Skocz do zawartości

Zdjęcie

GRAUPNER seria BRUSHLESS CONTROL +T

GRAUPNER Regulator ESC HOTT

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 psiwak

psiwak
  • Modelarz
  • 601 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 14 maj 2013 - 10:28

Witam,

Czy macie jakieś opinie o regulatorach Graupnera powyżej 45A? Dobre złe jakiekolwiek. W sieci jakaś posucha (może za krotko szukałem, będę jeszcze szukał z domu) a na dodatek w kraju nikt nie ma tego na składzie. Czyżby niepopularne były ?
Interesuje mnie +T60 lub wersja mocniejsza. Chciałbym wsadzić to do Starlinga z zestawem HET 2W-20 plus przekładnia Kontronika który zadowala się ~43A.
Cena wydaje się być przystępna szczególnie jak się weźmie pod uwagę ze maja one wyjście na telemetrie do odbiornika i wysyłają wszystkie możliwe dane. Nie potrzeba stosować dodatkowych urządzeń i czujników etc.
Następne pytanie to czy mogę na rozgałęziaczu podłączyć więcej niż dwa czujniki do jednego odbiornika?

Pozdrawiam
Pawel
  • 0

#2 cZyNo

cZyNo
  • Modelarz
  • 6504 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Jurek

Napisano 14 maj 2013 - 11:34

Moduły telemetryczne można podłączyć w dowolnej ilości poprzez rozgałęziacz.
A regulatorów nie znam - wiem że Jelenia zamówiła, ale nie wiem czy już do nich dotarły
  • 0

#3 psiwak

psiwak
  • Modelarz
  • 601 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 maj 2013 - 11:49

Dziekuje za info, jeszcze nie maja na stronie, poczekam i zobacze, w razie czego zapytam
  • 0

#4 Mich@ł

Mich@ł
  • Modelarz
  • 33 postów
  • SkądŁódź
  • Imię:Michał

Napisano 22 maj 2013 - 22:36

W Odolanowie u Radka już są. Zakupiłem 60 amperowy.

• 0

#5 cZyNo

cZyNo
  • Modelarz
  • 6504 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Jurek

Napisano 22 maj 2013 - 22:45

Oj-bardzo solidna cena :mellow: , choć możliwości tez nie małe.
  • 0

#6 Mich@ł

Mich@ł
  • Modelarz
  • 33 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 maj 2013 - 23:44

Możliwości są ale na razie walczę z ustawieniami.
  • 0

#7 psiwak

psiwak
  • Modelarz
  • 601 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 maj 2013 - 05:19

Cena przyzwoita, ale jak komus zalezy na telemetrii (mi nie zalezy ale mysle o "przyzwoitym" reglu, bralem pod uwage CC ale poczytalem i na razie odpuscilem) to po co ladowac dodatkowe moduly i z nimi latac jak wiekszosc potrzebnych rzeczy jest juz, tylko trzeba te dane wyciagnac z tego krzemu.
Mnie tylko niepokoi te 32kHz na PWM, i z tego powodu wstrzymalem sie na razie ale pewnie kupje. Czytalem na sieci i sa rozne opinnie ale najczestsze i te zrozumiale przez mnie to takie ze to poprawi prace silnika w zakresie niskich i srednich obrotow ale spowoduje tez grzanie regulatora reszty moj umysl juz nie ogarnia. Z drugiej strony tlumacze sobie to tak ze w koncu Graupner chyba wie co robi poza tym nie tylko oni zaczeli wypuszczac regulatory ze stalym PWM na poziomie 32kHz.
Michal pisz jak mozesz jak to sie zachowuje
  • 0

#8 Mich@ł

Mich@ł
  • Modelarz
  • 33 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 maj 2013 - 08:11

Walczylem wczoraj z ustawieniami przez nadajnik MC-20. Udało się chociaż mam pewne wątpiwości czy wszystko wczytało się jak należy. Ale jeszcze sprwdzę. Problem miałem natomiast z telemetrią bo niby wszystkie parametry poustawiałem prawidłowo to na wyswietlaczu pokazywał głupoty ale dzisiaj zaktualizowali stronę graupnera i znalazłem nowy soft do nadajników dla MC-20 wersja 1.20 i tu jest chyba problem. Soft jest w zakladce z regulatorem.
  • 0

#9 Mich@ł

Mich@ł
  • Modelarz
  • 33 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 maj 2013 - 20:28

Po wymianie oprogramowania nadajnika na v1.20 telemetria z regulatora działa prawidłowo. Wszystkie dane są logiczne i zmiana wartości nastepuje online. Ustawienia realizujemy przez nadajnik PWM jest stałe 32 kHz. Pamietać trzeba tylko o zapisaniu ustawień.
Na razie wszystko działa bez problemu zobaczymy jak bedzie w locie. Regulatory można uznać za opanowane i można spokojnie kupować.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: GRAUPNER, Regulator, ESC, HOTT

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych