Skocz do zawartości

Jak dobrać śmigło do silnika spalinowego


bodzio_2004
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!po tym co piszę mam wrażenie iż masz niewielkie doświadczenie w lataniu modelami RC.model który masz nie nadaje się w ogóle dla początkującego.przy rozpiętości 1,2m i wadze ok 3,5kg to latająca "cegła",nie jest rzeczą łatwą latanie czymś takim.

jest pewne że w tych okolicznościach pierwszy start zakończy się tragicznie.dlatego proponuję ci poprosić kogoś doświadczonego o pomoc przy oblocie tego modelu.

 

poza tym podwozie z prętów fi 3mm to nieporozumienie w tak ciężkim modelu.blacha dural 3 mm byłaby zdecydowanie lepsza.

 

mógłbyś wstawić zdjęcia modelu

 

pozdrawiam!

 

Zamieszczam fotke mojego modelu.

Niestety tylko jedną. Czy ktoś jeszcze miał problemy z zamieszczeniem zdjęć na forum?

Nie wiem jakim cudem to zdjęcie mi się udało wczytać reszta to czarne prostokąty.

 

post-10747-0-65364700-1362244681.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

faktycznie,nie popisałem się w tej kwestii... :(

fokker dysponuje podwoziem w kształcie zamkniętego trójkąta więc konstrukcja z drutu 3mm zdaje egzamin aczkolwiek jest to już margines wytrzymałości przy tak dużej masie modelu.

Nie przejmuj się - najlpszym sie zdarza :D . Wszystko byłoby OK gdyby zrobić amortyzowane podwozie ale w tym przypadku - mały model - ważyłby jeszcze więcej. Pręty o większej średnicy też dodadzą - juz i tak jest kosmiczna - wagi.

Ale widzę, że jakoś dziwnie mocowane sa do kadłuba pręty podwozia: nie powinny być pod takim kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój waży 3,3 kg, Twój to faktycznie latająca cegła.

Ja próbowałbym eliminować przyczyny krok po kroku, od najbardziej oczywistych zaczynając. Pierwsze co zrobiłbym, to wzmocnił oś podwozia wymieniając ją na pręt z drutu fortepianowego, jeśli to nie pomoże, to trzeba wymienić na grubszy. Podwozie musi mieć poprawną geometrię inaczej nie utrzymasz kierunku. W tym modelu bardzo ważne aby startować i lądować dokładnie pod wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.