Skocz do zawartości

Zestaw modelu Falkon Leszka Kwarcińskiego


RobertK

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj póki co polatałem jeszcze starym (nowy też będzie gotowy i oblatany niebawem). Przy moim silniku (Turnigy 3648-600 i śmigle 13x7) doszedłem do następujących wniosków:

- jak nie ma wiatru latam na 3S - model na rzęsach idzie do góry, ale za to jest lekuchny i pięknie wkręca się w termikę.

- jak wieje (tak jak dziś nieżle duło) - 4S z dociążeniem na mordkę - pod wiatr jak rakieta idzie do góry - lądowanie w zasadzie bez klap i motyla :)

Docelowo czekam na nowe śmigła od niemca, 14x8... już drugi miesiąc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 631
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Na szczęście tylko nornica. Na 1 maja do Michałkowa będzie latał. Na szczęście miałem dodatkowe skrzydło więc właśnie się uzbraja. Straty to jedna połówka skrzydła y wyrwana wręga silnikowa.

Dziś pół dnia się pałowałem z tą wręgą, kurde jak ja nie lubie ich wklejać. Na 4 wklejania tylko raz mi się udaje idealnie dobrać kąty.

Jurek kiedy? W poniedziałek cały dzień pracuję ale od wtorku mam już urlop. 1 i 3 maj jadę do Michalkowa na lotnisko polatać, będzie sporo fajnych ludzi. 4 chyba się wybiorę zobaczyć piknik w Długołęce. Może w Długołęce polatamy lub 2 maja bo też mam wolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób zawsze fotki tak jak lezy- naturalnie .... "pszczoły luzem" albo "osy w tytkach" ale nie masz lepszych od mnie ...nie długo zamieszczę odkopywałem kadłub śrubokrętem bo nie miałem czym..takie było pier....cie z ziemi wystawały tylko 3-kolorowe kable od silnika..MOCNE TE MODELE... Kiedyś szukałem kabinki i kołpaka do radiana po kilku dniach bo nie sprawdziłem czy pozbierałem wszystkie bebechy w momencie kolizji. Brodziłem w strumyku ...na bosaka..pózną jesienią...KINO...w ubiegłym roku w maju uciekł opisany z nr.tel termik...przeleżał na polu do sierpnia otrzymałem info o znalezisku jak byłem w Mechelinkach. Najważniejsze ,że 3m rozpietosci model nie dał nikomu w łeb i głowe / dzieciak to trup/ Znalazca w pierwszych słowach o znalezisku zapytał "A ILE DOSTANE ZNALEZNEGO" ...wszystkie serwa działaly...silnik regler rownież...model lata super.. Konradzie pomyśl o śrubkach "plasticzanych" mocujących skrzydła do kadłuba..zawsze coś uratujesz kosztują grosze.....Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście tylko nornica. Na 1 maja do Michałkowa będzie latał. Na szczęście miałem dodatkowe skrzydło więc właśnie się uzbraja. Straty to jedna połówka skrzydła y wyrwana wręga silnikowa.

Dziś pół dnia się pałowałem z tą wręgą, kurde jak ja nie lubie ich wklejać. Na 4 wklejania tylko raz mi się udaje idealnie dobrać kąty.

Jurek kiedy? W poniedziałek cały dzień pracuję ale od wtorku mam już urlop. 1 i 3 maj jadę do Michalkowa na lotnisko polatać, będzie sporo fajnych ludzi. 4 chyba się wybiorę zobaczyć piknik w Długołęce. Może w Długołęce polatamy lub 2 maja bo też mam wolne.

 

Wtorek lub środa. W czwartek wyjeżdżam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKi to jak nie będzie lało to wtorek. Godzina??

 

Janie o dziwo skrzydło nie pękło na śrubach. Tu wszystkie śruby trzymały bardzo dobrze. Myślę że p. Leszek chyba coś pozmieniał bo nawet odprysku nie ma. Skrzydło poszło w połowie. Model przywalił silnikiem i rozpędem przewalił się na prawe skrzydło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"że zacząłem trenować niskie szybkie przeloty na plecach."

Stary a głupi ,normalnie grochu nasypię na płytę lotniska i za karę będziesz klęczał ,tak długo jak bede Falconem w powietrzu.

Już widziałem takiego akrobatę, który już "wszystko" umiał i też tak akrobatem wywijał ,z tym że już tego akrobata nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.