Skocz do zawartości

Snapy w modelu szybowca


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś w mojej szkole była maszynka do badanie wytrzymałości na ścinanie (na starość zapomniałem jak to się fachowo nazywa :D ), jak będę mocno zdesperowany to zrobię 2 próbki, całego pręta i nagwintowanego (oczywiście jak dostanę narzynkę i uda się nagwintować) to zrobię test, zobaczymy jak się zmienia wytrzymałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
tylko obawiam sie, ze narzynka nacinajac kolejne zwoje - pozrywa wszystkie wczesniejsze wegiel nie jest jednolitym materialem takim jak stal - czy tez plastik .
Robiłem takie próby na sklepowych prętach węglowych (2 i 3 mm). To całkowita porażka. Gwint się kruszy pod narzynką i niewiele z niego zostaje. Przypuszczam, że powodem jest bardzo słabe przesączenie węgla żywicą. Te pręty ładnie wyglądają ale są prawie "suche". Trzeba by powtórzyć doświadczenie na pręcie wykonanym własnoręcznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

nie proponuje pręta węglowego na snapy.2 tygodnie temu wychodząc z komina na 650 metrach i schodząc w dół, taka snapa urwała się/nie rozlazła się tylko urwała!!!!!/ ,pełny korkociąg z pętlami/beczkami i gleba.Model to barakuda z nastika,a serwo zamocowane w ogonie ,dlugość węgla około 35mm .Zbyt duże obciążenia są na snapach i należy wybrać pewne , sztywne rozwiązania proponowane wcześniej-szprychy gwintowane z kontrą na klej niebieski/do nakrętek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.