wykonam z blaszki aluminiowej 1,5 - 2mm grubości, koła o średnicy od 50 - 65 mm

silnik będę chciał zamocować cylindrem do góry, wydech spalin w dół , tłumik wydłużony rurka silikonową.

Rozruch rozrusznikiem. Zbiornik paliwa o pojemności 180 ccm

Silnik jednak zamontuje ASP 25 o pojemności 4ccm.

Czekam teraz na dostawę silnika i pozostałych materiałów i zaczynam montaż skrzydeł, wznios zostawiam taki jak w oryginale bo nie robię lotek tylko SW i SK.

I na koniec pytanie: jakie śmigło zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek mojej maszyny :D

53548552.jpg

 

13746915.jpg

 

30683746.jpg

 

94756583.jpg

Podwozie jest z drutu 3 mm a to co pokazuję to wypełnienie sklejką z biedronki i oklejone.

Te druciane odciągi naciągają sprężyne w kadłubie i amortyzacja jest naprawdę OK

23941263.jpg

 

86119946.jpg

Popychacz wysokości to rurka węglowa jest lekka i sztywna kupiona w Chinach.

15293920.jpg

Ster kierunku i tylne kółko napędzany osobnymi linkami

64104424.jpg

Dolny luk i dostęp do serwa wysokości i silnika

74054133.jpg

Górny luk i dostęp do sewa kierunku i tylnego kółka.

35350498.jpg

 

90621231.jpg

Do tego był mocowany odbiorniki potem mocowany do ostatniej wręgi.

62263711.jpg

Klapki zrobione są z płótna szklanego.

28369603.jpg

 

30525291.jpg

 

61517196.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super, fotki będą pomocne bo jest co podpatrzyć. Olo a jak masz rozwiązane mocowanie skrzydeł?

Ja natomiast mam pytanko dotyczące wykonania statecznika poziomego. otóż jako że kupiłem zestaw z wyciętymi żebrami z balsy 2 mm i różnią się od tych na rysunku. Z tego co wydedukowałem to przednia część statecznika ma być pokryta balsą 1 mm, z góry i z dołu , od strony listwy spływu to samo. I teraz proszę o pomoc a raczej jakąś sugestię albo radę jak wykonać ster wysokości. I czy do klejenia wystarczy tylko klej cyjanoakrylowy?

W załączeniu fotka żeberek.

img5039eee.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebra na statecznik poziomy w planach sa dwuwypukle symetryczne. Jezeli masz profil płasko wypukły to lepiej zostaw te żebra i zrób statecznik płaski. Bez profilu. Z balsy 5x10 i bedzie dobrze.

Ja chciałbym jednak wykonać statecznik z tym profilem a przy okazji unikać uproszczeń,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku to musisz samemu sobie wyciąć żebra. Autor Twojego W25 źle odczytał plany i dlatego wyszło płaskowypukłe. Możesz sam kombinować lub wskocz na rcszamotuly.pl i pogadaj z Łukaszem, może dotnie tobie na laserze. Ja mam od niego model i elemonty są świetnie wycięte tak że polecam. Poniżej zdjęcia mojego postępu prac. Jest także mocowanie silnika w innym modelu wycięte z jednego kawałka sklejki 10mm.

post-78-0-93090400-1359832791_thumb.jpg

post-78-0-55642700-1359832934_thumb.jpg

post-78-0-28550700-1359832959_thumb.jpg

post-78-0-22920700-1359833000_thumb.jpg

post-78-0-87556300-1359833018_thumb.jpg

post-78-0-07711500-1359833042_thumb.jpg

post-78-0-97464500-1359833069_thumb.jpg

post-78-0-85221900-1359833158_thumb.jpg

post-78-0-93242900-1359833211_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.