Skocz do zawartości

Patyczak - czyli sagi pojazdów o trzech punktach podparcia ciąg dalszy...


Rekomendowane odpowiedzi

Na tym podkładzie "Nas is like" były robione najlepsze polskie bitwy freestyle'owe pt. WBW i cała reszta innych eventów w Polsce i na świecie. Resztę sobie dogooglaj ;) Jak będziesz chciał to doszukasz. Nie mam prądu żeby to tłumaczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mimo ,że bliżej do lata niż do zimy, to mam zamiar wrócić do zabawy co by na następny sezon być gotowy. Jedna myśl mi przyświeca i jeśli ktoś tu zerknie to chętnie przeczytam opinię odnośnie pomysłu. Którego nie wiem czy zrealizuje i czy nie przerasta moich "zdolności" modelarskich... Otóż...

Pomysł jest taki żeby oddzielić silnik od silnik od śmigła. Silnik dać możliwie nisko żeby obniżyć środek ciężkości, a śmigło na tyle wysoko żeby nie uderzało o konstrukcję i całość połączyć paskiem klinowym czy jakimś innym. Zyskuje na tym nisko środek ciężkości, oraz mniej "martwego pola" i utraconego ciągu z powodu rozbijania się powietrza o silnik. Przypuszczam że trochę stracę mocy ze względu na przełożenie i ostatecznie wyjdzie na zero ale dizajnerski wygląd też się liczy :)

Silnik mam około 24cm3 w benzynie z mieszanką 1:40. Moc pewnie około 0,5km czyli taki jakby kucyk :) obrotów pewnie coś koło 6-8tyś. Nie wiem z czego taki pasek i rolki można by urwać, przypuszczam że z malucha albo jakiegoś innego pojazdu o małej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.