Skocz do zawartości

Multiplex Tucan


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli już masz pomysł na ich wykonanie to śmiało je rób. Ja nawet w małym P-51D Mustang (firmy Art Tech) wykonałem klapy i jestem z tej modyfikacji bardzo zadowolony. Lądowanie z wypuszczonymi klapami to czysta przyjemność.

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/33794-p-51d-mustang-z-art-tech/ post nr 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bo mam tak 2 połówki skrzydła i taki jakby brzuch z wytłoczonymi otworami na koła i to sklejam te 2 połówki skrzydła i ten brzuch z otworami na opony tak ? I to pózniej przykręcam tam jak otworze kabinkę jest nakrętka kłowa i taki plastikowy wkręt.

Ale tak jak przymierzałem to na wcisk wchodzi w kadłub .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Norbert w rzeczy samej. Skrzydło składa się z centropłata i dwóch połówek skrzydeł doklejanych doczęści środkowej (centropłata), świetnie do siebie pasują a ich klejenie to czysta przyjemność jak zresztą wszystkich modeli Multiplex-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Norbert, ja po prostu skleiłem model jak instrukcja mnie prowadziła i z niczym nie miałem problemów. Mam tylko obawy co do podwozia (nasze lotnisko jest trawiaste), ale może to tylko moja zbytnia ostrożność. Wszystko okaże się w nowym sezonie modelarskim. Życzę dużo przyjemności ze składania modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz opisać co kleiłes zywicà a co hot glutem bo ja zamierzam dźwigary wkleić na żywice

 

hot glutem wklejałem tylko serwa, jak się używa CA w żelu to dźwigary można nim tez spokojnie wklejać

 

Witam, CA skleiłem prawie cały model łącznie z dźwigarami (kleją się bajkowo),

żywicy ( rozrzedzonej ) użyłem do klejenia szkieletu (rdzenia sklejkowego kadłuba),

klejem na gorąco zamontowałem serwa w ogonie,a w skrzydłach na silikon,

trytkami przygwoździłem regiel i dodatkowego BEC-a, zmieniłem również śrubki mocowania podwozia głównego na lepsze gatunkowo (w zestawie raz zakręciłem i odkręcić nie mogłem). A już na koniec komorę podwozia głównego wzmocniłem włóknem szklanym jedna warstwa przyklejona na CA (tzn zamiast żywicy CA) i to tyle panowie w temacie klejenia TUKANA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.