Skocz do zawartości

Toto-2 - pierwszy model :)


Tomek.S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Próbowałem podpiąć aparaturę pod komputer kabelkiem jack-jack3.5 mono i stereo. Nie udało mi się żadnym z tych kabelków.

Postanowiłem, że do nauki żaden symulator nie jest mi potrzebny :P ( to nie zmienia faktu, że nadal uważam iż latać nie potrafię :P )

Przeglądając forum wpadłem na fajny model. Rurolot ;) stwierdziłem, że jesli mam rozbić model podczas nauki to tego nie będzie mi, aż tak szkoda hehe ( z całym szacunkiem dla autora modelu :) model jest wyjątkowy i jestem pewien, że żaden inny go nie zastąpi w takich działaniach :P )

 

Zakupiłem otulinę rur C.O.

Średnica zewnętrzna 40mm i drugiej 63mm

Nie są one jednakowo okrągłe ( zresztą nie takie ich zastosowanie )

Pomyślałem, że dobrym sposobem na to będzie zastosowanie podłużnic wzdłuż kadłuba i miejscami pierścienie z innego materiału, które nadawały by odpowiedni kształt. ( albo też okrągłe wkładki w środku kadłuba - oczywiście podłużnice nadal będą gdyż rura jest zbyt giętka )

Listewki jakie mam to 4x4mm i 5x3 sosna ( jeśli nie odpowiednie ( jak sądzicie ? ) to mam blisko od szkoły do sklepu modelmaking )

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

C.D.

 

Skrzydło w moim rurolocie ma 1650 mm rozpiętości, 200 mm długość cięciwy. Wykonane z depronu, profil kfm3 :)

 

Chwilę mnie nie było - od tamtego czasu pobyt w szpitalu ( na szczęście uzdrowiskowym :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witajcie :)

 

Piszę w nowym poście, żeby odświeżyć temat.

 

Kupuję wyposażenie do tota :)

 

silnik jednak dam mocniejszy ( szybciej zużyję pakiet i krócej polatam, ale myślę, że to lepszy wybór niż poprzedni ) http://abc-rc.pl/emax-cf2822

śmigło składane - http://abc-rc.pl/p/94/3372/smiglo-skladane-h1-4-9x6-kolpak-plastik-metal-38mm-kompletne-smigla-skladane-kompletne-smigla-i-akcesoria.html

pakiet - http://abc-rc.pl/p/1...-i-pakiety.html

regulator - http://abc-rc.pl/ESC-20A-FVT-ASI

ładowareczka niezmiennie - http://abc-rc.pl/ladowarka-IMAX-B3

serwo http://abc-rc.pl/sg-90

 

 

Pytanie tylko czy dobrze dobrałem wyposażenie ?

 

edit : Co jeszcze było by mi potrzebne ? ( mam zamiar zamówić dziś/jutro na abc-rc ) :

przedłużacz do serw - tak z 30 cm ? 1 sztuka

kabelek Y do serw

bowdeny

Kurcze :P nie chce niczego pominąć. Tak to jest jak się człowiek śpieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze :( No i własnie nie mogę znaleźć na taką samą średnicę..

 

Jakby ośka była nagwintowana to można by zrobić tak jak zrobił to Motylasty. Nawinąć drut odpowiedniej grubości i zalać cyną czy czym to było zalane. Później szlif pod wymiar i pasuje.

 

A jakbym wcisnął jakąś blaszkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze :( No i własnie nie mogę znaleźć na taką samą średnicę.................

 

Śmigło składane 8x4,5 - kołpak plastik 45mm - kompletne

 

Proponuje dołączyć do zakupów jeszcze: mocowanie bowdena na serwo, wtyki XT60 - 1 para nie ma na stanie mag., wtyki GOLD - 3,5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panie Wojtku :)

Niestety nie ma odpowiedniego rozmiaru w tych wskazanych przez Pana.

Jutro z rana poszukam odpowiedniego. Najwyżej będzie ze śmigłem stałym... Wyczuwam łamliwy problem :/

I estetycznie lepsze by było składane chyba..

 

Pozdrawiam i miłej nocy życzę : )

 

ps: do tego silnika proponowane to 10x5 ale przeczytałem, że kiedy decydujemy się na składane to należy średnicę obniżyć o jeden. W tym przypadku wychodzi na 9x5. Czy to prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji silnika podaje się rekomendowane śmigło maksymalne. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś założył mniejsze śmigło. Będzie wtedy mniejszy ciąg niż na większym, ale i mniejszy prąd pobierany przez silnik = dłuższe latanie.

http://www.headsuphobby.com/Emax-CF2822-1300kv-Outrunner-Brushless-Motor-E-510.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups..

Przeglądałem forum z poziomu telefonu a tam nie mogłem otworzyć linku. Teraz przesiadłem się na komputer i w pośpiechu zapomniałem sprawdzić co to było.

Również dziękuję za wyłożenie wszystkich danych jak na dłoni :) Zdecydowałem się na ten silnik ze śmigłem 8x4.5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po przerwie.

Przepraszam, że nie kontynuowałem relacji z budowy tota2. Jakoś tak wyszło że wolałem go nie robić na błysk bo czułem że go rozbije w pierwszym locie ;P Tak też było :D Model poskładany z powrotem ( niewielkie uszkodzenia, pancerny jest :D ) Może wrzucę jakieś zdjęcie w locie ( co by nie było widać szczegółów hehe :P )

 

Miałem mały problem z aparaturą turnigy. Na początku myślałem, że mam zepsuty regulator ( silnik nie wchodził na obroty adekwatne do położenia drążka ). Regulator jak się okazało był sprawny, natomiast po rozebraniu aparatury celem przeczyszczenia potencjometra ( doradził mi znajomy ) Okazało się, że naprawa tego to kwestia minuty.

 

post-9241-0-24433700-1381041028_thumb.jpg

 

Ten potencjometr był "w stanie rozkładu :P" i trzeba go było z powrotem złożyć :D Puściła jedna z tych metalowych łapek.

 

Może się komuś przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i pięknie tylko nie ciągnie go jakoś mocno do dołu ?

Właściwie to nie zauważyłem. To raczej kwestia tego, że oddawałem drążek za bardzo :P

 

Początki są zawsze trudne dalej będzie tylko lepiej a lot zaliczony,model cały ile startów tyle lądowań

Gratulacje.

Pozdrawiam Andrzej.

Dziękuję :)

To było nagranie z poprzedniego lotu. Dzisiaj też trochę polatałem, ale model rozbiłem :/ . Latałem koło takiego małego lasku, i jakoś nie chciałem się wysoko wzbijać ani daleko odlatywać po ostatnim lataniu ( brakło zasięgu chyba i spadł - na szczęście na drzewa więc się nie rozbił... za mocno :P ). Więc latałem blisko siebie i w miarę nisko. Ta wysokość mnie zgubiła bo prześlizgnąłem się po paru wierzchołkach brzózek i robiąc obrót w poziomie 360 stopni spadł na krzaczki :P. Upadł lekko i nic mu nie było. Przy następnym wyrzucie zauważyłem że ciągnie go w dół - pakiet się przesunął, a ja nie sprawdziłem przed startem. Dwa kółka i chciałem wylądować. Jakieś 2-3 metry nad ziemią dmuchło i przechylił się na swoje lewo, a ja zamiast oddać lotkami w przeciwną stronę to jeszcze bardziej go położyłem na boku.

Połamane listewki. Da się zrobić, ale wypadało by zalaminować, a jak na razie nie posiadam tkaniny szklanej. Da się to czymś zastąpić ?

Myślę, że raczej zbuduję coś nowego w ramach urozmaicenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Panu o ograniczenie kąta wychyleń steru ? Jeśli tak, to już ustawiłem.

 

W wolnym czasie naprawię tota, a teraz wezmę się za jakiś inny model :) Propozycje mile widziane :P

Postaram się wsadzić to wyposażenie. Wybiorę jakiegoś motoszybowca pewnie - dłużej polatam :)

 

Pozdrawiam, Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.