Skocz do zawartości

Zdjęcie

Toto-2 - pierwszy model :)

toto-2 Motylasty rc pierwszy model

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 Tomek.S

Tomek.S
  • Modelarz
  • 44 postów
  • GG:
  • SkądStrzyżów
  • Imię:Tomek

Napisano 20 maj 2013 - 17:47

Witam ponownie.
Próbowałem podpiąć aparaturę pod komputer kabelkiem jack-jack3.5 mono i stereo. Nie udało mi się żadnym z tych kabelków.
Postanowiłem, że do nauki żaden symulator nie jest mi potrzebny :P ( to nie zmienia faktu, że nadal uważam iż latać nie potrafię :P )
Przeglądając forum wpadłem na fajny model. Rurolot ;) stwierdziłem, że jesli mam rozbić model podczas nauki to tego nie będzie mi, aż tak szkoda hehe ( z całym szacunkiem dla autora modelu :) model jest wyjątkowy i jestem pewien, że żaden inny go nie zastąpi w takich działaniach :P )

Zakupiłem otulinę rur C.O.
Średnica zewnętrzna 40mm i drugiej 63mm
Nie są one jednakowo okrągłe ( zresztą nie takie ich zastosowanie )
Pomyślałem, że dobrym sposobem na to będzie zastosowanie podłużnic wzdłuż kadłuba i miejscami pierścienie z innego materiału, które nadawały by odpowiedni kształt. ( albo też okrągłe wkładki w środku kadłuba - oczywiście podłużnice nadal będą gdyż rura jest zbyt giętka )
Listewki jakie mam to 4x4mm i 5x3 sosna ( jeśli nie odpowiednie ( jak sądzicie ? ) to mam blisko od szkoły do sklepu modelmaking )

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
C.D.

Skrzydło w moim rurolocie ma 1650 mm rozpiętości, 200 mm długość cięciwy. Wykonane z depronu, profil kfm3 :)

Chwilę mnie nie było - od tamtego czasu pobyt w szpitalu ( na szczęście uzdrowiskowym :) )
  • 0

#22 Tomek.S

Tomek.S
  • Modelarz
  • 44 postów
  • GG:
  • SkądStrzyżów

Napisano 14 lipiec 2013 - 19:11

Witajcie :)

Piszę w nowym poście, żeby odświeżyć temat.

Kupuję wyposażenie do tota :)

silnik jednak dam mocniejszy ( szybciej zużyję pakiet i krócej polatam, ale myślę, że to lepszy wybór niż poprzedni ) http://abc-rc.pl/emax-cf2822
śmigło składane - http://abc-rc.pl/p/9...akcesoria.html
pakiet - http://abc-rc.pl/p/1...-i-pakiety.html
regulator - http://abc-rc.pl/ESC-20A-FVT-ASI
ładowareczka niezmiennie - http://abc-rc.pl/ladowarka-IMAX-B3
serwo http://abc-rc.pl/sg-90

Pytanie tylko czy dobrze dobrałem wyposażenie ?

edit : Co jeszcze było by mi potrzebne ? ( mam zamiar zamówić dziś/jutro na abc-rc ) :
przedłużacz do serw - tak z 30 cm ? 1 sztuka
kabelek Y do serw
bowdeny
Kurcze :P nie chce niczego pominąć. Tak to jest jak się człowiek śpieszy
  • 0

#23 blekis

blekis
  • Modelarz
  • 73 postów
  • SkądZemborzyn / Warszawa
  • Imię:Karol

Napisano 14 lipiec 2013 - 20:13

Kołpak nie bedzie pasował do silnika. Silnik ma oś 3mm natomiast kołpak jest na oś 4mm
Po za tym wyglada to dobrze.
  • 0

#24 Tomek.S

Tomek.S
  • Modelarz
  • 44 postów
  • GG:
  • SkądStrzyżów

Napisano 14 lipiec 2013 - 20:17

Kurcze :( No i własnie nie mogę znaleźć na taką samą średnicę..

Jakby ośka była nagwintowana to można by zrobić tak jak zrobił to Motylasty. Nawinąć drut odpowiedniej grubości i zalać cyną czy czym to było zalane. Później szlif pod wymiar i pasuje.

A jakbym wcisnął jakąś blaszkę?
  • 0

#25 Wojtek Sz

Wojtek Sz
  • Modelarz
  • 685 postów
  • SkądLibiąż/Bolęcin
  • Imię:Wojciech

Napisano 14 lipiec 2013 - 20:34

Kurcze :( No i własnie nie mogę znaleźć na taką samą średnicę.................

Śmigło składane 8x4,5 - kołpak plastik 45mm - kompletne

Proponuje dołączyć do zakupów jeszcze: mocowanie bowdena na serwo, wtyki XT60 - 1 para nie ma na stanie mag., wtyki GOLD - 3,5mm
  • 0

#26 Tomek.S

Tomek.S
  • Modelarz
  • 44 postów
  • GG:
  • SkądStrzyżów

Napisano 14 lipiec 2013 - 20:51

Dziękuję Panie Wojtku :)
Niestety nie ma odpowiedniego rozmiaru w tych wskazanych przez Pana.
Jutro z rana poszukam odpowiedniego. Najwyżej będzie ze śmigłem stałym... Wyczuwam łamliwy problem :/
I estetycznie lepsze by było składane chyba..

Pozdrawiam i miłej nocy życzę : )

ps: do tego silnika proponowane to 10x5 ale przeczytałem, że kiedy decydujemy się na składane to należy średnicę obniżyć o jeden. W tym przypadku wychodzi na 9x5. Czy to prawda ?
  • 0

#27 robertus

robertus

Depronowe Siły Powietrzne

• Modelarz
  • 10908 postów
  • SkądJelcz-Laskowice
  • Imię:Robert

Napisano 15 lipiec 2013 - 06:04

W specyfikacji silnika podaje się rekomendowane śmigło maksymalne. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś założył mniejsze śmigło. Będzie wtedy mniejszy ciąg niż na większym, ale i mniejszy prąd pobierany przez silnik = dłuższe latanie.
http://www.headsupho...Motor-E-510.htm
  • 0

#28 Tomek.S

Tomek.S
  • Modelarz
  • 44 postów
  • GG:
  • SkądStrzyżów

Napisano 15 lipiec 2013 - 07:12

Tylko teraz muszę poszukać jeszcze informacji o tym jaki ciąg będzie miał silnik na danym smigle. Zakładana masa tota2 600-650 g :)
  • 0

#29 Wojtek Sz

Wojtek Sz
  • Modelarz
  • 685 postów
  • SkądLibiąż/Bolęcin
  • Imię:Wojciech

Napisano 15 lipiec 2013 - 09:48

Testy CF 2822:
GWS 10x6 10,72V 17,27A 186,1W ciąg 700g
GWS 8x4 11,05V 9,69A 107,3W ciąg 560g
APC 8x6 10,79V 14,95A 161,9W ciąg 580g

Są to dane z testów które zrobił / przeprowadził nasz kolega z forum Irek M. Opisane w tym temacie Emax 2822.
  • 0

#30 Tomek.S

Tomek.S
  • Modelarz
  • 44 postów
  • GG:
  • SkądStrzyżów

Napisano 15 lipiec 2013 - 09:54

I takich ludzi nam dzisiaj trzeba :D hehe
Dziękuję Panu :) Trochę mi wstyd, że ktoś musiał szukać za mnie.. Nie pomyślałem, że ktoś już mógł zrobić takie testy

Jeszcze raz bardzo dziękuję :)
  • 0

#31 robertus

robertus

• Modelarz
  • 10908 postów
  • SkądJelcz-Laskowice

Napisano 15 lipiec 2013 - 09:55

A tego linka co Ci podałem wyżej to nie zauważyłeś?
  • 0

#32 Tomek.S

Tomek.S
  • Modelarz
  • 44 postów
  • GG:
  • SkądStrzyżów

Napisano 15 lipiec 2013 - 10:04

Ups..
Przeglądałem forum z poziomu telefonu a tam nie mogłem otworzyć linku. Teraz przesiadłem się na komputer i w pośpiechu zapomniałem sprawdzić co to było.
Również dziękuję za wyłożenie wszystkich danych jak na dłoni :) Zdecydowałem się na ten silnik ze śmigłem 8x4.5 :)
  • 0

#33 Tomek.S

Tomek.S
  • Modelarz
  • 44 postów
  • GG:
  • SkądStrzyżów

Napisano 06 październik 2013 - 07:29

Witam po przerwie.
Przepraszam, że nie kontynuowałem relacji z budowy tota2. Jakoś tak wyszło że wolałem go nie robić na błysk bo czułem że go rozbije w pierwszym locie ;P Tak też było :D Model poskładany z powrotem ( niewielkie uszkodzenia, pancerny jest :D ) Może wrzucę jakieś zdjęcie w locie ( co by nie było widać szczegółów hehe :P )

Miałem mały problem z aparaturą turnigy. Na początku myślałem, że mam zepsuty regulator ( silnik nie wchodził na obroty adekwatne do położenia drążka ). Regulator jak się okazało był sprawny, natomiast po rozebraniu aparatury celem przeczyszczenia potencjometra ( doradził mi znajomy ) Okazało się, że naprawa tego to kwestia minuty.

DSC_0078.jpg

Ten potencjometr był "w stanie rozkładu :P" i trzeba go było z powrotem złożyć :D Puściła jedna z tych metalowych łapek.

Może się komuś przyda :)
  • 0

#34 Tomek.S

Tomek.S
  • Modelarz
  • 44 postów
  • GG:
  • SkądStrzyżów

Napisano 31 październik 2013 - 13:56

http://www.youtube.c...h?v=9qEpfpv_fy0 Nie śmiejcie się :P
  • 0

#35 Patryk900

Patryk900
  • Modelarz
  • 519 postów
  • SkądBiałystok
  • Imię:Patryk

Napisano 31 październik 2013 - 14:19

No i pięknie tylko nie ciągnie go jakoś mocno do dołu ?
  • 0

#36 rajaner

rajaner
  • Modelarz
  • 705 postów
  • SkądNisko
  • Imię:Andrzej

Napisano 31 październik 2013 - 15:50

Początki są zawsze trudne dalej będzie tylko lepiej a lot zaliczony,model cały ile startów tyle lądowań
Gratulacje.
Pozdrawiam Andrzej.
  • 1

#37 Tomek.S

Tomek.S
  • Modelarz
  • 44 postów
  • GG:
  • SkądStrzyżów

Napisano 31 październik 2013 - 17:30

No i pięknie tylko nie ciągnie go jakoś mocno do dołu ?

Właściwie to nie zauważyłem. To raczej kwestia tego, że oddawałem drążek za bardzo :P

Początki są zawsze trudne dalej będzie tylko lepiej a lot zaliczony,model cały ile startów tyle lądowań
Gratulacje.
Pozdrawiam Andrzej.

Dziękuję :)
To było nagranie z poprzedniego lotu. Dzisiaj też trochę polatałem, ale model rozbiłem :/ . Latałem koło takiego małego lasku, i jakoś nie chciałem się wysoko wzbijać ani daleko odlatywać po ostatnim lataniu ( brakło zasięgu chyba i spadł - na szczęście na drzewa więc się nie rozbił... za mocno :P ). Więc latałem blisko siebie i w miarę nisko. Ta wysokość mnie zgubiła bo prześlizgnąłem się po paru wierzchołkach brzózek i robiąc obrót w poziomie 360 stopni spadł na krzaczki :P. Upadł lekko i nic mu nie było. Przy następnym wyrzucie zauważyłem że ciągnie go w dół - pakiet się przesunął, a ja nie sprawdziłem przed startem. Dwa kółka i chciałem wylądować. Jakieś 2-3 metry nad ziemią dmuchło i przechylił się na swoje lewo, a ja zamiast oddać lotkami w przeciwną stronę to jeszcze bardziej go położyłem na boku.
Połamane listewki. Da się zrobić, ale wypadało by zalaminować, a jak na razie nie posiadam tkaniny szklanej. Da się to czymś zastąpić ?
Myślę, że raczej zbuduję coś nowego w ramach urozmaicenia :)
  • 0

#38 Masło

Masło
  • Modelarz
  • 377 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Mariusz

Napisano 31 październik 2013 - 17:43

Super. Tylko staraj się latać trochę wyżej, jest bezpieczniej. Nie będziesz musiał tak szarpać drążkami, żeby nie grzmotnąć w ziemię.
  • 1

#39 robertus

robertus

• Modelarz
  • 10908 postów
  • SkądJelcz-Laskowice

Napisano 31 październik 2013 - 18:08

Ustaw expo na wysokości i być może nieco przesuń SC do przodu.
  • 0

#40 Tomek.S

Tomek.S
  • Modelarz
  • 44 postów
  • GG:
  • SkądStrzyżów

Napisano 31 październik 2013 - 18:15

Chodzi Panu o ograniczenie kąta wychyleń steru ? Jeśli tak, to już ustawiłem.

W wolnym czasie naprawię tota, a teraz wezmę się za jakiś inny model :) Propozycje mile widziane :P
Postaram się wsadzić to wyposażenie. Wybiorę jakiegoś motoszybowca pewnie - dłużej polatam :)

Pozdrawiam, Tomek
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: toto-2, Motylasty, rc, pierwszy model

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych