Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim coś zepsuję :) to wolę zapytać. Chcę podłączyć czujnik napięcia FBVS-01 https://77hobby.pl/frsky-fbvs-01-czujnik-napiecia-p-37.html do odbiornika D8R-ll Plus  https://77hobby.pl/frsky-d8r-ii-plus-odbiornik-8ch-z-telemetria-p-33.html  w którym mam już podłączony wariometr a na porcie A1 jest założona zworka. I teraz nie wiem czy mam wyciągnąć zworkę i podpiąć czujnik napięcia? Nic się nie zadymi?  :)

 

post-606-0-42204700-1555313395_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam napięcia? Czujnik jest podłączony do pakietu 3s. Poza tym zworka jest na pinie środkowym i dolnym a wtyk czujnika wpina się w górny i dolny.

Ale pakiet podpiety jest jest zlaczem balansera do sensora, sensor podpinasz pog G- ground i A- aux, tam jest informacja o napieciu pakietu przesylana sygnalem cyfrowym, nie ma tam napiecia ktore zjara odbiornik. Jesli masz nadal watpliwosci to wejdz na strone dystrybutora frsky w pl i znajdziesz tam instrukcje odbiornika i sensora.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Nie ma tam napięcia? Czujnik jest podłączony do pakietu 3s. Poza tym zworka jest na pinie środkowym i dolnym a wtyk czujnika wpina się w górny i dolny.

Ale pakiet podpiety jest jest zlaczem balansera do sensora, sensor podpinasz pod G- ground i A- aux, tam jest informacja o napieciu pakietu przesylana sygnalem cyfrowym, nie ma tam napiecia ktore zjara odbiornik. Jesli masz nadal watpliwosci to wejdz na strone dystrybutora frsky w pl i znajdziesz tam instrukcje odbiornika i sensora.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na A podaję się sygnał analogowy a nie cyfrowy.

Domyślam się, że odbiornik to d8r+, nie wiem jaki sensor autor pytania chce podłączyć - ale jeśli analogowy to jest to " zwykly" dzielnik napięcia. Co za tym idzie, napięcie jest podawane na A. A nie żaden sygnał cyfrowy.

Oryginalny analogowy czujnik napięcia od frsky jeszcze trzeba odpowiednio ustawić do 3s.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na  A podaje się napięcie z dzielnika. Ze zworka na A podawane jest napięcie wewnętrzne odbiornika (jeśli to elektryk to będzie to napięcie BEC a). Dzielnik można zostawić tak jak jest w originale na 14.8 , ale przy 3 cela zmniejszy to dokładność pomiaru. Lepiej przelutować na trzy cele i będzie dokładniejszy pomiar napięcia. Resztę ustawia się w telemetrii w radiu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyło się bez dymu :) polutowałem wszystko jak w instrukcji pisze. Wyjęcie zworki z A1 nie spowodowało żadnych zmian w działaniu wario, podłączyłem czujnik do A1 i elegancko nadajnik wyświetla napięcie lipola dokładnie takie jakie wskazywał miernik.Teraz tylko muszę "nauczyć" nadajnik gadać aby tak jak wario mówił mi jakie mam napięcie i jakiś alarm by się również przydał ale to już temat na po świętach. Dzięki za dotychczasową pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko muszę "nauczyć" nadajnik gadać aby tak jak wario mówił mi jakie mam napięcie i jakiś alarm by się również przydał ale to już temat na po świętach. Dzięki za dotychczasową pomoc :)

By alarm odzywał się po spadku np. do 3,6v na najsłabszej celi:

w przełącznikach logicznych dodajesz linię: (L01 gdy to pierwszy def. przełącznik, LCel - napięcia na najsłabszej celi, możesz zmienić na Cels, wtedy bada cały pakiet)

L01 a<x LCel 3.60V --- --- ---

 

a w funkcjach specjalnych:

FSxx L01 GrajWartoś LCel 5s                      - po osiągnięciu napięcia na najsłabszej celi 3,6v co 5sek podaje napięcie na najsłabszej celi

 

lub wersja dla całego pakietu:

L01 a<x Cels 10.80V --- --- ---

a w funkcjach specjalnych dodać:

FSxx L01 GrajWartoś Cels 5s                      - po osiągnięciu napięcia na pakiecie 10,8v co 5sek podaje napięcie na pakiecie

 

post-13409-0-81422300-1555448157_thumb.jpg

post-13409-0-92635000-1555448167_thumb.jpg

 

 

By radio gadało najniższe napięcie osiągnięte przez pakiet po naciśnięciu np. SH\|/ należy w funkcjach specjalnych dodać linię:

FSxxx SH\|/ GrajWartoś Cels- 1x

 

By radio gadało napięcie na najsłabszej celi po naciśnięciu np. SH\|/ należy w funkcjach specjalnych dodać linię:

FSxxx SH\|/ GrajWartoś LCels 1x

 

Oczywiście można pod jedno naciśnięcie podwiesić kilka działań, jak w przykładzie poniżej - komunikaty wygłaszane są kolejno, po naciśnięciu przycisku..W tym przypadku: wysokość, najniższe napięcie osiągnięte przez pakiet oraz napięcie chwilowe na najsłabszej celi.

 

post-13409-0-45724000-1555448172_thumb.jpg

 

\|/ - strzałka w dół

W Twoim przypadku nie masz chyba info o napięciach na poszczególnych celach więc użyj opcji z napięciem na całym pakiecie.

Napięcie na poszczególnych celach jest przesyłane przy zastosowaniu sensora MLVSS lub FLVSS i odbiornika z serii X (ze smart ports)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda Horusa widziałem tylko na zdjęciach, ale raczej różni się od Taranisa tylko pięknym wyświetlaczem i jakością premium obudowy, gimbali i przełączników.. ;) Trzeba przyznać, że obudowa Taranisa sprawia bardzo tandetne wrażenie, ale radio działa bez zastrzeżeń i możliwości do cena ma niesamowite(szczególnie w połączeniu z odbiornikami z wbudowanym altimetrem) i innymi czujnikami na smart ports..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam takie pytanie: na załączonym zdjęciu widać zaznaczone znaczki - jak je zmienić? tzn. zmienić kierunek strzałki lub zamienić na minus. Przenoszę ręcznie ustawienia modeli do Taranisa + i mam problem z tymi strzałkami  :(.

 

post-15222-0-09470900-1558164241_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze mnie gapa  :o. zasugerowałem się strzałkami na kanałach lotek, że przy prawej strzałka a przy lewej minus - a to po prostu w danym położeniu drążka prawa już się zaczęła wychylać a lewa jeszcze nie - proste.

Dzięki Andrzeju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A widzisz, myślałem, że to coś z softem, dzięki


Jeszcze jedno, jak jest u Was z tym Cnsp: Zużyte mAh baterii, formułę, mam ustawioną na "CONSUMPT" ale im nowszy soft, tym bardziej "przekłamuje" wskazania telemetrii, przykład: bateria 1500mAh, czujnik wskazał zużycie 1520! a po naładowaniu bateria przyjęła 1240 mAh. Nadmienię, że czujnik FCS-40A właściwie nalicza Ampery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy w 9XD+ można sprawdzić wersję firmware wbudowanego nadajnika XJT ?

 

Znalazłem na 7 stronie setupu swojego radia wpis XJTVER 512, ale to nie koresponduje szczególnie z dostępnymi na stronie frsky dwoma wersjami firmware:

2017-05-21 170317

2015-12-23 151223

 

chyba, że ktoś ma XJTVER 703 to by sprawę rozjaśniało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.