Skocz do zawartości

Turnigy 9XR / ER9x polska instrukcja


brodziek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W oczekiwaniu na przesyłkę z HK i mając "chwilę" wolnego czasu, popełniłem małe tłumaczenie oryginału.

Myślę, że przyda się nie tylko użytkownikom Turnigy 9XR, ale także wszystkim chcącym zaznajomić się z firmware ER9x.

Jak każdy z nas - nie jestem nieomylny, tym bardziej, że nie znam biegle angielskiego, a i oryginał nie jest zbyt przejrzyście napisany.

Będę więc wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazanie ewentualnych błędów lub nieścisłości.

Jeśli ktoś ma gotowe jakieś przykłady konfiguracji, zapraszam do współpracy - dołączymy je do instrukcji, oczywiście ze wskazaniem ich autora.

Polska instrukcja 9XR do pobrania tu: http://chomikuj.pl/b...kie/Turnigy_9XR

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W instrukcji Turnigy 9X na str. 25 jest opisana funkcja opisana jako Redundancja [AILVATOR], czyli między innymi wykorzystanie dwóch serw do napędu dzielonego steru wysokości. W instrukcji do 9XR nie mogę tego namierzyć. Mam coś z oczami czy pozostaje wykorzystać wolny mikser ale to chyba krok w tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, nie wiem jak jest dokładnie w 9XR ale tam siedzi sofr ER9X lub bardzo podobny. Ja w swojej 9X mam soft który jest bardzo zbliżony do ER9X i tam wszystko klepie się na mikserach. Daje to możliwość dowolnej konfiguracji. Można tez indywidualnie przypisać jakąś dowolną funkcję do dowolnego kanału i w ten sposób zrealizować np napęd lotki na 2 serwach z 2 kanałów. Czy to krok wstecz hmmm nie sądzę ale na pewno trzeba się przestawić na całkowicie inne "programowanie" modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli to, że jeśli w ustawieniach modelu jest możliwość programowego przypisania kanału współpracującego z kanałem steru wysokości to nie potrzeba absorbować do tego dodatkowego miksera. I w 9X tak jest a w 9XR nie widzę, dlatego pytam, bo jeśli się ktoś już tym zdążył dobrze pobawić, to powinien wiedzieć. Po prostu znajomy ma zamiar to radio kupić ale bardzo mu na tej funkcji zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Andrzej, nie wiem jak jest dokładnie w 9XR ale tam siedzi sofr ER9X lub bardzo podobny. Ja w swojej 9X mam soft który jest bardzo zbliżony do ER9X i tam wszystko klepie się na mikserach. Daje to możliwość dowolnej konfiguracji. Można tez indywidualnie przypisać jakąś dowolną funkcję do dowolnego kanału i w ten sposób zrealizować np napęd lotki na 2 serwach z 2 kanałów. Czy to krok wstecz hmmm nie sądzę ale na pewno trzeba się przestawić na całkowicie inne "programowanie" modelu.

Czyzbys uzywał oprogramowania rafita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.