Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z aparaturą

uszkodzenie aparatura fm serwis

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lenad

Lenad
  • Modelarz
  • 3 postów
  • GG:
  • SkądWałbrzych
  • Imię:Adam

Napisano 20 kwiecień 2013 - 13:02

Witam,
posiadam model motoszybowca sky hawk wraz z aparaturą oryginalną. Mianowicie ostatnio byłem polatać i zaliczyłem przy lądowaniu drobne stuknięcie w glebę. Jednak nic się nie stało. Po powrocie w celu sprawdzenia czy wszystko jest ok podpiąłem pakiet zasilania i wszystko było dobrze. Poprawiałem ster wysokości a tu nagle po podłączeniu wszystko zaczęło żyć własnym życiem serwa zaczynają ruszać się we wszystkie strony. Silnik o ile jest włączony też jest włączany. Wszystko dzieje się tylko wtedy, gdy włączony jest nadajnik (27 mHz). Proszę pomóc wskazać mi winowajcę. Pozdrawiam
  • 0

#2 d.a.r.o.

d.a.r.o.
  • Modelarz
  • 603 postów
  • Skąd3city
  • Imię:Darek

Napisano 20 kwiecień 2013 - 13:14

A napięcie zasilające aparaturę jest odpowiednie? Pewnie to są "paluszki" i mogły się już trochę wyczerpać.
  • 0

#3 Lenad

Lenad
  • Modelarz
  • 3 postów
  • GG:
  • SkądWałbrzych
  • Imię:Adam

Napisano 20 kwiecień 2013 - 13:18

Używam akumulatorów ENLOOP które ładowałem już bo też taką ewentualność przewidywałem. Więc to nie to.
  • 0

#4 d.a.r.o.

d.a.r.o.
  • Modelarz
  • 603 postów
  • Skąd3city

Napisano 20 kwiecień 2013 - 14:05

W aparaturze i odbiorniku są kwarce. Może któryś z nich wysunął się z gniazda? Sprawdź czy po wyłączeniu aparatury zachowanie serw w modelu będzie takie samo jak przy włączonej.
  • 0

#5 d.a.r.o.

d.a.r.o.
  • Modelarz
  • 603 postów
  • Skąd3city

Napisano 08 maj 2013 - 22:15

1.kiedyś podczas bindowania pojawił mi się podobny problem, zniknął gdy odłączyłem wtyczkę do bindowania; może to więc to

Czy na pewno wiesz o czym jest temat, kolego? Aparatur 27mHz i im podobnych nie binduje się! Po prostu wpinasz kwarce do nadajnika i odbiornika i wszystko hula.
  • 0

#6 skraf

skraf

ja to się nie znam...

• Modelarz
  • 785 postów
  • GG:
  • SkądSopot
  • Imię:Rafał

Napisano 08 maj 2013 - 22:26

2. Aparatury 27mHz to felerne aparatury, często tracą sygnał; może w pobliżu była załączona niania elektryczna(wokie-tokie), CB-Radio itp.

z doświadczenia?
  • 0

#7 adiks7

adiks7
  • Modelarz
  • 8 postów

Napisano 04 lipiec 2013 - 14:00

<p>Witam, mam problem z aparaturą od małego helikoptera w systemie 2,4ghz, mianowicie nie mogę uruchomić modelu gdyż trymer gazu jest maksymalnie do góry, a przycisk odpowiadający za trymowanie w dół nie działa, po każdorazowym wciśnięciu przycisku  na tej apce słychać beep, w przypadku tego przycisku nic nie słychać więc stwierdzam żę jest uszkodzony. Czy da się to naprawić? Jaka może być przyczyna. Poniżej zdjęcie, Mode 2, dolny przycisk trymera gazu. </p>
<div>Dołączona grafika</div>
<div> </div>
<div>Uploaded with ImageShack.us</div>

• 0

#8 GEX999

GEX999

3D pilot

• Modelarz
  • 1085 postów
  • SkądMielec
  • Imię:Bartosz

Napisano 04 lipiec 2013 - 14:07

Spróbuj zalać ten przycisk spirytusem, poruszać nim ostro i po kilku minutach spróbować czy działa. Jeśli nie pomoże to trzeba go będzie odlutować i przylutować nowy (koszt kilka groszy, max. 1zł), o ile to on jest przyczyną problemu.
  • 0

#9 adiks7

adiks7
  • Modelarz
  • 8 postów

Napisano 04 lipiec 2013 - 15:11

Spirit nie pomógł, więc wziąłem się za wylutowanie przycisku, po stopieniu 4 nóg, delikatnie go ruszyłem i zaczeło działać.
  • 0

#10 GEX999

GEX999

3D pilot

• Modelarz
  • 1085 postów
  • SkądMielec
  • Imię:Bartosz

Napisano 04 lipiec 2013 - 16:50

Z tym lutowaniem musisz bardzo uważać, żeby nie przegrzać elementów znajdujących się w pobliżu ;).
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: uszkodzenie, aparatura, fm, serwis

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych