Skocz do zawartości

FW-190


JANTAR87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powstaje nowy model, właśnie FW-190 pod silnik 2,5cm. Plany tego modelu, de facto w skali 1/12, mam z czasopisma FMT :)

Powstaje on z niczego i będzie na drzazgi ze względu na konstrukcyjne skrzydło, ale jeżeli wogóle bedzie latać to skrzydełko zrobię ze styroduru i zalaminuję.

 

Z kawałków polepionego styroduru wyżeźbiłem kadłub do foczki, póżniej dam na niego szmatkę 50 lub 80gr.

Skrzydełko zrobiłem dosłownie ze ścinków balsy tak samo stateczniki, których nie ma na zdjęciach. Przy czym stateczniki z pełnej balsy,ofkoz :D

 

Najlżej to nie wyszło ale jak już powiedziałem, to projekt :)

 

Poniżej link do albumu ze zdjęciami.

http://s926.beta.photobucket.com/user/robertjanowski/library/FW-190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

No końcówka wreszcie, źle się do tego zabralem i przy okazji z braku czasu zabrało mi to kope czasu.

 

 

 

 

 

 

FockeWulfFW19018_zps35f52750.jpg

 

 

 

 

 

Widząc jak szybko i jakim kosztem buduje się modele ESA, chyba zrezygnuję ze spalin, które i tak juz upadają :D <:devil:>

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,odgrzewam kotleta żeby nie było nie dokończonego tematu :D

Model już po lotach i kretobiciu we Wrocławiu :D

 

Waga spora, 915g, :o

Błędem było krycie styroduru grubą szmatą bo 80gr. ale trudno. Silnik, w przeciwieństwie do tego co było we wrocku, kręci już ładnie i nie ma problemu ze startem modelu :) Problem stanowi chyba profil skrzydła,bo przy dużym wychyleniu steru wysokości wali się na skrzydło, wychylenia zmniejszyłem, z kolei teraz samolot zwiedza... :(

Wszelkie podpowiedzi mile widziane co mam poprawić w skrzydle, chyba że nowy profil?

 

Pytanie co do ost. zdjęcia, takie karabiny przejdą?

Przykleiłem jak ten baran a regulamin przecież stanowi inaczej.

Nie może być wystających elementów na natarciu skrzydła, statecznika

poziomego i pionowego.

 

 

 

FockeWulfFW19025640x480_zps57356320.jpg

 

 

FockeWulfFW19023640x480_zpsaa1dd625.jpg

 

 

FockeWulfFW19026640x480_zpse70ba8eb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem model w akcji (jedyne co mnie się nie podobało to silnik ,ale znam je od podstaw i wiem że regulacje mvvs-ów to niezła jazda ;) ) może ustawa sobie expo na sterach to zawsze troszkę pomaga.

Co do karabinów to jest spoko :) wszyscy tak mają mam i ja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie profile masz w obecnym skrzydle ? jakieś zwichrzenia stosowałeś? trochę skomplikowana technologia, wykonania skrzydeł, dużo szybsze i prostsze jest odcięcie lotek po zalaminowaniu skrzydła, jako zawias delaminaż.

 

Zrobiłem skrzydełka (prototypy) do Kate styro/tkanina 49/dżwigar z rowngu szklanego i dają radę, próbowałem je połamać w czasie tego weekendu i się nie dało, mimo że nie ustrzegłem się kilku błędów w laminowaniu (nie wszędzie tkanina połączyła się ze styropianem) teraz pozostało mi dopracować technologię, i można zaczynać seryjną produkcję :) , bo mam nadzieję powalczyć trochę w przyszłym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem skrzydełka (prototypy) do Kate styro/tkanina 49/dżwigar z rowngu szklanego i dają radę, próbowałem je połamać w czasie tego weekendu i się nie dało, mimo że nie ustrzegłem się kilku błędów w laminowaniu (nie wszędzie tkanina połączyła się ze styropianem) teraz pozostało mi dopracować technologię, i można zaczynać seryjną produkcję :) , bo mam nadzieję powalczyć trochę w przyszłym sezonie.

 

Witam

możesz przybliżyć tą technologię, oklejasz rdzenie w negatywach czy może masz pompe podciśnieniową, a może jakaś inna tajna metoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Cześć, nie wiem jak to robił pacek ale najprościej to pędzlem. Rdzeń styropianowy na to szmata i przesączasz żywicą. XPS lepszy bo mniej pije żywicy ale nieco cięższy ale nie trzeba dźwigaru.  Styropian można wcześniej za to oszlifować i też daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.