Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Panowie, czy do podłączenia taranisa do komputera wystarczy zwykły kabel micro USB od ładowarki do smartphona? Chciałbym przypomnieć sobie latanie na prostym symulatorze. Są jakieś problemy z połączeniem ?

mi udało się podłączyć przez kabel audio.

korzystałem z tej instrukcji http://pfmrc.eu/index.php/topic/28827-turnigy-9x-v2-instrukcja-uruchomienia-symulatora-win-7-64-bit/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi udało się podłączyć przez kabel audio.

korzystałem z tej instrukcji http://pfmrc.eu/index.php/topic/28827-turnigy-9x-v2-instrukcja-uruchomienia-symulatora-win-7-64-bit/

Ten wątek jest już archaiczny. Dziś FrSky-aje bez trudu podłącza się poprzez USB do PC, można łatwo skonfigurować aparaturę jako kontroler gier, zadziałają wszystkie symulatory, które potrafią wykorzystać joystick. Oprócz 4 podstawowych kanałów można wykorzystać też przełączniki (chyba 4).

Potrzebny kabelek to mini USB, OpenTX w miarę nowy (przynajmniej 2.2.0). W ustawieniach radia ustawiamy USB Mode na Joystick (lub Ask). Aparatura musi być włączona, Internal RF można wyłączyć. W Kontrolery gier trzeba dokonać kalibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Mam aparaturę Taranis X9D+.  Posiada ona 1 przełącznik chwilowy, 1 dwupozycyjny, i resztę przełączników trójpozycyjnych.

Chwilowego używam do resetowania czasu lotu, dwupozycyjnego do do blokady uruchomienia silnika i potrzebuję jeszcze drugiego dwupozycyjnego (którego już nie mam) do otwierania i zamykania  podwozia.

Czy mógłby mi ktoś z kolegów jak to się mówi łopatologicznie? wytłumaczyć czy można tak ustawić przełącznik trójpozycyjny aby w położeniu środkowym dawał wartość +100 zamiast 0 ( standardowo przełącznik ten w skrajnym dolnym położeniu ma wartość -100, w środkowym 0, w skrajnym górnym +100)

Wiem, że mogę tę funkcję przyporządkować np do suwaka bocznego (slider-a), ale jeśli byłaby taka możliwość, to wolałbym przełącznik.

Podstawowe potrzebne ustawienia modelu jakoś ogarniam, ale tutaj poległem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz

wymienić fizycznie przełącznik

zdefiniować w menu radia jako przełącznik 2POZ - wtedy "nie widzi" górnej pozycji (ale zmiana ta będzie widoczna dla wszystkich modeli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, robertus napisał:

Panowie, każdy FrySky jest taki upierdliwy w użytkowaniu, czy tylko Taranis?

Nie, to tylko różne zachciewajki użyszkodników i różne sposoby na rozwiązanie jednego "problemu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.