Skocz do zawartości

Prosze o pomoc przy zasilaniu


Slawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem poczatkującym modelarzem i mam pytanie.

Czy do zasilania 6 serw

5x HS-5665MH

1x HS-625MG

Wystarczy taki bec: http://www.nastik.pl/regulator-napiecia-p-2468.html

Czy odbiornik (Hitec Optima 9) da radę obsłużyc prądowo te serwa czy muszę zastosować jakieś inne zasilanie serw?

Z góry dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wszystko powinno być w porządku. Sam używałem Jeti Max Beca z 2 pakietami Li-Poli i wszystko sprawowało się wyśmienicie(ja miałem 6 serw cyfrowych i nawet bardziej prądożerne od Twoich). Ponadto używam dosyć na pozór delikatnego odbiornika Futaby i wszystko zdaje egzamin wyśmienicie. Jedyne co zrobiłem podobnie jak Radek z forum to zasilanie do odbiornika wpiąłem w wolne ścieżki. Chodzi o to, że co 3 serwa wpinałem zasilanie - teoretycznie prąd ma mniejszą drogę do przebycia i przez ścieżki powinien płynąć mniejszy prąd. Wszystko w modelu 2,26m, którego podczas akrobacji nie oszczędzam, 2 lata latałem bez niespodzianek. Twoja Optima też powinna zdać egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładasz serwo 1,2,3,4, wtyk zasilania, serwo 5,6,7,8, itd.

Wtedy na jednej ścieżce odbiornika w prawo od wtyku zasilania masz tylko 4 serwa, i w lewo od zasilania też tylko 4 serwa.

Czyli w Twoim Konkretnym przypadku masz zapas prądowy że hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to działa? fajnie wiedzieć, ja mam podpięte 6 serw po kolei, później 1 wolny kanał i zasilanie w 8 ch i 9 ch. a jeżeli jest jak mówicie przepnę z 8ch, na 4ch.

Jest kolejny problem - nie każdy może dowolnie przyporządkowywać kanały, więc nie może zrobić "dziury" na wpięcie zasilania :wacko: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka aparatura? może warto zmienić?

 

A wracając do zasilania odbiornika poprzez wpięcie co 4 kanał to jeżeli odbiornik zasilany jest przez dwa wtyki, czy nie byłoby lepiej dać serwo1, serwo2, serwo3, zasilanie, zasilanie, serwo4, serwo 5, serwo6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robicie problem z niczego...

jeśli w modelu jest 6 serw a odbiornik jest np: 8-io lub 9-cio kanałowy to zostają na krańcach dwa,trzy wolne porty.w radiach 2,4Ghz najczęściej jest to pierwszy gdyż służy do bindowania i wpięcia zasilania i któryś z ostatnich np.AUX.

wpinamy się w nie ze zdublowanym zasilaniem i wszystko musi dobrze działać.listwa złącz w odbiorniku mam max 5cm szerokości więc nie ma szans żeby coś nie wytrzymało prądowo.

 

mam tak podłączone w modelu 2 m benzyna (7 serw,odbiornik ORANGE 9CH) i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, ja mam tak połączone w dwóch modelach 2,2m benzynowych i też jest ok, ale jeżeli można lepiej to dlaczego nie spróbować, skoro koledzy mówią, że tak będzie lepiej niż standardowo i jest to poparte ich doświadczeniami? :) a tak swoją drogą, nie masz czasami chwilowych, drobnych spadków napięcia w odbiorniku przez b. szybkie ruchy wszystkich serw cyfrowych jednocześnie? sprawdź... może warto je wyeliminować :) ja takowe mam, dlatego temat mnie bardzo zainteresował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, ja mam tak połączone w dwóch modelach 2,2m benzynowych i też jest ok, ale jeżeli można lepiej to dlaczego nie spróbować, skoro koledzy mówią, że tak będzie lepiej niż standardowo i jest to poparte ich doświadczeniami? :) a tak swoją drogą, nie masz czasami chwilowych, drobnych spadków napięcia w odbiorniku przez b. szybkie ruchy wszystkich serw cyfrowych jednocześnie? sprawdź... może warto je wyeliminować :) ja takowe mam, dlatego temat mnie bardzo zainteresował...

 

spadki napięcia choćby najmniejsze zawsze będą jeśli uruchomisz w jednej chwili kilka mocnych serw.tego nie da się uniknąć.a wpięcie więcej niż dwie wtyczki z zasilaniem do odbiornika na pewno tego nie zmieni.co najwyżej zmienić się może na lepsze twoje samopoczucie :) .

 

trzeba stosować ogniwa,pakiety z zapasem wydajności prądowej i wtedy nie będzie aż tak gwałtownych spadków napięcia.

w zeszłym sezonie miałem w wyżej wspomnianym modelu pakiet Li-po 2200mAh 2S 20C z BECem Turnigy MEGABEC 8A.wszystko działało bez żadnych niespodzianek.

na ten sezon postanowiłem spróbować Li-Fe,bez żadnych BECów i innych rzeczy.trochę też po to żeby zaoszczędzić na wadze.pakiet Li-Fe który zakupiłem to :

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=23825

 

waży połowę tego co obecny pakiet razem z BECem.pakiet będzie podłączony bezposrednio do odbiornika bez żadnych układów,pozostaje tylko włącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.