Skocz do zawartości

Turnigy 9x - porażka.....


DonMateo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakieś 3 miesiące temu kupiłem sobie pakiet 3s li-pol do mojej aparatury Tg9x po tym czasie wyjąłem owy pakiet podłączyłem do ładowarki. Gdy był już naładowany włożyłem go do apki i.... podłączyłem nie w te dwa piny co trzeba ( są w apce 3 a pakiet ma dwa i powinny być podłączone do 1 i 2 a podłączyłem do 2 i 3)

Oczywiście dymek musiał być. :(:angry::o

Po tej operacji gdy podłączam do apki pakiet jest zero reakcji.

 

Ależ to było głuuuupie...... No ale trudno stało się.

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

Co robić?

 

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No to dobrze, że nie tylko ja ale trzeba uważać!!

Dziękuję za szybką odpowiedź jeśli tylko się czegoś dowiem zaraz to opiszę ku przestrodze.

A może ktoś już coś takiego robił i może coś doradzić?

Czy wystarczy iść do elektronika od sprzętu RTV AGD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ja tak zjaralem 2 sztuki. Własna i kolegi :D tego nie trzeba nigdzie wysyłać. Otwórz nadajnik i przygladnij się ścieżkom. Idę o zakład ze ścieżka w 1 miejscu jest przepalona i zadzialala jak bezpiecznik. Wystarczy zrobić zwore łącząc znów ścieżkę cienkim drucikiem.

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ja tak zjaralem 2 sztuki. Własna i kolegi :D tego nie trzeba nigdzie wysyłać. Otwórz nadajnik i przygladnij się ścieżkom. Idę o zakład ze ścieżka w 1 miejscu jest przepalona i zadzialala jak bezpiecznik. Wystarczy zrobić zwore łącząc znów ścieżkę cienkim drucikiem.

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Nie zakładaj sie :D .Brat w identyczny sposób upalił swoją T9x,Poszło dużo dalej,nawet jakiś tam scalak sie spalił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak można odwrotnie podłączyć ? Przed momentem sprawdziłem na swojej, podłączałem wtyczkę w tą i na odwrót i nawet jak bym chciał, nie uda mi się tego źle podłączyć. Plus jest w środku, więc zawsze będzie w środku. Chyba, że wyjedziemy poza piny i wtyczkę włączymy na siłę, ale to tak jakby do wiadra próbować wcisnąć beczkę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stabilizator 78L05 czyli popularny 7805 w wersji smd z prądem max (z tego co pamiętam L ma 200mA). Kondzioł oberwał po odwróceniu + z minusem. Oba elementy to groszowe sprawy o do kupienia bez problemu. Gorzej z wymianą, z moimi oczami chyba bym się już nie podjął :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadało by pomierzyć to chociaż omomierzem. Jeśli ścieżka zasilania jest zwarta do masy, to obstawiałbym, że to spalone to dioda. Jakakolwiek prostownicza podejdzie w tym miejscu. Bo to wygląda tylko na zabezpieczenie przed złą polaryzacją zasilania. Ale jeśli omomierz pokaże coś więcej omów niż zwarcie w obie strony, to sugeruję to odesłać pod już tu wskazany adres.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nadajnik naprawiony wszystko łądnie pięknie wymieniony kondensator i naprawione 2 ścieżki.

Tylko teraz tak:

Próboję ją zbindować: Wpinam zworkę w BIND podłączm zasilanie z regla do odbiornika włączam apke kilkam i trzymam BIND i nic - dioda w obiorniku nadal mryga.

Co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.