Skocz do zawartości

GRAUPNER seria BRUSHLESS CONTROL +T


psiwak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy macie jakieś opinie o regulatorach Graupnera powyżej 45A? Dobre złe jakiekolwiek. W sieci jakaś posucha (może za krotko szukałem, będę jeszcze szukał z domu) a na dodatek w kraju nikt nie ma tego na składzie. Czyżby niepopularne były ?

Interesuje mnie +T60 lub wersja mocniejsza. Chciałbym wsadzić to do Starlinga z zestawem HET 2W-20 plus przekładnia Kontronika który zadowala się ~43A.

Cena wydaje się być przystępna szczególnie jak się weźmie pod uwagę ze maja one wyjście na telemetrie do odbiornika i wysyłają wszystkie możliwe dane. Nie potrzeba stosować dodatkowych urządzeń i czujników etc.

Następne pytanie to czy mogę na rozgałęziaczu podłączyć więcej niż dwa czujniki do jednego odbiornika?

 

Pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cena przyzwoita, ale jak komus zalezy na telemetrii (mi nie zalezy ale mysle o "przyzwoitym" reglu, bralem pod uwage CC ale poczytalem i na razie odpuscilem) to po co ladowac dodatkowe moduly i z nimi latac jak wiekszosc potrzebnych rzeczy jest juz, tylko trzeba te dane wyciagnac z tego krzemu.

Mnie tylko niepokoi te 32kHz na PWM, i z tego powodu wstrzymalem sie na razie ale pewnie kupje. Czytalem na sieci i sa rozne opinnie ale najczestsze i te zrozumiale przez mnie to takie ze to poprawi prace silnika w zakresie niskich i srednich obrotow ale spowoduje tez grzanie regulatora reszty moj umysl juz nie ogarnia. Z drugiej strony tlumacze sobie to tak ze w koncu Graupner chyba wie co robi poza tym nie tylko oni zaczeli wypuszczac regulatory ze stalym PWM na poziomie 32kHz.

Michal pisz jak mozesz jak to sie zachowuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczylem wczoraj z ustawieniami przez nadajnik MC-20. Udało się chociaż mam pewne wątpiwości czy wszystko wczytało się jak należy. Ale jeszcze sprwdzę. Problem miałem natomiast z telemetrią bo niby wszystkie parametry poustawiałem prawidłowo to na wyswietlaczu pokazywał głupoty ale dzisiaj zaktualizowali stronę graupnera i znalazłem nowy soft do nadajników dla MC-20 wersja 1.20 i tu jest chyba problem. Soft jest w zakladce z regulatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie oprogramowania nadajnika na v1.20 telemetria z regulatora działa prawidłowo. Wszystkie dane są logiczne i zmiana wartości nastepuje online. Ustawienia realizujemy przez nadajnik PWM jest stałe 32 kHz. Pamietać trzeba tylko o zapisaniu ustawień.

Na razie wszystko działa bez problemu zobaczymy jak bedzie w locie. Regulatory można uznać za opanowane i można spokojnie kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.