Skocz do zawartości

Forum Sedziowskie - tylko dla JURY


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje za prezentacje.

Zacnie zrobione.

Tresc bedzie wpisana do regulaminu oraz na stronie Zdjecia,gdzie beda umieszczane prace.

Zaskoczony jestem troche obrotem sprawy - zdjecie statyczne modelu.To taka nowosc,ale pomysl dobry.Gdybys potrzebowal zmian w dziale Zdjecia -masz wolna reke-zrob tak aby bylo dobrze,o co juz jestem spokojny.

Aczkolwiek chetnie widzialbym Cie przy pracach nad regulaminem,rowniez.

 

Czekamy na jakikolwiek odzew od pozostalych sedziow,ich propozycje sugestie.

Chcialbym uniknac pozniejszych sporow,ze cos bylo nie tak zrobione,ze odgornie wyznaczone itd.Lub tez czytac uwagi krytyczne ze cos powinno byc inaczej zrobione-jest teraz na to czas-potem tak czy siak,bedzie tegulamin taki jaki uda sie zrobic,przy cichej aprobacie .

Terminem zamkniecia prac jest sobota wieczorem.Niestety , ta sobota :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Forum sędziowskie żyje , pozbierałem do kupy wszystkie propozycje i wyszedł mi taki regulamin.

 

1. Długość filmu od 3 do 5 min.

2. Forma ,montaż oraz oprawa dźwiękowa dowolna.

3. Film poprzedzony czołówką, (wprowadzeniem) o czasie trwania maksymalnie 30 sekund.

4. W czołowce nalezy umieścić podstawowe dane dotyczace autora, użytego sprzetu oraz modelu który wykonywał lot.

5. Dopuszczalna jest kompilacja ujęć z kilku lotów (informację o tym należy umieścić w czołówce filmu)

6. W czołówce (wprowadzeniu) dopuszcza sie użycie ujęć z ziemi oraz zdjęc statycznych.

7. Wszystkie użyte do produkcji materiały, z wyjątkiem ścieżki dzwiękowej musza byc wykonane przez autora lub osoby z nim współpracujace przy produkcji materiału.

8. Termin rozstrzygnięcia 31.03.2007 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Atylla, widze delikatny uklon w moja strone... :lol2:

Wydawalo mi sie ze te reguly zawieraja wiekszoas aspektow ktore nalezy wziasc pod uwage przy ocenie.

meczy mnie jeszcze jedna sprawa, czy konkurs nie powinien byc cykliczny, co miesiac... Bo znowu moze byc problem, ze ten zdazy, tów nie zdazy, a ze zimno, a ze ciemno, ze moze poczekac do wakacji. I tak dalej.. Jezeli szybko zatwierdzimy regulamin, a mysle ze do niego nie bedzie powaznych uwag, to mozemy od 1 do 31 stycznia zbierac material na edycje styczniowa, a kto nie zdazy to bedzie mial czas do konca lutego, i tak w nieskonczonosc. A my tez bedziemy mieli mniej roboty, i latwiejsza ocene, bo prac bedzie mniej na raz..

Co do sposobu oceniania to proponuje zebysmy punktowali w kilku kategoriach w skali 1-10, potem zliczymy punkty i wyjdzie nam ocena koncowa.

Jakies propozycje odnosnie kategorii?

 

Baxter12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa lekki ukłon jest a co tam :)

 

Głosowanie w kategoriach ? hmm może sam nie wiem

technika

montaż

ogólne wrażenie

udźwiękowienie

 

albo po prostu ocena za całokształ

konkurs miesięczny możemy spróbować , pytanie czy starczy filmów do oceny :) to jest jednak troche roboty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prace trwaja. :faja:

Biorac pod uwage pewien okres czasu,jaki potrzeba na cokolwiek (vide regulamin)

proponuje 3 miesieczne edycje. Poza nagrodami moga wystapic tez problemy natury technicznej.

Opracujcie w miare szczegolowy regulamin,ja na koncu dokonam ew.korekt i moze w koncu wystartuje konkurs.

Chodzi mi o to,by byl opracowany chociaz szkic tego ,co oczekuje forum.

Z waszymi oczekiwaniami,uwagami pomyslami itd.

 

Edit.

Kto na ochotnika napisze pierwsza wersje -pelna !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie zrozumielismy sie chodziło mi o pracę włożoną w zrobienie filmu, jak ktoś pracuje ma dom to na latanie i siedzenie przed kompem ma niewiele czasu.

Co do regulaminu to musimy najpierw ustalić jego tresc :)

Osobiście wołabym termin 3 miesięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to regulamin w zasadzie mamy. Proponuje dodac punkt o niedopuszczeniu do konkursu filmow o tresciach obscenicznych, godzacych w czyja godnosc lub niosacych podteksty polityczne, i wszystko.

Otwarcie konkursu 1 stycznia zamkniecie 31 marzec, konkurs w cyklu kwartalnym.

A nagrody... hmmm

Praca nagrodzona bedzie miala swoj link z glownej strony forum.

Po co inne nagrody?

ktos z Was bawi sie w modelarstwo dla pieniedzy? :lol2:

 

baxter12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dodac punkt o niedopuszczeniu do konkursu filmow o tresciach obscenicznych, godzacych w czyja godnosc lub niosacych podteksty polityczne, i wszystko.

Otwarcie konkursu 1 stycznia zamkniecie 31 marzec, konkurs w cyklu kwartalnym.

 

:D

To ja proponuje zrobic tak-przyszlosciowo troche.

Kwartalnie , jak najbardziej.

Nagrody,troche drogo by to wyszlo co kwartal,wiec zrobimy moze na koniec roku-jakies dwie trzy wartosciowe-zalozmy model,komplet tx-rx 2,4GHz,kamerka .

Odczekam jeszcze chwile,moze beda inne propozycje odnosnie konkursu.

Pozniej spisze jako tako ten regulamin w punktach,uzgodnie pewne rzeczy z wysokim Adminem i mozna zaczynac.

Odnosnie formy-kodek,wymiar, typ itd. nie czuje tego.Tu na PW prosil bym kogos , kto moglby sie zajac ew. ,,unormowaniem'' , by wszystkie filmy otwieraly sie jednym playerem.

Np. na Stage 6.To tak asekuracyjnie,na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kategoriami chodzi mi o to zeby wyrownac szanse, przeciez nie wszyscy maja suuper sprzet, beda prawdopodobnie tez filmy krecone niedrogimi kamerkami, inny znow ma super modelik, piekne zdjecia super umiejetnosci latania, ale do montazu reka slabsza..

A inny znowu ma wszystko suuper tylko miejsca do latania nudne i szare..

Proponuje:

montaż

ogólne wrażenie - czyli subiektywna ocena sędziowska ("to coś" co film albo nie ma.

temat

udźwiękowienie.

Wszytko po 10 punktow, kto dostanie w sumie od wszystkich sedziow najwiecej wygrywa.

I juz.

baxter12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.