Skocz do zawartości

Bird Of Time - Warto?


Ramzex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad kupnem KITa modelu Bird Of Time. Za Kita 350 zł to chyba nie jest dużo?

 

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/SAMOLOT-ZDALNIE-STEROWANY/Szybowce/DYNAFLITE-BIRD-OF-TIME-KIT.html

 

Lub trochę ponad 600 zł w ARFie:

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/SAMOLOT-ZDALNIE-STEROWANY/Szybowce/DYNAFLITE-BIRD-OF-TIME-ARF.html

 

Jest sens się w to pchać?

 

Podobno po dorobieniu lotek i hamulców płytkowych lata świetnie. A cena za KIT bo nie wiem jak z ARFem jest dobra.

 

I nie ma większych problemów na przeróbkę na moto.

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kiedyś miałem chęć na ten model w wersji KIT. Stał sobie na alegro i czekał ale rozmyśliłem się ze względu na konieczność właśnie takich przeróbek jak odcinanie lotek oraz dlatego, że kadłub konstrukcyjny. Z lotkami niby prosta sprawa ale znając życie zaraz chciałbym większe i znowu przeróbki.

Nie wiem jak dokładnie wygląda ten kadłub ale model spory i przy wadze ok 1kg do lotu nie jest chyba zbyt masywny.

Trzeba by pewnie i tak przelaminować go szkłem dla spokoju lądowań w różnym terenie.

Jedno jest pewne - obrys płata jest pociągający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ładnie to wygląda.

Oczywiście mi on potrzebny bardziej do rekreacyjnych lotów, ale te przeróbki napewno usprawniają.

 

Lotki nie są aż tak trudne do wykonania, trzeba tylko już to wczesniej sobie na planach obmyślić.

Miał może ktoś ten model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

ARF ma laminatowy kadłub.

 

KIT jest "drewniany". Był do kupienia na znanym portalu aukcyjnym za 200zł

 

Jak chcesz kupić ten model (uważam, że jest bardzo fajny- kadłub jest mocny, miałem go w "łapie"), to tylko w wersji ARF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam możliwość kupna za 200 zł kita i chyba to kupie, bo na ARFa mnie nie stać zabardzo a wole sam pogrzebać.

 

Więc jak podejmę decyzjęi kupie to przedstawie relację z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

No właśnie mam możliwość kupna za 200 zł kita i chyba to kupie, bo na ARFa mnie nie stać zabardzo a wole sam pogrzebać.

 

Więc jak podejmę decyzjęi kupie to przedstawie relację z budowy.

 

Za te pieniądze, to jeszcze ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tylko lotki dorobił:)

 

 

Drewniany, to drewniany. Zawsze jest delikatniejszy od laminatu.

 

Laminat bardziej estetyczny.

 

Pokazał bym ci kilka fotorelacji z budowy modelu i nawet byś nie zgadł ze w niektórych kadłub jest drewniany !

Zauważ ile waży laminatowy a ile drewniany! zresztą zawsze możesz kadłub zalaminować i wagą jeszcze bedzie lżejszy od laminata:)

 

masz okazje za 2 banie to kupuj i pokazuj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

A jeszcze jedno.

 

Opłaca się w tym robić lotki, klapy i hamulce aerodynamiczne?

 

Co znaczy opłaca ?

 

 

Jeżeli pytasz, czy warto to napisze, że tak.

 

Pokazał bym ci kilka fotorelacji z budowy modelu i nawet byś nie zgadł ze w niektórych kadłub jest drewniany !

Zauważ ile waży laminatowy a ile drewniany! zresztą zawsze możesz kadłub zalaminować i wagą jeszcze bedzie lżejszy od laminata:)

 

 

 

Nie mam 10-ciu lat. Nie ma takiej potrzeby.

 

Pozdrawiam ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.