Skocz do zawartości

Mój nowy model...


Pawel_W

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Rozładowałem do końca i naładowałem znów akumulator. Zostało w nim, po ok. 15 min. lotu jeszcze 420mAh. Zmieniłem śmigło na przycięte na 9 cali 10x6 GWS EP. Nawet "na rękę"ciąg jest znacznie większy niż 9x4,7 (logiczne... :|). Silnik zaczął się za to trochę grzać - po minucie pracy z pełnym ciągiem jest ciepły.

 

Dziś wieczorem albo jutro kolejne próby w powietrzu. Będę relacjonował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i popróbowane! Kilka lotów zrobione, tzn. lotów w sensie - start, kilka kółek nad lotniskiem, lądowanie, regulacja, strat, kilka kółek itd. :) Wnioski: śmigiełko idealne, model przyspiesza bardzo szybko, i daje się nim kołować po trawie mimo kółek 45mm :) Startuje z trawy z powodzeniem, ale musi mieć zaciągniętą wysokość bo kapotuje :) Spokojnie wisi na śmigle na ok. 70% mocy - dziś próbowałem pionowego wznoszenia i zawisu - spokojnie daje radę, ale na testach zakończymy - nie kręci mnie 3D :) Poza tym, jest taki jak chciałem - szybki, zwrotny, stabilnie lata i można nim poszaleć. Zaczynam się zastanawiać nad drugim pakietem... :)

 

Aha - trochę go połatałem po kraksie, ale tylko trochę. Został nieoklejony spód kadłuba, owiewka jest posklejana, trzyma się ale widać że była popękana... Wychodzę z założenia, że to ma byc model do intensywnego latania, a nie do chwalenia się:) Tak więc chwilowo zostanie jak jest. Zaczynam się zastanawiać nad czymś shockopodobnym do latania na podwórku - mam baaaardzo duże podwórko :) No i chodzi mi po głowie - albo Extrim, albo Wilga... (tutaj miała być ikonka z oblizującym się ludzikiem :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam na pakiecie WELGARD 3s1p 1500mAh 15/20C masa 114g - kupiony na www.majsterklepka.prv.pl tylko że w sklepie na miejscu :) Moż enie jest to jakiś supertani pakiet, ale potrzebowałem go z dnia na dzień :) Śmigło jak pisałem - 10x6 przycięte na 9". Śmiga :) Zawisnąć się da, pionowo w górę też pójdzie ale nie mam chęci robić zawisów. Nie umiem i nie bawi mnie to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet biegiem pod ładowarkę - rozładowanie do zera, ładowanie. Po godzinie i 20 minutach w pakiecie pewnie siedzi 1480 mAh. Całkiem nieźle jak na pakiecik 1500 po pierwszym ładowaniu.

 

A to błąd...

Pakietów Li-Pol nie rozładowuje się do końca przed ładowaniem, ani się nie formuje. Pakiet Li-Pol od samego początku ma swoje parametry, a praca na pełnych cyklach skraca ich żywotność (dlatego mam Cut-Off w reglu ustawiony na 3,1v, a nie 3,0v na celle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panie i Panowie!

 

Jako że zakupiłem Extrima i potrzebuję kasy na regiel (chcę mieć 2 gotowe do lotu modele), ogłaszam co następuje: ten modelik jest na sprzedaż! Cena wywoławcza za sam płatowiec, bez serw i silnika 130zł - w jakim jest stanie i co się z nim działo - widać w tym wątku. Jeśli ktoś potrzebuje szczegółowych danych - piszcie, najlepiej na maila pawelw(at)icom.eu - privów nie mogę odbierać w pracy (zablokowane www) a maile działają :), za to w domu rzadko chodzi mi internet (łącze radiowe :| ) Za 20 zł dorzucę silnik na którym modelik latał (T-Zone 2410-12) i śmigło. Spokojnie na tym zestawie, z pakietem 1500 3s przy wadze 480g robił zawisy - o ile można to tak nazwać, bo nie umiem robić zawisów - i szedł pionowo do góry. Mogę dosłać szczegółowe zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.