Skocz do zawartości

Jak wykonać kadłub do szybowca 3-3.5m z laminatu.


bart07
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym spróbować swoich sił w "produkcji" modelu o laminatowym kadłubie. Model ma być już duży (3-3.5m) Myślę o formie negatywowej, tak, aby można było zrobić nowe kadłuby, zamiast naprawiać stare :D

 

Szukam źródła wiedzy...

 

Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jedno i drugie :D A nawet trzecie - kopyto. Na razie poczytałem 3 strony z książki Niestoja.

 

Planuję wykonać kopyto metodą "szaszłyka". Wydrukować "żebra" i wyciąć je z XPS lub styropianu 5cm. Nadziać na 2 pręty. Obrobić, zaszpachlować i odbić w formie. Założenia banalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, dlaczego kotlecika, całkiem wdzięczny model tylko trzeba by przysiąść i wydłubać nowy, lepiej odwzorowany kadłub bo ten DDR jakoś kiepsko jest zrobiony. Mam to w planach ale na warsztacie jest na razie inny projekt. Ciężko jest w necie znaleźć jakieś polskie konstrukcje nic tylko ASW, ASG itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.

 

Chciałbym spróbować swoich sił w "produkcji" modelu o laminatowym kadłubie. Model ma być już duży (3-3.5m) Myślę o formie negatywowej, tak, aby można było zrobić nowe kadłuby, zamiast naprawiać stare :D

 

Szukam źródła wiedzy...

 

Bartosz     

Witam ja robie kadluby z wedek na  ryby,najlepsza wedka skladana,taka do pol metra,mozna mieszac,przod balsa ogon z wedki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.