Skocz do zawartości

Hawker Hurricane NPN


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z przyjemnością przedstawiam prototyp modelu ESA produkcji Marka Rokokowskiego.

Hawker Hurricane. Samolot będzie miał malowanie jak na obrazku. Oczywiście szachownica musiała być :)

Artwork-Hurricane-MkI-RAF-315Sqn-PK-K-Wlodzimierz-Miksa-P2827-England-May-1941-0A.jpg

 

Zestaw jaki do mnie trafił wygląda tak.

DSCF8200.JPG

Jak widać jest kompletny. Węgielki są nawet poprzycinane na wymiar. Jestem pod wrażeniem dokładności wykonania cięć.

Pianki ważą 78gram

 

To mój pierwszy model ESA. Choć wcześniej miałem od czynienia z epp (su-26) to po raz pierwszy będę sklejał warbirda.

Chcę go wykonać regulaminowo. Pomoc doświadczonych ESA-manów mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Model już po obróbce zgrubnej.

Na początek zdecydowałem się odciąć płetwę z tyłu. Zrobię ją węższą i przykleję na miejce.

DSCF8201.JPG

Zdecydowałem się też na nieco mniejszy wznios skrzydeł niż wychodzi to ze złożenia płatów.

Tak wygląda wznios fabryczny

DSCF8204.JPG

A tak wygląda moja wersja

DSCF8206.JPG

 

Odchudziłem kadłub wycinając w środku nadmiar materiału. Nie wiem czy to dobry pomysł. Nie widziałem tego w relacjach. Zobaczy się.

DSCF8209.JPG

 

Tak wygląda po złożeniu na sucho

DSCF8207.JPG

DSCF8208.JPG

 

Ze skali wychodzi śmigło 8,8cali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą nie wiem, czy wycinanie kadłuba było dobrym rozwiązaniem bo teraz będzie bardziej urazowy, a zaoszczędzona waga oscyluje pewnie wokół 10 w porywach do 15g. Teraz trzeba będzie wklejać węglę w kadłub i to nadrobi tą zyskaną wagę. Lepiej zostawić pełny kadłub a za usztywnienie zrobią bowdeny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulżenie wagi poprzez wycięcie z ogona-zastanawiałem się kiedyś nad tym ale skóra nie warta wyprawki nie zyskasz na wadze ale wytrzymałościowo wiele nie stracisz -i tak wkleja sie węgle i tak a uszkodzenie tego uniemożliwiające lot po "trafieniu" musiało by być tak samo mocne jak przy kadłubie pełnym.

Bardziej mnie zastanawia czy aby nie zapomniałeś o większej wnęce na wyposażanie za silnikiem bo teraz wiele tam nie zmieścisz a te przegrody utrudnią przesuwanie pakietu w celu wyważenia modelu .

Serwa -wystarczy że wytniesz ciasne wnęki i wkleisz je klejem który można potem zdrapać z serwa np polimer Dragona.

Węgle wklejaj CA a nie soudalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) zapowiada się nieźle -choć rzeczywiscie pojechałeś z tym soudalem na łaczeniach.. ;)

to niewinny klej -ale niestety daje wyraźny przyrost masy :)

wycniannie kadłuba: z tyłu - robiłem tak kiedys w moim Spadzie -ale głównie chodziło o wyważenie

przy epp 20gr/dm3 z któej zrobiony jest kadłub - uzysk masy wyjdzie neistety w okolicy zera jak policzysz klej któym bedziesz musial zakleic odcieta góre kadluba

za to podoba mi sie Twoj pomysł z odcięciem płetwy ogonowej

 

Robert przeszukaj pudło które dostałes - wg mnei sa dolaczone dozestawu taki dwa trójąty z jednym bokiem wkleslym - przejscie skrzydło-kadłub nadją one charakterystycznego obrysu płatowcowi :)

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi "pierwsza klasa" ale troszkę przesadziłeś z wielkością tego wydechu ;)

 

ms

Aż dziwne, ale tak mi wyszło wg skali.

 

Cześć Robert, czy szykujesz sie do bitwy, czy to tylko kolejny model do kolekcji?

A jest klasa dla nowicjuszy w ESA?

 

Ktoś podpowie jakich numerków farb użyć z palety Humbrola lub Pactry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania to znalazłem coś takiego:

http://www.plastikow...i-1-48-hasegawa

co prawda kolory gunze ale może znajdziesz przeliczniki.

Co to klasy to nie ma podziału na "nowicjuszy"

Nie ma lekko.

Przyjedz na zawody albo na jakiś trening gdzie w powietrzy będzie więcej niż 2 samoloty a bakcyla złapiesz:)

coś jeszcze z farbami revella

http://emodel.com.pl...ine-p-6566.html

 

Ja zazwyczaj szukam właśnie tematów z malowaniem modeli plastikowych, gdyż zazwyczaj podane są nr kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższe zawody masz prawie, że pod nosem na początku kwietnia. Jeżeli wcześniej chcesz się sprawdzić to zapraszam do Łodzi na 23 lub 24.03.2013.

Organizujemy "sparing otwarty" przed rozpoczęciem sezonu.

Nigdy w zawodach nie startowaliśmy.

 

P.S. Jeden model na zawody to może być mało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość orczyków- chyba je Marek przewidział na dolne powierzchnie ,w tej chwili w lotkach masz je wklejone dosyć nisko niemal nad linią "zawiasu" -sprawdź to i jeśli taka potrzeba przestaw popychacze bliżej osi serw bo będziesz miał bardzo duży skok. (u mnie przy takim wklejeniu orczyków popychacz jest na 3 dziurce od końca serwowego orczyka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.