Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja spotakłem się z taki rozwiązaniem (chyba Spectrum) że łaczy się dwa odbiorniki kabelkiem i np z dwóch 8-semek robi się magiczne 14 - 16 kanałów. Dokładnie nie pamiętam. Ale coś takiego mi świta gdzies tam w głowie....

Bardzo jestem ciekaw twoich relacji Kacprze.... bo sam uwaznie przyglądam się tej aparaturce.... Uzywam modułu Fr-sky wewnętrznego w moim graupnerze i jestem zadwolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jaki producent robi odbiorniki i moduły chociażby 10cio kanałowe. Bo co z tego, że mam radio 14 kanałowe skoro i tak nie idzie do niego dokupić odbiornika większego niż 8 kanałów?

 

Rozwiązaniem jest SBUS ;) lub jego klon.

 

A sprawa druga... taranis ma "umieć" rozłożyć 32 kanały na 3 niezależne moduły nadawcze :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jaki producent robi odbiorniki i moduły chociażby 10cio kanałowe. Bo co z tego, że mam radio 14 kanałowe skoro i tak nie idzie do niego dokupić odbiornika większego niż 8 kanałów?

Wojtek Graupner robi 16to kanalowe GR32 http://www.graupner....16/product.aspx

Jezeli nie masz wolnego GR32 a masz wolne GR24 lub GR16 to mozesz dwa zbindowac do jedengo nadajnika i odpowiednio podzielic kanaly tak zeby miec wymagane 16 kanalow lub "wiecej".

Kacper opisz jak wrazenia, bo cicho siedzisz i nic nie wiemy, przestudiowales instrukcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dotarła, wysłana wczoraj około 13tej, więc dziś powinna dojść. Wkurza mnie tylko bo w śledzeniu kuriera nie ma zbyt wielu informacji. Instrukcja dosyć intuicyjna (do ściągnięcia w necie) jednak co kilka zdań zaznacza jakie to "och, ach" zamiast zagłębić się dlaczego tak jest .... zobaczymy w praktyce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurrrrr ..... Siedzę cały dzień jak na szpilkach, godzina 17:25 dzwonię do 7ki a oni przepraszają, ale kurier nie zdąży już dziś dostarczyć. Trochę się pokłóciłem, babka na to że gwarantują dostawę w 3 dni robocze (??!!). Teraz już wiem dlaczego 7ka jest jedna z najtańszych, tylko nie rozumiem dlaczego sklep zmienił kuriera, do tej pory paczka zawsze docierała na drugi dzień od zamówienia. Pier... jadę na ryby ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech.... możecie wierzyć albo nie, ale kurier powiedział wprost, że nie opłacało mu się do mnie wczoraj jechać, bo nie było więcej paczek na tą okolicę a musiałby nadrobić 40 minut (!!!!!) szok jak dla mnie ...

 

ale...

 

Dotarła skromna skrzyneczka :

 

c0kb.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

a w niej:

 

 

amj8.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

:) :) Dobrze, że w mode 2 bo nawet nie sprawdziłem przed zakupem. W komplecie odbiornik, smycz, ładowarka, pakiet zasilający i walizka aluminiowa + kluczyki. Jest również 2GB karta pamięci. Z tyłu gniazdo mini USB, nie ma kabla więc wnioskuję, że uniwersalne i nie odbiega od standardu.

 

Na pierwszy rzut oka aparatura dosyć skomplikowana, ale jest to wielki plus. Dla mnie to porównanie systemu okienkowego (gdzie ciężko wyskoczyć między okienka) do Linuxa, gdzie mamy nad wszystkim pełną kontrolę. Nauka zajmie mi trochę czasu, jest sporo ustawiania i konfigurowania, zanim będę się mógł nacieszyć w locie, ale dzięki temu wydaje się być elastyczna i raczej każdy może ja dopasować pod Swoje zapotrzebowania. Popołudnie zajmie mi studiowanie instrukcji już w praktyce.

 

Są karpiki, coś pod już się chłodzi a jak dla mnie jest co świętować (to, że kurier nie zabłądził, albo jej nie zgubił .. ) ;)

 

EDIT:

 

Wbrew pozorom konfiguracja bardzo intuicyjna, bindowanie odbiornika również. Bardzo fajne ustawianie wychyleń dla odpowiednich kanałów konfigurowane na dowolnym przełączniku i jego pozycji. Telemetria działa, choć jeszcze nie umiem się nią posługiwać za bardzo, bo jest to dla mnie nowość. Napięcie 4.76 z kanału A1 niewiele mi mówi, nie wiem dla jakich wartości ustawiać alarmy itp. To samo z sygnałem RSSI.

 

Zmusiłem ją do wydawania komunikatów głosowych, jeśli przestanie dziś wiać to może się uda przeprowadzić testy polowe. Zaraz wpinam się do modelu i czekam co będzie dalej. Obecnie gaz jest na pierwszym kanale odbiornika, ale jest to w pełni konfigurowalne, więc mogę podłączyć "jak popadnie" i resztę już ogarniać w ustawieniach aparatury. Nadszedł czas na podłączenie do PC i sprawdzenia całych możliwości, ale już nie żałuję i cieszy mnie bardzo tryb diagnostyczny. Firmware będzie na bieżąco poprawiany na podstawie kodów błędów wysyłanych przez użytkowników, dzięki czemu można być zawsze "up to date".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ją kupić "od ręki" FrSky 2.4GHz ACCST Taranis X9D Transmitter za $213,99

 

Z tą rękę nie jest tak pięknie na banggood.

Zamówiłem 24.07. Restock miał byc 31.07. Później przesunęli na 04.08 a dzisiaj jeszcze dalej.

Mam nadzieje, że niedługo jednak wyślą i pozwola mi sie nią nacieszyć jeszcze latem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 lotów za mną. Drążki bardzo czułe, czasem się o nich zapomina i steruje jak w Kinekcie, przypominają powietrze pod palcami. Zawyżyłem alarmy na zanik i osłabienie sygnału, by sprawdzić czy się sprawdza. W trakcie lotu pojawiają się trzy ostrzeżenia głosowe - niski poziom sygnału, krytyczny poziom oraz utrata telemetrii. Dziś zrobię test polowy z GPS'em by sprawdzić orientacyjny zasięg linku. Serwa można wpiąć w dowolne kanały i zaprogramować co na jakim kanale chcemy mieć. Fail Safe konfigurowalny w aparaturze (zależnie od odbiornika) ale piszę o odbiorniku, który już jest w komplecie.

 

Nie podejmuję się jeszcze flashowania nowego firmware'u, poczekam aż inni zaryzykują, bo jest to dosyć odważny krok w każdym sprzęcie dającym taką możliwość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.