Skocz do zawartości

Wzmacniacz lampowy - odpoczynek od RC


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polakierowane dwuskładnikowym akrylem grille. Jakieś tam zacieki wyszły ale nie widać. Panele jeszcze nie wygrawerowane.  Pod względem elektronicznym wzmacniacz zakończony- wlutowałem ceramiczne rezystory 1k/5W  w obwodach siatek s2 tetrod mocy (poprzednio 1k/3W) oraz wlutowałem rezystory zabezpieczające lampy mocy w przypadku uszkodzenia potencjometrów regulacji napięcia ujemnego  -Us1 (np, brak kontaktu ślizgacza potencjometru z jego ścieżką)

 

 Zamówiłem już transformator do malucha na  dość egzotycznej w Europie (ale nie w Ameryce) lampie "scalonej" czyli compactronie 15BD11. Zrobiłem układ próbny z przedwzmacniaczem typu Fender Clean. Działa to bardzo fajnie, moc max 2W i do domu jest świetne.

post-20633-0-92032500-1561314867_thumb.jpg

post-20633-0-37248900-1561314879_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Ciąg dalszy... (Wciąż) czekam na blachę ekranującą alu 0.5mm ( ma byc też we wzmacniaczu audio). Zamontowałem stopki, dokręciłem uchwyt. W przyszłym tygodniu Radek ma podesłać wygrawerowane panele.

post-20633-0-50251600-1562353310_thumb.jpg

post-20633-0-42806400-1562353319_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poniewaź miałem drugą płytę główną do Soldano SLO  zrobiłem mniejszą wersję pięćdziesiątki. Ten ma 18W mocy i miał być do domowego grania a tymczasem wyszedł "wyburzacz ścian". Końcówka PP EL84. Laserowo cięte grile wymagają pomalowania. Do załatwienia są jeszcze panele.

post-20633-0-00836200-1567255845_thumb.jpg

post-20633-0-40002600-1567255861_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak załatwię odpowiedni mikrofon to pewnie coś nagram :)

 Panele mam już zamówione.Wykonawca ma je wysłać w poniedziałek. Poprzedni zwodził mnie około miesiąca i nic z tego nie wszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Otrzymałem zdjęcie paneli i loga do SLO 50. Materiał to laminat grawerski 1.5mm i 3mm. Zamówiłem je w niedzielę, dotarły we wtorek, okazało się że wkradło się przesunięcie 4mm i trzeba było je ponownie wykonać. A dziś rano dostałem własnie fotkę że są spakowane do wysyłki. Jakość świetna, w sumie to się nie dziwię bo wykonawca okazał się być gitarzystą i człowiekiem który buduje gitary od podstaw. Gdbyby ktoś potrzebował skorzystać to podaję namiar : Piotrek kontakt(at)prdevices.pl  Pole robocze lasera pewnie większe niż 608 mm ( nie pytałem bo moje panele mają 606 i okazało się że się zmieszczą do lasera) Jutro montaż do wzmacniacza :)

post-20633-0-24347400-1568269919_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odwrotnie ; na stare lata PRZESTALEM  :D  :D  :D

Ja żałuję, że tak późno zacząłem :)

Wiek to podobno kwestia głowy.

Ja w głowie młody jestem, wciąż mam pomysły i jakiś czas temu też miałem jakiś pomysł, ale moja ręką zsynchronizowała się z peselkiem i miała odmienne zdanie co do możliwości i skończyło się na operacji.

Więc młody jestem, czy dziad? ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, "...na stare lata..."? :rolleyes:  To co ja mam o sobie powiedzieć? Dziad, normalnie! :P Sławek: SUPER WYKONANIE, aż miło popatrzeć! 

Jurek ; Ty nie komentuj , tylko w koncu jakis model zrob !!! Nikt Cie do gitary nie zmusza , bo w Twoim wieku , to  albo gitara , albo modele . Razem tego nie pogodzisz , bo wtedy ani nie pograsz ( zreszta i tak juz nie pograsz ) , ani nie polatasz  :D  :D  :D

Ja żałuję, że tak późno zacząłem :)

Wiek to podobno kwestia głowy.

Ja w głowie młody jestem, wciąż mam pomysły i jakiś czas temu też miałem jakiś pomysł, ale moja ręką zsynchronizowała się z peselkiem i miała odmienne zdanie co do możliwości i skończyło się na operacji.

Więc młody jestem, czy dziad? ;):)

Glowa oczywiscie , ale po 50 palce juz gryfu NIE zaoraja .......   

Patrze jak moja cora zasuwa na pianinie ( ma 12 lat , gra od 5 ) , to mam jej czasem chec paluchy ciachnac i sobie przyszyc  :angry:

Ja jestem wychowany wsrod gitarzystow , choc sam gralem najmniej w towarzystwie. Oni przy mnie to  GENIUSZE gitary .....

https://www.youtube.com/watch?v=OFmykHU4kC0  Ten w koszulce VAN HALEN ( jestesmy obaj wielkimi fanami ) , to jeden z moich najlepszych kolesi z tamtych czasow ) Kontakt ( gesty ) mamy do dzis .

 

 W tym filmiku poszlo mu tak sobie , ale pewnie grali bez wielu prob i zestrojenia instrumentow ( slychac np.  jak w JUMP wszyscy chodza "swoimi drogami"  ) . To pewnie szybki jamik byl ....

Tak normalnie to potrafi zagrac wiekszosc Edka bez "zajakniecia" .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Sławek: SUPER WYKONANIE, aż miło popatrzeć! 

Dziękuję :) 

Co do gry- systematyczność, dążenie do celu i przede wszystkim świadomość że do osiągnięcia tego celu potrzeba kilku lat to podstawa. Niemniej ważną sprawą jest wygodna gitarka, mnie akurat spasował ibanez jem jr z jego radiusem 14cali i "sportowym gryfem". Akcja strun w okolicach 1.4-1.8mm  czyni grę dość komfortową. Da się niżej ale nie chcę. Powrót do gry przypomina mi trochę moją naukę CAD-a. Teoretycznie nie było szans na to żebym sam się go nauczył. Ale dałem radę bo chciałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

Co do gry- systematyczność, dążenie do celu i przede wszystkim świadomość że do osiągnięcia tego celu potrzeba kilku lat to podstawa. Niemniej ważną sprawą jest wygodna gitarka, mnie akurat spasował ibanez jem jr z jego radiusem 14cali i "sportowym gryfem". Akcja strun w okolicach 1.4-1.8mm  czyni grę dość komfortową. Da się niżej ale nie chcę. Powrót do gry przypomina mi trochę moją naukę CAD-a. Teoretycznie nie było szans na to żebym sam się go nauczył. Ale dałem radę bo chciałem :D

 

 

Masz racje Slawek . Grac sie mozna nauczyc , jednak miedzy GRAC , a GRAC jest spora roznica. Na to drugie GRAC jest juz na 100% za pozno ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.